بررسی تخصصی

Kuo: مورد نیاز آیفون 15 MFi برای افزایش محموله شارژر USB-C اپل

طبق آخرین یادداشت تحقیقاتی مینگ-چی کو، تحلیلگر صنعت اپل، سری آیفون 15 آینده اپل در صورت استفاده با شارژرهای USB-C دارای گواهی MFi، از جمله آداپتور برق 20 واتی خودش، از سرعت شارژ سریع‌تر پشتیبانی می‌کند.

ویژگی شارژر 20wv
امسال، اپل آیفون را از لایتنینگ به USB-C تغییر خواهد داد تا با قوانین اروپایی مطابقت داشته باشد که دستگاه‌های الکترونیکی را ملزم به استفاده از روش‌های شارژ غیر اختصاصی و متداول می‌کند.

به عنوان بخشی از این اقدام، انتظار می‌رود اپل برخی از مزایای USB-C مانند شارژ سریع‌تر و سرعت داده را برای کار با کابل‌ها و شارژرهای دارای گواهی MFi محدود کند. در نتیجه، کو معتقد است که اپل در حال پیش بینی افزایش تقاضا برای آداپتور برق 20 واتی USB-C خود است. از آخرین پست او در مدیوم:

من معتقدم اپل عملکرد شارژ سریع شارژرهای دارای گواهی MFi را برای آیفون 15 بهینه خواهد کرد. در میان شارژرهای اپل، مدل 20 واتی USB-C مقرون به صرفه ترین انتخاب برای کاربران آیفون است که در نتیجه تقاضای جایگزینی زیادی برای USB-C 20 واتی دارد. شارژرها

علاوه بر مزایای داشتن شارژر تایید شده توسط اپل، کو معتقد است که یکی دیگر از عوامل محرک در پشت تقاضای جایگزینی قوی، تمایل مشتریان آیفون 15 به داشتن بیش از یک شارژر USB-C برای رفع نیاز به مکان های شارژ بیشتر خواهد بود.

با توجه به این عوامل، کو می گوید که محموله های آداپتور برق USB-C 20W اپل در سال 2023 “انتظار می رود شاهد رشد قابل توجه 30 تا 40 درصدی سالانه، به میزان 230 تا 240 میلیون دستگاه باشیم.” ذینفع اصلی از نظر سهم درآمد.

از زمان معرفی در سال 2012، پورت‌ها و کانکتورهای لایتنینگ دارای گواهینامه MFi دارای یک مدار مجتمع کوچک هستند که صحت قطعات درگیر در اتصال را تأیید می‌کند. کابل‌های شارژ شخص ثالث دارای گواهینامه MFi این تراشه را ندارند، که اغلب منجر به هشدارهای «این وسیله جانبی پشتیبانی نمی‌شود» در دستگاه‌های متصل اپل می‌شود.

شایعات حاکی از آن است که پورت USB-C جایگزین در مدل‌های آیفون 15 همچنان دارای تراشه احراز هویت لایتنینگ خواهد بود، با وجود اینکه پورت‌های USB-C در آی‌پدهای اپل فاقد چنین تراشه‌ای هستند. نگرانی از دیدگاه کاربر این است که اپل از برنامه MFi برای محدود کردن ویژگی‌هایی مانند شارژ سریع و انتقال داده با سرعت بالا به کابل‌های دارای گواهی اپل و MFi استفاده می‌کند. به نظر می رسد آخرین پیش بینی کو نیز همین را نشان می دهد.

Kuo قبلاً ادعا کرده بود که پورت USB-C در آیفون 15 و آیفون 15 پلاس به سرعت لایتنینگ/USB 2.0 محدود می‌شود، در حالی که سرعت انتقال سریع‌تر منحصر به مدل‌های آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا