بررسی تخصصی

قانونگذار بریتانیا خرید 70 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد مایکروسافت را مسدود کرد

رگولاتور ضد انحصار انگلیس اعلام کرده است که خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را به دلیل نگرانی از اینکه این معامله در بازار بازی های ابری ضد رقابتی باشد، مسدود خواهد کرد.

مایکروسافت اکتیویژن را خرید
در یک بیانیه مطبوعاتی با اعلام این بلوک، سازمان رقابت و بازار (CMA) اعلام کرد که از خرید پیشنهادی مایکروسافت برای Activision به دلیل نگرانی هایی که این معامله منجر به “کاهش نوآوری و انتخاب کمتر برای گیمرهای بریتانیایی در سال های آینده می شود” جلوگیری کرده است.

CMA به دقت بررسی کرد که آیا مزایای موجود بودن محتوای Activision در Game Pass بر ضرری که این ادغام برای رقابت در بازی های ابری در بریتانیا ایجاد می کند بیشتر است یا خیر CMA دریافت که این گزینه پرداخت جدید، اگرچه برای برخی از مشتریان مفید است، اما از آسیب کلی به رقابت (و در نهایت، گیمرهای بریتانیایی) ناشی از این ادغام، به ویژه با توجه به انگیزه مایکروسافت برای افزایش هزینه اشتراک Game Pass پس از ادغام برای منعکس کننده اضافه شدن بازی های ارزشمند Activision.

مایکروسافت در ژانویه 2022 قراردادی 68.7 میلیارد دلاری برای خرید Activision Blizzard، یکی از محبوب‌ترین ناشران بازی‌های ویدیویی در جهان امضا کرد. این استودیو سازنده بازی‌های موفقی مانند ندای وظیفه، Candy Crush، World of Warcraft، و بیشتر.

اگر خرید برای مایکروسافت اجازه داده می شد که ادامه یابد، چندین بازی اکتیویژن به Xbox Game Pass، سرویس اشتراک بازی مایکروسافت منتقل می شدند.

مایکروسافت در حال حاضر از موقعیت قدرتمند و شروع برتری نسبت به سایر رقبا در بازی‌های ابری برخوردار است و این معامله این مزیت را تقویت می‌کند و به آن توانایی تضعیف رقبای جدید و مبتکر را می‌دهد.”

مایکروسافت به طور سازنده با ما در تلاش برای رسیدگی به این مسائل بود و ما از این بابت سپاسگزاریم، اما پیشنهادات آنها برای رفع نگرانی‌های ما مؤثر نبود و رقابت را با مقررات ناکارآمد در بازاری جدید و پویا جایگزین می‌کرد.

بازی های ابری برای هدایت نوآوری و انتخاب به یک بازار آزاد و رقابتی نیاز دارند. این به بهترین وجه با اجازه دادن به پویایی رقابتی فعلی در بازی های ابری برای ادامه کار خود به دست می آید.

خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت توسط رگولاتورهای چندین کشور دیگر از جمله برزیل، شیلی، ژاپن، عربستان سعودی، صربستان و آفریقای جنوبی تایید شد، اما این شرکت همچنان برای تکمیل این معامله به تایید CMA بریتانیا و اتحادیه اروپا نیاز دارد.

کمیسیون اتحادیه اروپا تا اواخر ماه مه فرصت دارد تصمیم خود را اعلام کند. مایکروسافت قبلاً گفته است که این شرکت به تصمیم CMA اعتراض خواهد کرد. اگر شکست بخورد، مایکروسافت 3 میلیارد دلار از اکتیویژن بدهکار خواهد بود.

به طور جداگانه در ایالات متحده، مایکروسافت با بازخورد نظارتی اضافی از سوی کمیسیون تجارت فدرال (FTC) مواجه است که برای جلوگیری از خرید Activision Blizzard مایکروسافت در سال گذشته شکایت کرد. تحقیقات همچنان ادامه دارد.

Xbox Game Pass مایکروسافت بر روی iPhone و iPad از طریق Safari در دسترس است، اما نه از طریق App Store. در حالی که اپل به سرویس‌های اشتراک بازی همه‌جانبه اجازه می‌دهد روی این پلتفرم قرار گیرند، هر بازی ارائه‌شده در این سرویس باید به‌صورت جداگانه برای تأیید از طریق فرآیند بررسی App Store ارائه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا