بررسی تخصصی

برآمدگی بزرگتر دوربین آیفون 14 پرو مکس در کنار آیفون 13 پرو مکس نشان داده شده است

انتظار می‌رود که برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس آینده، بزرگ‌ترین محفظه لنز پشتی باشد که اپل تا به حال بر روی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود نصب کرده است، و یک عکس جدید نمایه نادری از برجسته بودن آن در مقایسه با دستگاه قبلی اپل ارائه می‌کند.

دوربین iphone 14 pro max در مقایسه با lipilipsi 16 9

ساختگی آیفون 14 پرو مکس (سمت چپ) در مقابل آیفون 13 پرو مکس

انتظار می‌رود همه مدل‌های آیفون 14 شاهد ارتقاء به دوربین Ultra Wide در پشت دستگاه باشند، اما مدل‌های iPhone Pro می‌توانند شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در دوربین اصلی واید و به‌روزرسانی‌های لنز تله باشند.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است که مدل‌های آیفون 14 پرو دارای دوربین 48 مگاپیکسلی واید خواهند بود که نسبت به دوربین 12 مگاپیکسلی فعلی و همچنین قابلیت فیلم‌برداری 8K پیشرفت بزرگی خواهد بود. همچنین احتمالاً دوربین جدید قادر به گرفتن عکس‌های 12 مگاپیکسلی از طریق فرآیندی به نام pixel-binning است که داده‌های چند پیکسل کوچکتر روی سنسور تصویر دوربین را در یک «سوپر پیکسل» برای بهبود حساسیت در نور کم ادغام می‌کند.

همانطور که تصویر بالا نشان می دهد، این امر اپل را مجبور می کند تا ارتفاع محفظه دوربین عقب را در مدل های Pro به میزان قابل توجهی افزایش دهد. منبع از کاربر توییتر @lipilipsi و توسط ماژین بو، عکس کناری برجستگی دوربین آیفون 14 پرو مکس را در مقایسه با سیستم دوربین عقب آیفون 13 پرو مکس بزرگتر نشان می دهد.

بر اساس شماتیک‌هایی که در ماه فوریه به بیرون درز کرد، برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس 4.17 میلی‌متر ضخامت خواهد داشت که نسبت به آیفون 13 پرو مکس 3.60 میلی‌متر بیشتر است. همچنین انتظار می رود اندازه برآمدگی دوربین در هر جهت حدود 5 درصد افزایش یابد و از عرض فعلی 35.01 میلی متر به 36.73 میلی متر و ارتفاع 36.24 میلی متر به 38.21 میلی متر برسد.

این که آیا حجم بالای محفظه دوربین یک مبادله ارزشمند برای قابلیت‌های بهبودیافته عکس است یا خیر، چیزی است که کاربران باید خودشان تصمیم بگیرند، اما کافی است بگوییم که قاب‌های طراحی‌شده برای مدل‌های آیفون 13 بعید به نظر می‌رسد که با مدل‌های آیفون 14 مطابقت داشته باشند. افزایش اندازه

پس از مشاهده فروش ضعیف آیفون 13 مینی، اپل امسال قرار است بر روی اندازه های بزرگتر آیفون تمرکز کند و ما انتظار داریم آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 6.7 اینچی را ببینیم. مکس و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی.

انتظار می‌رود اپل مدل‌های آیفون 14 را در رویدادی که احتمالاً در سپتامبر 2022 برگزار می‌شود، معرفی کند، در صورتی که اپل از جدول‌های زمانی عرضه قبلی پیروی کند. برای همه چیزهایی که در مورد خط تولید جدید می دانیم، مطمئن شوید که شایعات اختصاصی آیفون 14 و آیفون 14 پرو را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا