بررسی تخصصی

کو: مک‌بوک پرو سری M3 محور رویداد 30 اکتبر اپل خواهد بود

بر اساس گزارش های منتشر شده، رویداد آتی “سریع ترسناک” اپل بر روی مدل های مک بوک پرو سری M3 متمرکز خواهد بود. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل. جمله بندی Kuo نشان می دهد که او به جای یک تراشه M3، انتظار چند تراشه M3 را دارد و به احتمال تراشه های M3، M3 Pro و M3 Max اشاره می کند.

کو: مک‌بوک پرو سری M3 محور رویداد 30 اکتبر اپل خواهد بود
اگر اپل تراشه‌های M3، M3 Pro و M3 Max را به یکباره عرضه کند، می‌توان انتظار داشت که تراشه‌های جدید در مدل‌های مک‌بوک پرو 13، 14 و 16 اینچی معرفی شوند.

کو می‌گوید که قبلا پیش‌بینی کرده بود که اپل احتمالاً مدل‌های جدید مک‌بوک پرو را در سال 2023 معرفی نخواهد کرد، زیرا «محدودیت محموله‌های 4Q 23» وجود دارد، و اگر مک‌بوک پروهای جدید در نوامبر یا دسامبر عرضه شوند، عرضه محدود آن تا سه‌ماهه اول ادامه خواهد داشت. 2024. کو در ادامه می گوید که محموله‌های مک به دلیل «ارتقای محدود توان محاسباتی M2» کاهش یافته است، که ممکن است دلیل این باشد که اپل ممکن است مدل‌های مک‌بوک پرو M3 را با حجم تولید کم عرضه کند.

بلومبرگمارک گورمن همچنین می گوید که اپل در حال آزمایش مدل های M3 Max و M3 Pro MacBook Pro بوده است که نشان می دهد این دستگاه ها قرار است به روز شوند. گورمن همین هفته گذشته ادعا کرد که اپل تا اوایل سال 2024 مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را با تراشه‌های M3 Pro و M3 Max به‌روزرسانی نمی‌کند، بنابراین به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌های او از آن زمان تغییر کرده است.

اینکه Kuo و Gurman هر دو در حال حاضر پیشنهاد می‌کنند که مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را در رویداد اکتبر اپل ببینیم، تعجب‌آور است زیرا بسیاری از اطلاعات قبلی آن‌ها حاکی از به‌روزرسانی سال 2024 برای این دستگاه‌ها بود.

گورمن معتقد است که اپل در حال حاضر مدل‌های مک‌بوک ایر، مک مینی، مک استودیو یا مک پرو را به‌روزرسانی نمی‌کند، که آی‌مک، مک‌بوک پرو 13 اینچی، مک‌بوک پرو 14 اینچی و مک‌بوک پرو 16 اینچی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. رویداد اکتبر همانطور که گورمن قبلاً اشاره کرده بود، این ماشین‌هایی هستند که با افزایش زمان حمل و نقل در فروشگاه آنلاین اپل مواجه هستند.

به گفته Kuo، اگر مدل‌های M3 محموله‌های مک‌بوک را افزایش ندهند، احتمال «مک‌بوک پرو با طراحی کاملاً جدید در سال 2025» افزایش می‌یابد و همچنین این احتمال وجود دارد که اپل یک «مدل مک‌بوک مقرون‌به‌صرفه‌تر» را در نظر بگیرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا