بررسی تخصصی

مدل‌های آیفون 15 در نهایت تعداد چرخه باتری را نشان می‌دهند

بر اساس اطلاعاتی که در X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشته شده است، کاربران آیفون 15 برای اولین بار می توانند تعداد چرخه باتری خود را بررسی کنند.

ویژگی عمومی آیفون 15 مشکی
روش‌های قبلی برای بررسی تعداد چرخه باتری آیفون غیررسمی و پیچیده بودند، مانند کپی و چسباندن تجزیه و تحلیل در Notes و جستجوی “last_value_CycleCount”. طبق اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط @Tech_Reveاطلاعات چرخه باتری در مدل های آیفون 15 با پیمایش در تنظیمات، عمومی و درباره قابل مشاهده است. یک بخش جدید “باتری” در پایین صفحه وجود دارد. علاوه بر تعداد چرخه های باتری، تاریخ تولید و تاریخ اولین استفاده آن را نیز ذکر می کند.

در حالی که سلامت باتری برای چندین سال در آیفون به شکل «حداکثر ظرفیت» قابل مشاهده است، توانایی مشاهده تعداد چرخه‌های خاص آن یک معیار ارزشمند اضافی برای تعیین وضعیت آن است. هر بار که تمام ظرفیت باتری را خالی می کنید، یک چرخه شارژ ثبت می شود. با پیمایش به اطلاعات سیستم به راحتی می توان به اطلاعات چرخه باتری در مک بوک ها دسترسی داشت. از صفحه وب اطلاعات باتری اپل:

باتری های لیتیوم یون اپل در چرخه شارژ کار می کنند. زمانی که از مقداری که برابر با 100 درصد ظرفیت باتری است استفاده کنید (دشارژ کنید) یک چرخه شارژ را کامل می کنید – اما نه لزوماً همه آن از یک بار شارژ. به عنوان مثال، ممکن است یک روز از 75 درصد ظرفیت باتری خود استفاده کنید، سپس آن را یک شبه به طور کامل شارژ کنید. اگر روز بعد از 25% استفاده کنید، در مجموع 100% دشارژ شده اید و مجموع دو روز به یک چرخه شارژ می رسد. ممکن است چندین روز طول بکشد تا یک چرخه کامل شود. ظرفیت هر نوع باتری پس از مقدار مشخصی از شارژ مجدد کاهش می یابد. با باتری های لیتیوم یونی، ظرفیت با هر چرخه شارژ کامل کمی کاهش می یابد.

دیروز مشخص شد که همه مدل‌های آیفون 15 و آیفون 15 پرو دارای تنظیمات سلامت باتری جدیدی هستند که از شارژ بیش از 80 درصدی دستگاه‌ها در هر زمان که فعال هستند، جلوگیری می‌کند. اپل می‌گوید تمام مدل‌های آیفون 15 دارای عمر باتری مشابهی با مدل‌های قبلی آیفون 14 خود هستند. این دستگاه ها جمعه این هفته راه اندازی می شوند.

داستان های محبوب

iOS 17: 10 ویژگی جدید که به تازگی راه اندازی شده است

در ماه ژوئن، اپل iOS 17 را با طیف گسترده ای از ویژگی ها و تغییرات جدید برای آیفون معرفی کرد. پس از بیش از سه ماه آزمایش بتا، به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان این دوشنبه، 18 سپتامبر برای آیفون XS و جدیدتر منتشر خواهد شد. در زیر، ما 10 ویژگی کلیدی را که به آیفون با iOS 17 عرضه می‌شوند، مرور کرده‌ایم، و ویژگی‌های اضافی در اواخر امسال ارائه می‌شوند. آپدیت باید برای …

بهترین برنامه ها با ویژگی های جدید iOS 17 و watchOS 10

با انتشار یک سیستم عامل جدید، ویژگی ها و عناصر طراحی متعددی برای توسعه دهندگان وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند. اکنون که iOS 17 منتشر شده است، بسیاری از برنامه‌های اصلی امروز به‌روزرسانی‌های جالبی دریافت می‌کنند که در زیر گردآوری کرده‌ایم. WatchOS 10 همچنین دارای یک زبان طراحی جدید است، بنابراین طیف وسیعی از به‌روزرسانی‌های اپل واچ نیز وجود دارد که می‌توانید آن را بررسی کنید. Flighty (رایگان، اشتراک ممتاز) ردیابی محبوب پرواز…

پورت USB-C آیفون 15: شارژ 4.5 واتی برای لوازم جانبی، USB 3.2 Gen 2 برای مدل های حرفه ای و موارد دیگر

در یک سند پشتیبانی که در روز جمعه منتشر شد، اپل جزئیات بیشتری در مورد پورت USB-C موجود در همه مدل‌های آیفون 15 ارائه کرد. ابتدا، اپل گفت همه مدل‌های آیفون 15 می‌توانند ساعت اپل، قاب ایرپاد یا سایر لوازم جانبی کوچک متصل به پورت USB-C را تا حداکثر 4.5 وات شارژ کنند. اپل قبلاً این قابلیت را اعلام کرده بود، اما اطلاعات مربوط به وات را ارائه نکرده بود. دوم، …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا