بررسی تخصصی

مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی نسخه متمرکز بر حریم خصوصی ChatGPT به عنوان تلاش‌های هوش مصنوعی اپل

مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای راه اندازی نسخه متمرکز بر حریم خصوصی ChatGPT در بحبوحه عدم تسلط آشکار اپل بر فناوری های نوظهور هوش مصنوعی است. اطلاعات گزارش ها.

ویژگی اپل در مقابل مایکروسافت
واحد سرور ابری Azure مایکروسافت قصد دارد نسخه‌ای از ChatGPT را ارائه دهد که روی سرورهای ابری اختصاصی اجرا می‌شود که در آن داده‌ها جدا از سایر مشتریان در اواخر این سه ماهه نگهداری می‌شوند. داده های این سرور ایزوله برای حفظ حریم خصوصی با سیستم اصلی ChatGPT ارتباط برقرار نمی کند. این سرویس ممکن است 10 برابر بیشتر از آنچه مشتریان در حال حاضر برای استفاده از ChatGPT پرداخت می کنند، هزینه داشته باشد.

این اقدام به دنبال جلب توجه کسب‌وکارهایی مانند بانک‌ها، خدمات مالی و موسسات بهداشتی است که از پذیرش ChatGPT اجتناب کرده‌اند، زیرا می‌ترسند که کارمندان آن‌ها ناخواسته اطلاعات اختصاصی حساس را به چت‌بات ارائه کنند. بلومبرگمارک گورمن، امروز گزارش داد که سامسونگ پس از کشف اینکه کارکنان کد منبع حساس را در پلتفرم آپلود کرده اند، استفاده کارمندان از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT را ممنوع کرده است. گفته می‌شود که این شرکت نگران است که داده‌های ارسال شده به پلتفرم‌های هوش مصنوعی از جمله بینگ و گوگل بارد در نهایت برای سایر کاربران فاش شود.

OpenAI قبلاً یک سرویس خصوصی ChatGPT را به مورگان استنلی فروخته است که مایکروسافت را درگیر نمی کند. بخش مدیریت ثروت بانک در حال حاضر از این سرویس استفاده می کند تا به کارمندان اجازه بپرسد و محتوای هزاران مورد تحقیقات بازار بانک را تجزیه و تحلیل کند.

گفته می‌شود که فروشندگان مایکروسافت در حال حاضر از سازمان‌ها در مورد محصول آتی درخواست‌هایی ارائه کرده‌اند. بسیاری از مشتریان بزرگ، از جمله بانک‌ها، قراردادهای موجود با Azure دارند که می‌تواند برای متقاعد کردن آنها برای مدیریت امن داده‌های آنها مفید باشد.

هفته گذشته، مشخص شد که تلاش‌های سیری و هوش مصنوعی اپل به دلیل ناکارآمدی سازمانی و عدم جاه‌طلبی به‌شدت با مشکل مواجه شده است. ظاهراً بسیاری از کارمندان اپل شرکت را ترک کردند زیرا این شرکت در تصمیم‌گیری بسیار کند بود یا در رویکرد خود به فناوری‌های جدید هوش مصنوعی، از جمله مدل‌های زبان بزرگ که زیربنای چت‌بات‌هایی مانند ChatGPT هستند، بسیار محافظه‌کار بود.

جدیدترین اقدام مایکروسافت ظاهراً اپل را برای ارائه یک ربات چت هوش مصنوعی متمرکز بر حریم خصوصی در یک محیط محصور جهش کرده است. ظاهراً موضع سازش ناپذیر اپل در خصوص حریم خصوصی و اصرار بر سطح بالایی از کنترل بر محصولات و خدمات خود، چالش های قابل توجهی را برای تقویت سیری و سرمایه گذاری این شرکت در فناوری های هوش مصنوعی ایجاد کرده است.

اپل بر تعداد فزاینده‌ای از عملکردهای Siri برای انجام روی دستگاه فشار آورده است و ظاهراً این شرکت ترجیح می‌دهد پاسخ‌های آن توسط تیمی متشکل از 20 نویسنده از پیش نوشته شود تا اینکه توسط هوش مصنوعی تولید شود تا حفظ حریم خصوصی و کنترل را به حداکثر برساند. این امر ظاهراً شرکت را از رقابت ربات‌های چت هوش مصنوعی کنار گذاشته و به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا اعتبارنامه حریم خصوصی ترجیحی اپل را در عرصه هوش مصنوعی به رخ بکشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا