بررسی تخصصی

بررسی: Philips Hue Line اکنون دارای دوربین های امنیتی است، اما پشتیبانی از HomeKit وجود ندارد

خط Philips Hue مدت‌هاست که بر روی محصولات نورپردازی متمرکز بوده است، اما امسال، شرکت مادر Hue Signify این مجموعه را با مجموعه‌ای از دوربین‌ها و سنسورهای فیلیپس Hue Secure که برای امنیت خانه طراحی شده‌اند، گسترش داد.

بررسی: Philips Hue Line اکنون دارای دوربین های امنیتی است، اما پشتیبانی از HomeKit وجود ندارد
من توانستم دوربین 200 دلاری Hue Secure Wired را آزمایش کنم تا ببینم چگونه با برخی از گزینه های دوربین هوشمند دیگر موجود در بازار مطابقت دارد. دوربین های Hue را می توان در داخل یا خارج استفاده کرد، و Hue Secure دارای فیلمبرداری 1080p با دید در شب و هشدارهای حرکتی است که در این مرحله من از هر دوربین امنیتی انتظار دارم.

طراحی دوربین رنگی
خود دوربین دارای پایه ای است که با پیچ به دیوار متصل می شود، اما اگر می خواهید آن را روی میز یا سطح صاف دیگری قرار دهید، باید 30 دلار اضافی برای نسخه «دسکتاپ» بپردازید. شما همچنین می توانید پایه رومیزی را بعد از خرید دوربین بخرید، اما قیمت آن 50 دلار است، که به نظر من برای پایه پلاستیکی که باید بدون هیچ هزینه اضافی همراه دوربین می آمد، غیر منطقی است. من نمی خواستم از دوربین نصب شده استفاده یا آزمایش کنم، بنابراین پایه را خریداری کردم. احتمالاً می‌توانید چیزی را درست کنید، اما قرار گرفتن سیم در پایین دوربین از صاف شدن آن بدون پایه جلوگیری می‌کند، و زاویه آن خیلی بالاست که نمی‌توان از آن استفاده کرد.

دوربین رنگی جلو
برای امکان نصب قابل تعویض روی دیوار و استفاده از رومیزی، آهنرباها برای اتصال پایه استفاده می شوند. آهنرباها بسیار قوی هستند، بنابراین در حالی که دوربین قرار است روی دیوار نصب شود، من نگران جدا شدن آن نیستم. می توانید آن را از روی پایه بردارید و پایه را به بالا یا پایین وصل کنید تا بدون توجه به جایی که آن را نصب می کنید، نمای را بهینه کنید. میدان دید به اندازه‌ای گسترده است که می‌توانید کل اتاق را اگر دوربین در داخل خانه است یا بخش خوبی از حیاط خود را اگر در خارج از خانه است ببینید.

اجزای مغناطیسی دوربین رنگی
Hue Secure دارای یک محفظه پلاستیکی سفید و یک لنز استاندارد دوربین در داخل است و هیچ اشتباهی با یک دوربین امنیتی وجود ندارد. من از اینکه چقدر طول دارد (کمی بیش از 3.5 اینچ) تعجب کردم، به این معنی که اگر آن را به دیوار نصب کنید، مقدار مناسبی بیرون زده است. طول نسخه باتری این دوربین حتی پنج اینچ بیشتر است، بنابراین هنگام نصب حتی بیشتر بیرون زده است. من طراحی تمیز و سیستم اتصال مغناطیسی را دوست دارم، به خصوص از آنجایی که آهنرباها به آن اجازه می دهند به روش های مختلفی قرار گیرد که ممکن است فقط با یک پایه چرخشی امکان پذیر نباشد.

پایه استاندارد دوربین رنگی

این پایه استاندارد دوربین است. پایه دیگر پایه ای است که من 50 دلار خریدم تا بتوانم آن را روی میز قرار دهم.


کیفیت فیلمبرداری برای یک دوربین داخلی/خارجی 1080p کاملاً خوب بود و با دوربین‌های دارای HomeKit که من آزمایش کرده‌ام برابری می‌کرد. بنابراین، صحبت از HomeKit، اینها آن را ندارند. کسانی که نورهای Philips Hue زیادی دارند می‌دانند که همه آنها با هوم کیت کار می‌کنند، اما در مورد دوربین‌ها اینطور نیست. بدون پشتیبانی از HomeKit احتمالاً برای کسانی که در اکوسیستم اپل هستند که می‌خواهند همه چیز از طریق یک برنامه مرکزی قابل کنترل باشد، معامله‌شکنی نخواهد کرد.

نمای زنده دوربین رنگی
برای استفاده از دوربین های Hue، یک Hue Bridge لازم است. این دوربین‌ها با Bridge عرضه نمی‌شوند، که اگر از قبل برای چراغ‌های Hue نداشته باشید، قیمت آن 60 دلار است. من محصولات خانه های هوشمند را ترجیح می دهم که دارای هاب یا پل مانند Hue Bridge هستند زیرا قابلیت اطمینان را بهبود می بخشد. من هرگز با چراغ‌های Hue خود مشکل راه‌اندازی یا مشکل اتصال ندارم، و همین امر برای دوربین Hue Secure نیز صادق است. کار می کند و به خوبی کار می کند.

سیم دوربین رنگی
افزودن دوربین به برنامه آسان بود و از طریق بخش جدید Hue Secure برنامه قابل مشاهده است. در آزمایش من، هرگز یک بار آفلاین نشد، و از دوربین فیلمبرداری ایمن Eve HomeKit که من در بیرون دارم، قابل اعتمادتر بود، که بیش از آن که روشن باشد خاموش است و در چند ماه اخیر یک سردرد کامل داشته است.

من با سایر دوربین های HomeKit مشکلات مشابهی داشته ام و آنها را مطمئن ترین گزینه نمی دانم. با این حال، در مقایسه با Ring، من فکر نمی‌کنم که Hue برتری زیادی داشته باشد. دوربین‌های Ring من به ندرت آفلاین می‌شوند یا مشکل اتصال دارند، بنابراین Hue تقریباً برابر است.

نمای جانبی دوربین رنگی
دوربین‌ها را می‌توان با چراغ‌های Hue با اتوماسیون جفت کرد تا هنگام تشخیص حرکت، چراغ‌ها را فعال کنند و در صورت وجود مزاحم، می‌توانند آلارم را به صدا در آورند. به گفته Signify، رمزگذاری سرتاسر (E2EE) برای خصوصی نگه داشتن کلیپ های ویدیویی و عکس های فوری، همراه با نرم افزاری که به جلوگیری از هک شدن کمک می کند، وجود دارد. اگر آن را انتخاب کنید، داده های ویدیویی در Hue Cloud ذخیره می شود و محتوا پس از 30 یا 60 روز حذف می شود. با E2EE، اگر Hue Cloud هک شده باشد، ضبط‌های ویدیویی و صوتی قابل مشاهده نیستند، زیرا یک رمز عبور چند کلمه‌ای تولید شده خودکار شما لازم است. در این یادداشت، باید رمز عبور را در جایی امن نگه دارید و همچنین باید «کارت مالکیت» Hue Secure را که برای راه‌اندازی لازم است نگه دارید.

جدول زمانی دوربین رنگی
مانند سایر دوربین‌های هوشمند، Hue Secure می‌تواند افراد، حیوانات خانگی و بسته‌ها را برای ارسال هشدارهای مناسب تشخیص دهد و گزینه‌هایی برای تنظیم مناطق فعالیت و بسته وجود دارد. یک تابع حضور تقلیدی وجود دارد که می‌تواند چراغ‌های Hue را روشن کند تا به نظر برسد در حالی که نیستید در خانه هستید، و دوربین‌ها از مکالمه دو طرفه پشتیبانی می‌کنند تا بتوانید در صورت نیاز با کسی ارتباط برقرار کنید، اما اینها همه عملکردها هستند. که در سایر دوربین های امنیتی هوشمند موجود است.

حداکثر 10 دوربین را می توان به Hue Bridge متصل کرد و برای استفاده از آنها یک حساب Hue لازم است. در حالی که دوربین ها را می توان بدون اشتراک استفاده کرد، برخی از عملکردها نیاز به پرداخت ماهانه دارند. پخش زنده، عکس‌های فوری ویدیویی، آلارم‌های نور و صدا و اعلان‌ها به صورت رایگان در دسترس هستند.

طرح های پرداختی دوربین رنگی
ضبط به یک طرح پایه یا پلاس نیاز دارد که قیمت آن از 39.99 دلار در سال پس از یک دوره آزمایشی 90 روزه با خرید شروع می شود. از دیگر ویژگی‌های دیوار پرداختی می‌توان به تنظیم منطقه فعالیت و هشدارهای بسته/افراد اشاره کرد. طرح پایه از دو دوربین پشتیبانی می‌کند، اما اگر دوربین‌های بیشتری دارید، به طرح پلاس نیاز دارید که 100 دلار در سال هزینه دارد. این اساساً هزینه کامل یک دوربین Hue را 200 دلار برای خود دوربین (بدون احتساب لوازم جانبی)، 60 دلار برای یک پل (اگرچه گاهی اوقات با قیمت کمتری به فروش می رسد) و اگر می خواهید یک دوربین داشته باشید حداقل 3.30 دلار در ماه است. گزارش 30 روزه

فید ویدیوی دوربین رنگی
اگر می‌خواهید از Hue Secure برای یک سیستم امنیتی کل خانه استفاده کنید، برای یک بسته دوربین سه‌دوربین (سیمی، نه باتری) 570 دلار و برای مجموعه‌ای از چهار سنسور تماسی، دو سنسور حرکت و 275 دلار قیمت دارید. پل. بسته به اینکه چند در و پنجره دارید و از چه چیزی می خواهید محافظت کنید، ممکن است فقط یک خانه کوچک را پوشش دهد.

در ابتدا متوجه شدم که بخش Hue Secure از برنامه Hue کمی گیج کننده است. انتظار داشتم این گزینه را داشته باشم که بلافاصله هنگام باز کردن برنامه، فید دوربینم را ببینم، اما اینطور نیست. من باید روی ویژگی “Disarmed” یا “Armed” در قسمت Security ضربه بزنم، سپس باید روی فید زیر “Cameras” ضربه بزنم. سپس چند ثانیه طول می کشد تا دوربین به آیفون من متصل شود تا بتوانم فید خود را ببینم.

دوربین Hue Secure فعال نمی شود و روی ضبط تنظیم نمی شود مگر اینکه گزینه “Armed” فعال باشد، بنابراین هیچ هشداری دریافت نمی شود مگر اینکه دوربین روی این حالت تنظیم شده باشد. ویژگی “Armed” می تواند یک آژیر را فعال کند یا در هنگام تشخیص حرکت، چراغ ها را چشمک بزند، اما با غیرفعال کردن همه چیز، می توانید بدون خاموش شدن آلارم ها و چراغ های چشمک زن، آن را روی Armed تنظیم کنید.

دید در شب دوربین رنگی
گزینه‌های جداگانه فعال‌سازی Armed برای زمانی که در خانه هستید و زمانی که خارج از خانه هستید وجود دارد، با برنامه Hue از geofencing برای گزینه دور استفاده می‌کند تا حالت Armed را به طور خودکار روشن کند. اگر سیستم را «مسلح» کردید و سپس در زمانی که دور بودید، حرکت را تشخیص داد، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که یک اعلان ارسال کند، چراغ‌ها را چشمک بزند، و زنگ خطر را به صدا درآورد، امیدواریم که هر مزاحم احتمالی را بترساند. هنگامی که حرکت تشخیص داده می شود، بسته به طرح اشتراک، یک ویدیوی 60 تا 90 ثانیه ای ضبط می شود.

Hue همچنین دارای دکمه های “اقدام کن” برای روشن کردن چراغ ها یا به صدا درآوردن زنگ هشدار است و دکمه هایی برای تماس با 911 یا تماس اضطراری وجود دارد. ویژگی‌های Armed و Not Armed برای کسانی که می‌خواهند یک دکمه تک لمسی داشته باشند که همه ضبط‌ها را فعال یا غیرفعال می‌کند خوب است.

در خانه، اگر دوربین را مسلح دارید، باید اطمینان حاصل کنید که آن و هر سنسور حرکتی مرتبط در مناطقی نیستند که ممکن است به طور تصادفی فعال شوند، زیرا هیچ تشخیص یا روش خاصی برای دوربین وجود ندارد که یک فرد مزاحم را از کسی تشخیص دهد. که در خانه زندگی می کند اگر چراغ‌ها را روشن کرده‌اید یا آژیر را روشن کرده‌اید، یک استراحت نیمه شب در دستشویی ممکن است تصادفاً همه چیز را خاموش کند. من یک پلان طبقه باز دارم، بنابراین هیچ یک از ورودی های اصلی خانه من به اندازه کافی جدا نشده اند که بتوانم دوربین Hue Secure داخلی را مسلح کنم و نیازی به نگرانی در مورد راه اندازی آن نداشته باشم.

دوربین رنگی اقدام کند
با یک طرح پولی، دوربین Hue Secure می‌تواند شخص را از رویداد دیگری که مانند یک حیوان یا یک وسیله نقلیه باعث حرکت می‌شود، تشخیص دهد، اما بدون آن، همه یا هیچ حس حرکتی است. تعیین مرزها برای ضبط نیز یک ویژگی پولی است، اما مناطق خاموشی وجود دارد که می تواند دوربین را از ضبط هر چیزی که علامت گذاری شده است باز دارد.

وقتی مسلح نیست، دوربین ضبط نمی کند، اما می توان به نمای زنده دسترسی داشت. اگر می‌خواهید ضبط کنید، باید مطمئن شوید که قبل از خروج از خانه آن را در حالت مسلح قرار داده‌اید، و یک اتوماسیون برای این کار وجود دارد، بنابراین لازم نیست به یاد داشته باشید که آن را به صورت دستی انجام دهید. گزینه هایی برای حذف همه رویدادهای جدول زمانی در بخش حریم خصوصی وجود دارد و ضبط های فردی نیز می توانند حذف شوند.

از طرح‌بندی برنامه و عملکرد دوربین، واضح است که Hue قصد دارد از سیستم خود برای شناسایی و جلوگیری از مزاحمان استفاده کند تا چیزی مانند مراقبت از حیوان خانگی یا نظارت عمومی خانه. مکالمه دو طرفه به خوبی کار می کند و کیفیت میکروفون تا زمانی که صدای محیط زیاد نباشد خوب است. من مشکلی برای شنیدن یا درک آنچه در دوربین گفته شد نداشتم.

رابط دوربین رنگی
من تعداد زیادی چراغ Hue و همچنین چندین دوربین امنیتی دارم، بنابراین احتمالاً از آن دسته افرادی هستم که بازار هدف ایده‌آل برای گزینه‌های دوربین جدید Hue هستم، اما در تلاش برای یافتن چیزی جدید در اینجا هستم تا من را ترغیب کند تا به دوربین ارتقا دهم. سیستم Hue Secure در این قیمت.

حداقل، می‌خواهم بتوانم این دوربین‌ها را در HomeKit ادغام کنم تا بتوانم دوربین‌های برنامه Home را در تلویزیون، مک و سایر دستگاه‌ها ببینم. هیچ برنامه Hue در مک یا Apple TV وجود ندارد، بنابراین در حالی که برنامه Hue خود دارای یک فید زنده از دوربین است، من نمی توانم آن را در هیچ چیزی به جز آیفون یا آی پد مشاهده کنم. همچنین گزینه‌هایی برای استفاده از دوربین‌ها با سایر چراغ‌ها و سنسورهای غیر Hue HomeKit ندارم.

خط پایین

با توجه به تعداد دوربین های هوم کیت موجود در بازار، فکر می کنم عدم ادغام هوم کیت و عدم پشتیبانی از فیلم هوم کیت امن، فروش این دوربین ها را برای کاربران هوم کیت سخت کرده است. و برای افرادی که به ادغام HomeKit اهمیتی نمی‌دهند، هزینه این دوربین‌ها رقابت با دوربین‌های ارزان‌تر با مشخصات مشابه، مانند دوربین‌های Ring را برایشان سخت می‌کند. دوربین Ring Stick Up با فیلمبرداری 1080p و باتری 100 دلار و معادل Hue 250 دلار است.

دوربین رنگی جلو 2
در حال حاضر رقابت زیادی در بازار دوربین‌های هوشمند وجود دارد، و با توجه به ادغام محدود و قیمت، دیدن اینکه دوربین‌های Hue در این مرحله کاملاً مناسب هستند، دشوار است. دوربین‌های Hue با نورافکن‌های گنجانده شده بیشترین حس را دارند، زیرا آنها به عنوان یک نور و به عنوان دوربین یک هدف دوگانه دارند، بنابراین دوربین‌هایی که می‌توانستم ببینم روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما تنها در صورتی که بتوانم آنها را در HomeKit ادغام کنم.

سیستم Hue Secure بیشتر برای افرادی که دارای چراغ های Hue هستند اما تعداد کمی از محصولات خانه هوشمند دیگر دارند و می خواهند کاملاً در یک پلت فرم باقی بمانند، جذاب است.

نحوه خرید

دوربین سیمی Hue Secure را می توان از Amazon.com یا از وب سایت Hue با قیمت 200 دلار خریداری کرد. نسخه Battery Powered 250 دلار و مدل Desktop 230 دلار است.

توجه: Signify برای هدف این بررسی، دوربین سیمی Hue Secure را در اختیار MacRumors قرار داده است. هیچ هزینه جبران خسارت دیگری دریافت نشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا