بررسی تخصصی

اولین اپل واچ MicroLED اکنون شایعه شده است که در سال 2025 عرضه می شود نه 2024

بر اساس اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط اپل، اولین اپل واچ با نمایشگر microLED در بهار 2025 معرفی خواهد شد. راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش. یانگ ادعا می کند که اپل واچ میکرو ال ای دی در بهار 2025 راه اندازی خواهد شد و تولید پنل های این دستگاه در پایان سال 2024 آغاز خواهد شد.


جدول زمانی یانگ متفاوت از جدول زمانی است که اخیرا توسط تحلیلگر جف پو تشریح شده است، او پیشنهاد کرد که اپل در سال 2024 یک اپل واچ با نمایشگر میکرو ال ای دی معرفی خواهد کرد. زمان بندی یانگ در بهار 2025 مشکوک است زیرا اپل مدت هاست که مدل های اپل واچ به روز شده را در پاییز معرفی کرده است. در کنار آیفون های جدید، و هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد این شرکت در دو سال آینده از این جدول زمانی فاصله خواهد گرفت.

با این حال، چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که اپل یک Apple Watch microLED را در پاییز 2024 معرفی می کند و در اواخر بهار 2025 زمانی که فناوری پنل آماده می شود، آن را ارسال می کند. از طرف دیگر، جدول زمانی یانگ ممکن است اندکی از بین برود و اپل در عوض قصد دارد یک اپل واچ میکرو ال ای دی را در پاییز 2025 معرفی کند که از نظر زمان بندی منطقی تر خواهد بود.

یانگ جزئیاتی در مورد اندازه نمایشگر ارائه نکرد، اما گزارش قبلی Pu نشان می‌دهد که قطر آن 2.1 اینچ خواهد بود، که نشان می‌دهد احتمالاً نمایشگر برای نسخه بعدی اپل واچ اولترا خواهد بود. اپل واچ اولترا که سپتامبر گذشته معرفی شد، دارای صفحه نمایش 1.92 اینچی است که بزرگتر از نمایشگر 1.77 اینچی سری 8 است. صفحه نمایش ابتدا به اپل واچ گران قیمت و رده بالاتر اپل می آید.

داستان های برتر: iOS 15.6 منتشر شد، M2 MacBook Air Teardown، M2 Extreme Mac Pro؟
>

فناوری microLED دارای LED‌های میکروسکوپی است که پیکسل‌ها را تشکیل می‌دهند، رنگ دقیق‌تر، نسبت کنتراست بالا برای بهبود HDR و مشاهده در شرایط نوری غیربهینه، پشتیبانی از دید در زوایای بازتر، شانس کمتر سوختن صفحه نمایش در طول زمان در مقایسه با فناوری‌هایی مانند OLED، سریع‌تر ارائه می‌دهند. زمان پاسخ و تأخیر کم برای پشتیبانی از فریم در ثانیه بالاتر و کاهش مصرف انرژی برای بهبود کارایی.

اپل به احتمال زیاد هنوز در مراحل اولیه توسعه اپل واچ میکرو ال ای دی است و بنابراین جدول زمانی ممکن است در طول سال آینده تغییر کند. یانگ به لطف ارتباطاتش در صنعت نمایشگر اغلب اطلاعات دقیقی را ارائه می دهد، اما گاهی اوقات زمانی که برنامه های اپل در حال تکامل است، زمان بندی او خاموش می شود. مهمتر از همه، این تاییدیه اضافی است که اپل واقعاً به دنبال microLED برای مدل های آینده اپل واچ است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا