بررسی تخصصی

شکایت صاحبان مک استودیو از صدای آزاردهنده با صدای بلند

برخی از دارندگان مک استودیو متوجه شده‌اند که دستگاه‌های آن‌ها صدای “ناله” بلندی تولید می‌کنند که به نظر می‌رسد از طرف فن می‌آید. صفحاتی از شکایات در مورد وجود دارد MacRumors انجمن ها در مورد این مشکل، و به نظر می رسد که بر تعدادی از کاربران تاثیر می گذارد.

شکایت صاحبان مک استودیو از صدای آزاردهنده با صدای بلند
بیشتر شکایات از سوی صاحبان مک استودیو است که به جای نسخه اولترا، M1 Max Mac Studio را انتخاب کردند، که جای تعجب نیست زیرا این دو دستگاه تنظیمات حرارتی متفاوتی دارند.

کاربرانی که با مشکلاتی مواجه هستند، نویز را به عنوان صدایی با فرکانس بالا توصیف کرده اند که نادیده گرفتن آن دشوار است و علاوه بر نویز استاندارد فن است. از جانب MacRumors خواننده sunsetblvd:

سلام، من این موضوع را دنبال می کردم و می خواستم تجربه خود را با مک استودیو به اشتراک بگذارم. من نسخه M1 Max را با 32 Core GPU و 64GB Ram سفارش دادم. بعد از یکی دو هفته متوجه صدای ناله بلندی شدم. صدای معمولی فن قابل شنیدن بود اما آزاردهنده نبود. صدای بلندی که نمی توانستم نادیده بگیرم بود. من فضای کاری نسبتاً خوبی دارم و صدا همچنان حواسش را پرت می کند. من تصمیم گرفتم استودیوی خود را پس از تماس با پشتیبانی اپل و تلاش برای رفع تعدادی از نرم افزارها مانند نصب مجدد سیستم عامل، به فروشگاه اپل ببرم. پس از یک روز بازرسی، مرد فناوری در فروشگاه اپل ادعا کرد که صدای فن معمولی در محدوده مورد انتظار صدا است و گفت که آنها نمی توانند کاری در مورد آن انجام دهند. با ناامیدی دوباره با پشتیبانی اپل تماس گرفتم و آنها موافقت کردند که جایگزینی برای من بفرستند که در حال حاضر منتظر آن هستم.

طیف گسترده ای از شکایات وجود دارد، اما به نظر می رسد همه آنها همان سر و صدای عمومی را توصیف می کنند. از جانب MacRumors خواننده h43m:

مک استودیو را با M1max (رم 64 گیگابایتی، پردازنده گرافیکی 32 هسته ای، SSD 1 ترابایتی) جعبه گشایی کردم. قطعا صدای آزاردهنده ای در 2120 هرتز وجود دارد (من آن را با استفاده از یک مولد امواج سینوسی مقایسه کردم). من تقریباً مطمئن هستم که این از فن می آید و صدای ناله سیم پیچی نیست، زیرا با تغییر سرعت فن فرکانس تغییر می کند. قطعا برای محصولی با این قیمت قابل قبول نیست…

‌M1 Max‌ و M1 Ultra دارای هیت سینک‌های متفاوتی هستند، که توضیح می‌دهد که چرا یک دستگاه با مشکلاتی مواجه است در حالی که دستگاه دیگر مشکلی ندارد. M1 Ultra به یک هیت سینک مسی بسیار بزرگتر مجهز شده است که احتمالاً از روشن شدن مکرر فن جلوگیری می کند و همچنین به نظر می رسد مشکلی در تنظیم M1 Max وجود دارد که باعث ناله می شود.

شایان ذکر است که به نظر نمی‌رسد همه مدل‌های M1 Max‌Mac Studio با این مشکل مواجه باشند، زیرا برخی افراد گفته‌اند که صدای غیرعادی فراتر از صدای استاندارد استاندارد فن را نمی‌شنوند. همچنین فقط در مورد سطح صدای فن به تنهایی بدون ناله شکایت هایی وجود دارد، اما به نظر می رسد بسیاری از افرادی که از دستگاه های خود ناراضی هستند، به جای صدای معمولی فن، صدای بلند را تجربه می کنند.

خریداران مک استودیو که در مدت زمان بازگشت دو هفته‌ای خود هستند، می‌توانند جایگزینی از اپل دریافت کنند، اما گزارش‌هایی وجود دارد که ماشین‌های جایگزین نیز با همین مشکل مواجه شده‌اند. مشخص نیست که آیا این چیزی است که می توان در به روز رسانی نرم افزار به آن پرداخت یا اینکه آیا این یک مشکل سخت افزاری است که اپل با آن سروکار دارد.

آیا متوجه ناله‌ای با صدای بلند از مک استودیوی خود شده‌اید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا