بررسی تخصصی

مک بوک پرو 14 اینچی و 16 اینچی یک ساله می شود: چه زمانی باید منتظر به روزرسانی باشیم

در حالی که امروز شاهد معرفی چندین مدل جدید iPad و Apple TV بودیم، هنوز هیچ یک از اعلان‌های مک را که انتظار داریم تا قبل از پایان سال ببینیم، دریافت نکرده‌ایم. به طور تصادفی، مدل های 14 اینچی و 16 اینچی مک بوک پرو دقیقا یک سال پیش امروز معرفی شدند که دارای طراحی کاملاً جدید، تراشه های M1 Pro و M1 Max، نمایشگرهای کاملاً جدید، MagSafe 3 و موارد دیگر هستند.

مک بوک پرو 14 16 2021
مدل‌های بازطراحی‌شده مک‌بوک پرو نشان‌دهنده اولین طراحی مجدد بزرگ لپ‌تاپ‌های پیشرفته مک در سال‌ها و یک گام بزرگ رو به جلو در انتقال مداوم اپل به سیلیکون خود برای سری مک هستند. یک سال از معرفی آن می گذرد، برخی از مشتریان ممکن است تعجب کنند که آینده مک بوک پرو چیست، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید.

انتظار چه چیزی

14 در مقابل 16 اینچ mbp m2 pro و حداکثر ویژگی 1


MacBook Pro سال گذشته یک طراحی مجدد بزرگ دریافت کرد، علاوه بر این یک اندازه 14 اینچی جدید که مکمل مدل 13 اینچی پایین‌تر است که بدون طراحی مجدد در خط تولید باقی ماند. با توجه به طراحی جدید برای مدل‌های بزرگتر، اپل احتمالاً چندین سال به فرم فعلی پایبند است، بنابراین هرگونه به‌روزرسانی تا آن زمان معمولاً با مشکلات جزئی با بهبود عملکرد همراه خواهد بود.

انتظار می‌رود مدل‌های 14 و 16 اینچی مک‌بوک پرو آینده از تراشه‌های M2 Pro و M2 Max که هنوز معرفی نشده‌اند، که بر روی تراشه M2 معرفی شده در ژوئن ساخته شده‌اند، قدرت بگیرند. انتظار می‌رود تراشه M2‌ Max دارای یک CPU 12 هسته‌ای و یک پردازنده گرافیکی 38 هسته‌ای به همراه حداکثر 64 گیگابایت حافظه باشد، در حالی که ‌M2‌ Pro اندکی قدرتمندتر خواهد بود. انتظار می‌رود طراحی، نمایشگر و سایر ویژگی‌ها اساساً با مدل‌های فعلی یکسان باشند، به این معنی که انتظار می‌رود تنها تغییر عمده مربوط به تراشه‌های M2 Pro و M2 Max باشد.

تراشه M2 که به زودی به خانواده تراشه‌های M2 تبدیل می‌شود، نسل دوم سیلیکون اپل است که عملکرد و بهره‌وری انرژی را افزایش می‌دهد. تا کنون در سمت مک، تراشه M2 تنها مک بوک پرو 13 اینچی و مک بوک ایر 13 اینچی بازطراحی شده را تامین می کند. علاوه بر M2‌ Pro و ‌M2‌ Max که انتظار داریم در مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی ببینیم، طبق گزارش‌ها، اپل در حال کار بر روی تراشه «M2‌ Extreme» برای مک‌پرو سیلیکونی اپل آینده خود است.

چه زمانی باید منتظر مدل های جدید باشیم

تیم کوک مک بوک پرو


اگر به دنبال مک بوک پرو 14 یا 16 اینچی جدید هستید، ممکن است بخواهید چند هفته دیگر صبر کنید. مطابق با بلومبرگانتظار می‌رود اپل مک‌بوک پروهای جدید، احتمالاً در کنار مک مینی جدید M2‌ را در ماه نوامبر معرفی کند. گورمن در آخرین خبرنامه Power On خود خاطرنشان کرد که اپل مکرراً نسخه‌های مک جدید خود را برای ماه نوامبر برنامه‌ریزی می‌کند تا راه‌اندازی‌های آن منتشر شود و انتظار نمی‌رود که مک‌های جدید در کنار اعلامیه‌های اپل و اپل تی‌وی امروزی باشند.

در حالی که مک بوک پروهای جدید در مسیر عرضه در آینده نزدیک هستند، من انتظار ندارم که آنها در کنار آیپد پرو عرضه شوند. این شرکت از لحاظ تاریخی مک‌های جدید را در نوامبر عرضه کرده است، همانطور که در سال 2019 با مک‌بوک پرو 16 اینچی اولیه و در سال 2020 با اولین مک‌بوک پرو، مک بوک ایر و مک مینی مبتنی بر سیلیکون اپل انجام شد.

در مورد محصولات جدید، اپل در حال کار بر روی نسخه M2 مک مینی است که اولین به روز رسانی کوچکترین مک این شرکت در دو سال اخیر خواهد بود.

در حالی که در ابتدا انتظار می‌رفت اپل در ماه اکتبر رویدادی رسانه‌ای برگزار کند تا سخت‌افزار جدید iPad و Mac را به نمایش بگذارد، اکنون واضح است که با توجه به اینکه بسیاری از معرفی‌ها قبلاً از طریق انتشار مطبوعاتی انجام شده است، چنین رویدادی وجود نخواهد داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا