بررسی تخصصی

به‌روزرسانی پشتیبانی فیلیپس Hue Bridge Matter اکنون در دسترس است

به گفته این شرکت، پشتیبانی Matter اکنون از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای دارندگان Philips Hue Bridge ارائه می‌شود و قابلیت همکاری سیستم خانه هوشمند با چراغ‌های شخص ثالث را ممکن می‌سازد.

ماده رنگ فیلیپس
Matter یک استاندارد اتصال است که لوازم جانبی خانه هوشمند را قادر می‌سازد تا به طور یکپارچه در چندین پلتفرم از جمله HomeKit اپل، الکسای آمازون، Google Home و موارد دیگر کار کنند. برای خانواده‌هایی که چندین پلت‌فرم خانه هوشمند یا برندهای مختلف گوشی‌های هوشمند دارند، به این معنی است که چراغ‌های Matter را می‌توان از هر دستگاهی کنترل کرد.

برای دارندگان Hue Bridge که فقط چراغ‌های Philips Hue را از طریق برنامه Home اپل یا برنامه Hue کنترل می‌کنند، چیزی تغییر نمی‌کند. برای کاربران اندروید و آیفون که دارای چراغ‌های شخص ثالث با پشتیبانی از Matter هستند، اکنون می‌توانند این لوازم جانبی را از طریق Hue Bridge راه‌اندازی و کنترل کنند، مشروط بر اینکه دارای روتر مرزی Matter مانند Apple TV 4K، ‌Apple TV HD باشند. (نسل چهارم)، Apple HomePod یا HomePod mini.

کدهای جفت برای لوازم جانبی سازگار با Matter را می توان در برنامه Hue با ضربه زدن روی دکمه مثبت در تنظیمات -> صفحه اصلی هوشمند درخواست کرد.

هنگامی که Matter به طور رسمی در نوامبر 2022 راه اندازی شد، Philips Hue خود را حامی استاندارد جدید خانه هوشمند اعلام کرد. در آن زمان، شرکت مادر Signify گفت که یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری که سازگاری با مجموعه فیلیپس Hue را به ارمغان می‌آورد، در سه ماهه اول سال 2023 برای همه کاربران در دسترس خواهد بود، اما به‌روزرسانی به تعویق افتاد.

اپل سال گذشته با iOS 16.1، iPadOS 16 و tvOS 16.1 پشتیبانی از Matter را بر روی iPhone، iPad و ‌Apple TV اضافه کرد که برای کنترل لوازم جانبی Matter در برنامه Home یا سیری به هوم پاد یا اپل تی‌وی نیاز است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا