بررسی تخصصی

اپل از سال 2018 وایت پیپر بیت کوین را در تمامی نسخه های macOS گنجانده است

در هر نسخه از macOS که از سال 2018 ارسال شده است، اپل وایت پیپر اصلی بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو را قرار داده است و به نظر می رسد هیچ کس دلیل آن را نمی داند.

هک بیت کوین اپل
این کشف گیج کننده (یا کشف مجدد – به زیر مراجعه کنید) اخیراً توسط توسعه دهنده و نویسنده waxy.org، اندی بایو، انجام شد، که در حین تلاش برای رفع مشکل چاپگر خود، به طور تصادفی با سند PDF مواجه شد.

هر کسی که دارای Mac دارای macOS Mojave یا جدیدتر باشد، می‌تواند با تایپ دستور زیر در ترمینال، PDF را برای خود ببیند:

باز کردن /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf

اگر از macOS 10.14 یا بالاتر استفاده می کنید، فایل PDF بیت کوین 184 کیلوبایتی باید بلافاصله در پیش نمایش باز شود.

سند را می توان از طریق Finder نیز پیدا کرد: به آن بروید Macintosh HD -> System -> Library -> Image Capture -> Devices، سپس در را باز کنید مطالب -> منابع پوشه کاغذ سفید با عنوان “simpledoc.pdf” باید در آنجا باشد.

بایو دریافت که در ابزار ضبط تصویر macOS، کاغذ سفید بیت کوین به عنوان یک سند نمونه برای دستگاهی به نام «اسکنر مجازی II» استفاده می‌شود، که ممکن است ویژگی Import Apple from iPhone را تامین کند و یا پنهان است یا برای همه نصب نشده است. به صورت پیش فرض.

بایو بعداً متوجه شد که او اولین کسی نیست که سند بیت کوین یا “Virtual Scanner II” را پیدا کرده است. یک پست انجمن اپل از سال 2021 وجود آن در macOS را جویا می شود، علاوه بر عکسی که از تابلویی در جزیره گنج خلیج سانفرانسیسکو گرفته شده است. جاشوا دیکنز آنها را از زیر خاک بیرون آورد در سال 2020

ماکوهای کاغذ سفید بیت کوین
معلوم نیست چرا اپل کاغذ سفید بیت کوین ناکاموتو را به عنوان سند نمونه انتخاب می کند. گمانه‌زنی‌های گسترده‌ای در مورد هویت توسعه‌دهنده بیت‌کوین با نام مستعار وجود دارد که احتمالاً به این فتنه اضافه می‌کند. آنچه “Virtual Scanner II” به آن اشاره دارد نیز نامشخص است.

به گفته منبعی که با بایو صحبت کرده است، شخصی نزدیک به یک سال پیش کاغذ بیت کوین را به عنوان مشکل در اپل ثبت کرده و آن را به همان مهندسی که ابتدا PDF را در آنجا قرار داده است، واگذار کرده است، اما آن شخص اقدامی نکرده است یا از آن زمان در مورد این موضوع اظهار نظر کرد.

راز ادامه دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا