بررسی تخصصی

بررسی: چراغ های جدید Philips Hue Festavia تطبیق پذیری بیشتری را با قیمت بالاتر ارائه می دهند

شرکت مادر Philips Hue Signify نسخه جدیدی از چراغ‌های رشته‌ای Hue Festavia را در ماه آگوست معرفی کرد و اکنون که تعطیلات نزدیک است، تعداد زیادی در دسترس است. اگر با Hue به روز هستید، ممکن است بدانید که Festavia اولین بار سال گذشته عرضه شد، اما اولین نسخه در تعداد محدودی موجود بود و به سختی می توان آن را تهیه کرد.

رنگ festavia چراغ عقیق
پس از تعطیلات، به نظر می رسید که چراغ های فستاویا کاملاً ناپدید شده بودند تا اینکه نسخه جدید در سال جاری عرضه شد و دلیل آن این است که این یک مدل جدید است. چراغ های فستاویا جدید و چراغ های فستاویا قدیمی از نظر طراحی مشابه هستند، اما تغییراتی در اندازه رشته های نور، قیمت، ضد آب بودن، طراحی منبع تغذیه و چند ویژگی دیگر وجود دارد.

چراغ های فستاویا سال گذشته برای 250 ال ای دی روی رشته 65 فوتی 160 دلار قیمت داشت و امسال همان رشته 65 فوتی با 250 ال ای دی 220 دلار قیمت دارد. من نمی دانم چرا چراغ ها قیمت بالاتری دارند، اما دو گزینه اندازه جدید وجود دارد، از جمله یک مدل 500 LED 131 فوت و یک مدل 100-LED 26 فوت. وب سایت Hue در حال حاضر دو رشته بلندتر را می فروشد، اما نسخه کوتاهتر را نه.

منبع تغذیه طراحی لایت hue festavia
من مدل 250 ال ای دی را آزمایش کردم که LED ها با فاصله حدود سه اینچ از هم روی رشته قرار دارند. خود چراغ‌ها در بالا تخت هستند و بدنه‌ای دایره‌ای دارند، که همان طرحی است که سال گذشته استفاده شد و شکلی که در چراغ‌های هوشمند برندهایی مانند Twinkly نیز خواهید دید. سیم اتصال LED ها مشکی است که یکی از شکایت های من در مورد چراغ های Hue است.

رنگ مشکی در درخت کریسمس به خوبی با درخت ترکیب نمی‌شود و من احساس می‌کنم که بند ناف را بیش از آنچه باید برجسته می‌کند. بهتر است به جای محدود شدن به مشکی، گزینه های رنگی برای سیم ها وجود داشته باشد. حتی در استفاده غیردرختی، رنگ مشکی بر روی تزئینات سفید یا دیوارهای سفید خودنمایی می کند. Nanoleaf و Twinkly از سیم مشکی یکسانی برای چراغ‌های خود استفاده می‌کنند، بنابراین شاید این رنگی باشد که اکثر مردم برایشان مهم نیست.

رنگ های فستاویا چراغ ها
چراغ های فستاویا سال گذشته برای استفاده در داخل خانه طراحی شده بودند، اما نسخه امسال دارای ضد آب و هوا است و می توان از آن در داخل یا خارج استفاده کرد. شما می توانید از این ها در بیرون در ایوان خود، درختان در فضای باز، اطراف پنجره ها، روی لبه بام و موارد دیگر استفاده کنید، بنابراین فقط به استفاده در داخل محدود نمی شوید. من چراغ‌ها را به این گرانی بیرون نمی‌گذارم، اما از تطبیق پذیری آن برای کسانی که می‌خواهند از آنها برای اهداف محوطه‌سازی فضای باز استفاده کنند، قدردانی می‌کنم.

به غیر از رتبه بندی جدید ضد آب و هوا، تنها تفاوت دیگری که بین فستاویا 2022 و فستاویا 2023 یافتم، طراحی منبع تغذیه بود. نسخه 2023 دارای یک دوشاخه 30 واتی است که می توانید پیچ ​​کنترلر را باز کنید تا بتوانید از فستاویا در خارج از منزل با سایر قدرت های بیرونی که ممکن است داشته باشید استفاده کنید.

رنگ های لطیف فستاویا
با چراغ‌های تعطیلات سنتی، می‌توانید دو یا چند رشته را به هم متصل کنید تا منبع تغذیه یکسانی قطع شود، اما این گزینه در اینجا نیست. هر رشته منبع تغذیه اختصاصی خود را دارد و این منبع تغذیه حجیم است، به خصوص هنگامی که در داخل خانه استفاده می شود. من دو رشته را روی درختم گذاشتم، و باید با کابل کشی منابع تغذیه سنگینی برخورد کنم. برای یک درخت کریسمس که حدود هفت فوت ارتفاع دارد، می توانم با یک رشته از آن دور شوم، اما دو رشته جلو و پشت را به طور کامل تری با تراکم بهتر می پوشانند. ای کاش گزینه ای برای یک رشته 65 فوتی با تراکم LED بالاتر وجود داشت، زیرا 65 فوت طول مناسبی برای یک درخت استاندارد است، اما یک رشته به دلیل فاصله کاملاً کافی به نظر نمی رسد.

اینها ال ای دی های ولتاژ پایین هستند که گرم نمی شوند، بنابراین می توانید بدون نگرانی از خطر آتش سوزی، تقریباً در هر مکانی از آنها استفاده کنید. از آنجایی که این چراغ‌های رشته‌ای هستند که برای تزئین تعطیلات در نظر گرفته شده‌اند، هشداری در جعبه وجود دارد که نشان می‌دهد فقط می‌توانید آن‌ها را برای ۹۰ روز روشن نگه دارید. این یک هشدار است که تحت استاندارد UL مورد استفاده برای این نوع نور به دلیل پارامترهای آزمایشی مورد استفاده برای آنها ضروری است. من چراغ‌های نسل قبل فستاویا را برای مدت زمان طولانی‌تری بدون مشکل روشن نگه داشته‌ام، زیرا در بیشتر ایام سال چنین چراغ‌های گران قیمتی را جمع نمی‌کنم، اما باید به آن توجه کرد.

مانند همه چراغ‌های Hue، Hue Festavia از طریق برنامه Hue کنترل می‌شود. این محصول از 16 میلیون رنگ و چندین سایه سفید پشتیبانی می کند، زیرا یک محصول “White and Color Ambiance” است، به علاوه این یک نور گرادیان است بنابراین رنگ ها با یکدیگر ترکیب می شوند. چراغ‌های Festavia را می‌توان مستقیماً در برنامه Hue از طریق بلوتوث استفاده کرد، اما اگر Hue Bridge داشته باشید، تجربه بهتری است. Bridge امکان کنترل خارج از خانه، اتصال از طریق Wi-Fi و البته ادغام با سایر محصولات Hue را فراهم می کند.

چراغ های فستیوال رنگی در درخت
با برنامه Hue، گزینه های زیادی برای طرح های رنگی وجود دارد. برای هر رشته نور سه ناحیه کلی وجود دارد و می‌توانید برای استفاده از افکت گرادیان، هر کدام را روی یک رنگ جداگانه در چرخه رنگ تنظیم کنید. صحنه‌ها را می‌توان ایجاد و ذخیره کرد، و نورها با تمام صحنه‌های گالری صحنه Hue برای چیدمان‌های رنگی از پیش تنظیم شده کار می‌کنند.

شش جلوه ویژه نیز وجود دارد، از جمله شمع، شومینه، درخشش، براق، عقیق و منشور. شمع و شومینه کاملاً قابل توضیح هستند و واقعاً برای این نوع نور رشته ای طراحی نشده اند. شمع فقط با نورهای زرد سوسوزن خوب به نظر می رسد، اما شومینه بسیار نارنجی است و نامناسب به نظر می رسد.

چهار گزینه دیگر برای فستاویا عالی هستند. Sparkle یک طرح نور سفید/زرد است که شبیه چراغ های چشمک زن آهسته است. گلیستن شبیه درخشش است، اما با “چشمک” بیشتر، و عقیق، که شبیه همنامش است، بسیار مورد علاقه من است. اوپال از نورهای ملایم و پاستلی استفاده می‌کند که فقط از رنگ سفید کم رنگ هستند و جلوه‌ای ملایم اما رنگارنگ در آن‌ها می‌چرخد که چیزی شبیه نورپردازی برف زمستانی شبانه به نظر می‌رسد. این یکی از جادویی ترین جلوه های نوری است که من از چراغ های هوشمند دیده ام.

فستیوال رنگی از بیرون
منشور یک گرادیان رنگین کمان آهسته است که همچنین کاملاً چشمگیر است، با تغییر رنگ‌ها به قدری آهسته که اصلاً حواس‌تان را پرت نمی‌کند و حتی اگر مستقیماً توجه نکنید به سختی متوجه آن می‌شوید. این یک شیب واقعاً زیبا است که اتاق را تحت الشعاع قرار نمی دهد. دوربین ها با نورهای رشته ای مشکل دارند، بنابراین در حالی که من تمام تلاشم را برای گرفتن عکس و فیلم انجام دادم، فستاویا در زندگی واقعی بهتر به نظر می رسد. همه این گزینه‌های نورپردازی با هر دو نسخه Hue Festavia کار می‌کنند، بنابراین هیچ چیز منحصر به فردی برای نسخه نسل دوم وجود ندارد. اوپال و درخشش افکت هایی هستند که فقط با فستاویا سازگار هستند، در حالی که شمع، شومینه و منشور روی برخی دیگر از چراغ های Hue کار می کنند.

فستاویا رنگ چراغ های سفید
شایان ذکر است که چراغ‌های فستاویا به اندازه چراغ‌های هوشمند Twinkly روشن نمی‌شوند و همچنین الگوها و ریتم‌های پیچیده‌ای را که در برندهای دیگر موجود است، انجام نمی‌دهند. من روشنایی چراغ های Philips Hue را بهینه می بینم و وقتی از چراغ های Twinkly استفاده می کنم، هرگز روشنایی آن ها را بالاتر از 50 درصد ندارم، زیرا آن ها بیش از حد روشن هستند که نمی توان به آنها نگاه کرد.

چراغ‌های چشمک زن چیزی است که من می‌خواهم برای مهمانی‌های ژاکت‌های زشت و زشت از آن استفاده کنم، در حالی که چراغ‌های Hue چیزی هستند که برای یک مهمانی شام تعطیلات استفاده می‌کنم. چراغ‌های رنگی ظریف‌تر هستند و حالتی زیباتر و دنج‌تر دارند که فکر می‌کنم اکثر مردم ترجیح می‌دهند. یک استثنای اصلی خانواده های دارای فرزند هستند، زیرا برنامه Twinkly مسلما سرگرم کننده تر است. شما می توانید هر LED را به رنگ دیگری با Twinkly تغییر دهید، و این با Hue امکان پذیر نیست. Hue همچنین از الگوهای انیمیشن و سرعت‌های مختلف پشتیبانی نمی‌کند، بنابراین نمی‌توانید چراغ‌ها را برای انجام کارهایی مانند چشمک زدن روشن و خاموش تنظیم کنید.

رنگ festavia سفید روشن
قرار است چراغ‌های فستاویا را به روش خاصی روی درخت قرار دهید (دستورالعمل‌هایی در وب‌سایت Hue وجود دارد)، آن‌ها را از پایین به بالا در ردیف‌هایی بپیچید که شش اینچ از هم فاصله دارند و اگر از دو استفاده می‌کنید شیب‌ها را مطابقت دهید. رشته ها من سال گذشته از این روش با چراغ ها استفاده کردم، اما امسال قوانین را زیر پا گذاشتم و چراغ هایم را به صورت عمودی آویزان کردم. من از طرفداران ظاهر عمودی هستم، اما اگر برنامه Hue دارای ویژگی مانند برنامه Twinkly باشد، خوب است که به شما امکان می دهد به جای اینکه نورها را به روش خاصی آویزان کنید، مکان آنها را بگویید. نکته جانبی، اینترنت به من گفت که چراغ‌ها را به‌صورت عمودی آویزان کنم تا راحت‌تر از درخت جدا شوند، اما مجبور شدم آن‌ها را آنقدر به عقب بچسبانم تا طناب سیاه را پنهان کنم که مطمئن نیستم عمودی مفید باشد.

اگر چراغ های Hue دیگری دارید، می توانید فستاویا را با آنها ادغام کنید. در اتاقی که درختم را دارم، یک لامپ آویز با چندین لامپ Hue دارم، بنابراین درخت و لامپ‌ها می‌توانند همه رنگ‌ها را با هم هماهنگ کنند. چراغ‌های فستاویا را نیز می‌توان در یک منطقه سرگرمی قرار داد تا نور را با محتوای تلویزیون یا موسیقی مطابقت دهد. برای انجام این کار به یک جعبه همگام سازی HDMI Hue Play، تلویزیون سامسونگ سازگار یا حساب Spotify نیاز دارید.

چراغ های تطبیق رنگ فستاویا
چراغ های Hue Festavia مانند سایر چراغ های Hue از نظر کنترل و اتوماسیون کار می کنند. می‌توانید اتوماسیون‌هایی را برای روشن و خاموش کردن، تغییر رنگ‌ها در زمان‌های خاص، یا با حرکت یا پارامترهای دیگر راه‌اندازی کنید. آنها را می توان در برنامه Hue، در برنامه Home و با دستورات صوتی Siri کنترل کرد.

خط پایین

چراغ های Philips Hue Festavia برای افرادی که قبلاً چراغ های Hue دارند ایده آل هستند. اگر در اکوسیستم Hue تثبیت شده‌اید، احتمالاً از آنچه Signify برای اینها هزینه می‌کند شگفت‌زده نخواهید شد. یک رشته 250 ال ای دی از چراغ های تعطیلات استاندارد حدود 20 دلار است و Twinkly برای یک نسخه هوشمند مشابه حدود 150 دلار هزینه می کند، بنابراین چراغ های فستاویا قطعاً برچسب قیمت بالایی دارند.

اگرچه هیچ جایگزینی برای زیبایی شناسی فستاویا، سهولت استفاده یا ادغام با لامپ های Hue وجود ندارد. سایر چراغ های هوشمند در مقایسه با ظاهر نرم و اثیری که می توانید از فستاویا دریافت کنید، تقریباً شیک به نظر می رسند. من وسواس خفیفی نسبت به لامپ‌ها، چراغ‌های رشته‌ای، نوارهای نور و لامپ‌ها دارم، بنابراین گزینه‌های زیادی را امتحان کرده‌ام و در مورد Hue، به غیر از هزینه، شکایت کمی دارم.

محصولات Hue به طور یکپارچه با HomeKit و Zigbee Bridge ادغام می شوند به این معنی که همه چیز کار می کند. برای زمینه، من بیش از 50 چراغ Hue دارم (که خریدم) زیرا یاد گرفته‌ام که Hue به من دردسری نمی‌دهد. من نفرت عیب‌یابی هوم کیت به دلیل عدم شفافیت اپل، بنابراین پیشاپیش هزینه بیشتری می‌پردازم تا 30 دقیقه برای کشف اینکه چرا یک چراغ از هوم کیت جدا شده است و دوباره وصل نمی‌شود، هزینه بیشتری می‌پردازم.

اگر چراغ‌های Hue ندارید و قصد خرید آن را ندارید، فکر نمی‌کنم این بهترین انتخاب باشد زیرا یکپارچه‌سازی را از دست داده‌اید، اما همچنان از مزایای رنگ‌های Hue و صحنه های. Twinkly و Nanoleaf خریدهای یکباره بهتری را انجام می دهند، به ویژه Twinkly جلوه ها و کنترل های سرگرم کننده ای را ارائه می دهد که کودکان از آنها لذت خواهند برد.

نحوه خرید

چراغ های رشته ای Philips Hue Festavia را می توانید از وب سایت Hue با قیمت 220 دلار خریداری کنید.

توجه: Signify برای هدف این بررسی یک فستاویا 250 ال ای دی به MacRumors ارائه کرد. هیچ هزینه جبران خسارت دیگری دریافت نشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا