بررسی تخصصی

مهندس باسابقه فورد به تیم Apple Car ملحق شد

دسی اوجکاشویچ، مهندس قدیمی فورد، شرکت را ترک کرد و تصمیم گرفت برای کار بر روی پروژه ماشین اپل به اپل بپیوندد. بلومبرگ. Ujkashevic بیش از 30 سال با فورد کار کرده است و در سیستم های ایمنی، محصولات طراحی مهندسی، مهندسی داخلی بدنه و غیره تخصص دارد.

مهندس باسابقه فورد به تیم Apple Car ملحق شد
قبل از اینکه فورد را به مقصد اپل ترک کند، اویکاشویچ به عنوان مدیر جهانی دفتر مهندسی ایمنی خودرو فورد خدمت می کرد، اما قبل از آن، او یک مدیر مهندسی بود. از وب سایت فورد:

در سمت قبلی خود، او مدیر مهندسی برنامه‌های خودروی آمریکای شمالی بود، جایی که او مسئولیت مهندسی برای برنامه‌های خودرو و ابزارهای کاربردی را بر عهده داشت، و مدیریت محصولات طراحی مهندسی از جمله دستیابی به هزینه، سود، کیفیت و اهداف زمان‌بندی را بر عهده داشت. پیش از این، دسی مدیر جهانی، مهندسی داخلی بود که در آن راهبرد، اجرای برنامه، کیفیت و راه‌اندازی فضای داخلی را در تمام برنامه‌های جهانی رهبری می‌کرد. پیش از این، دسی یک مأموریت بین المللی 3 ساله را در آلمان به پایان رساند و به عنوان مدیر مهندسی سیستم های بدنه و عملیات طراحی فورد خدمت کرد.

اوجکاشویچ برای اولین بار در سال 1991 به فورد پیوست و در طول سال ها در رتبه های بالاتری قرار گرفت. او دستی در توسعه فورد اسکیپ، اکسپلورر، فیستا و فوکوس داشت، به‌علاوه روی خودروهای الکتریکی کار می‌کرد. Ujkashevic دارای تخصص فراوانی است که برای پروژه Apple Car مفید خواهد بود و او می تواند در توسعه پادمان های ایمنی برای خودروی الکتریکی خود به اپل کمک کند.

بلومبرگ قبلاً گفته بود که اپل می‌خواهد Apple Car نسبت به خودروهای تسلا و وایمو ایمن‌تر باشد و از سیستم‌های پشتیبان برای جلوگیری از خرابی سیستم رانندگی جلوگیری کند.

اپل در چند سال گذشته به طور منظم از فورد و سایر شرکت های خودروسازی استخدام کرده است زیرا در تلاش برای توسعه یک وسیله نقلیه کاملاً خودمختار است. پروژه Apple Car‌ با مشکلات رهبری مداوم روبرو بوده و اهداف اپل چندین بار تغییر کرده است، اما آخرین شایعات حاکی از آن است که اپل در مسیر تحویل خودرو در دهه آینده قرار دارد.

گفته می شود که اپل قصد دارد در سال 2025 عرضه شود، اما مشکلات مربوط به توسعه خودرو می تواند این پروژه را تا اواخر سال 2028 به عقب براند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا