بررسی تخصصی

بازی‌های نتفلیکس که کمتر از ۱ درصد از مشترکین را درگیر می‌کنند

طبق داده‌های جدید شرکت تحلیل برنامه Apptopia (از طریق) پلتفرم بازی‌های موبایلی نتفلیکس از زمان راه‌اندازی آن در نوامبر گذشته، کمتر از ۱ درصد از مشترکین نتفلیکس را جذب کرده است. CNBC.).

بازی های نتفلیکس راه اندازی شد
Netflix Games همراه با هر اشتراک نتفلیکس، به کاربران اجازه می‌دهد چند بازی را در دستگاه‌های تلفن همراه خود انجام دهند. بازی‌ها به‌عنوان برنامه‌های جداگانه در اپ استور iOS منتشر می‌شوند، در حالی که کاتالوگ کامل بازی‌ها که در حال حاضر 24 عنوان دارد، در برنامه نتفلیکس نگهداری می‌شود.

مشابه نحوه عملکرد Apple Arcade، هیچگونه تبلیغات، هزینه اضافی یا خرید درون برنامه ای در بازی ها لحاظ نمی شود، با این ایده که مشتریان همچنان با سرویس پخش درگیر هستند در حالی که منتظر قسمت های جدید برنامه های تلویزیونی و سریال های میزبان هستند. توسط پلت فرم

به عنوان مثال، نتفلیکس در چندین بازی موجود با نمایش های محبوب، مانند “چیزهای عجیب: 1984″، “چیزهای عجیب 3: بازی” و یک بازی شطرنج آتی بر اساس گامبیت ملکه. نتفلیکس میزان سرمایه گذاری خود را در بازی ها نگفته است، اما این شرکت توسعه دهنده فنلاندی Next Games را با قیمتی حدود 72 میلیون دلار خریداری کرد و نتفلیکس می گوید کاتالوگ تا پایان سال به 50 بازی افزایش خواهد یافت.

با وجود سرمایه گذاری نتفلیکس، بعید به نظر می رسد که آخرین آمار تعامل با نتفلیکس به گرمی مورد استقبال قرار گیرد، زیرا طبق Apptopia کمتر از 1٪ از 221 میلیون مشترک نتفلیکس این بازی ها را انجام می دهند. در مجموع، طبق گزارش ها، بازی ها 23.3 میلیون بار دانلود شده اند و به طور متوسط ​​1.7 میلیون کاربر روزانه دارند که بسیار کمتر از بازی های پیشرو موبایل است.

سال گذشته، گرگ پیترز، مدیر ارشد اجرایی نتفلیکس، گفت که این شرکت «ماه‌ها و واقعاً، سال‌ها» را فراگرفته است که چگونه بازی‌ها می‌توانند مشتریان را در این سرویس نگه دارند. “ما آزمایشی خواهیم بود و یک سری چیزها را امتحان می کنیم، اما می توانم بگویم که نگاه ما به جایزه بلندمدت بیشتر حول توانایی ما برای ایجاد ویژگی هایی است که به جهان ها، شخصیت ها و داستان هایی که در حال ساختن آنها هستیم.”

تشدید رقابت برای جلب توجه کاربران در ماه‌های اخیر احتمالاً اهمیت بازی‌ها را در استراتژی کلی نتفلیکس افزایش داده است. بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط تماس درآمد سه ماهه دوم 2022 شرکت، علیرغم افزایش 9 درصدی درآمد سالانه، نتفلیکس 1.3 میلیون مشترک را در ایالات متحده و کانادا در این سه ماهه از دست داد.

نتفلیکس همچنین قیمت های خود را افزایش داده است که منجر به رویگردانی برخی از مشتریان از این سرویس شده است. در ژانویه، این شرکت قیمت تمام برنامه های خود را افزایش داد. طرح تعریف استاندارد اولیه از 8.99 دلار به 9.99 دلار، طرح استاندارد HD از 13.99 دلار به 15.49 دلار و طرح 4K از 17.99 دلار به 19.99 دلار رسید.

نتفلیکس دلیل از دست دادن مشترکان خود را پذیرش تلویزیون متصل، اشتراک گذاری حساب و رقابت می داند و برای ادامه بهبود رشد درآمد، این شرکت می گوید که بر روی درآمدزایی در حال تکامل تمرکز دارد. یک ردیف تبلیغاتی با قیمت پایین‌تر در حال کار است و قرار است در اوایل سال 2023 راه‌اندازی شود، و این طرح کم‌هزینه می‌تواند برخی از مشترکانی را که نتفلیکس را به دلیل افزایش هزینه‌ها رها کرده‌اند، جذب کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا