بررسی تخصصی

همه چیز جدید در iOS 16 بتا 4 برای صفحه قفل، iMessage، CarPlay و موارد دیگر

اپل امروز چهارمین بتای iOS 16 را برای آزمایش در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. آخرین نسخه بتا شامل تعدادی ویژگی و تغییرات جدید است که شامل برنامه پیام‌ها، برنامه Home، برنامه ایمیل، اعلان‌های صفحه قفل، CarPlay و موارد دیگر می‌شود.

iOS 16 در حال حاضر در مرحله آزمایشی برای توسعه دهندگان و اعضای برنامه رایگان آزمایش بتا عمومی اپل است و این به روز رسانی نرم افزار برای همه کاربران دارای آیفون 8 یا جدیدتر در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد. دومین نسخه بتای عمومی iOS 16 که با چهارمین بتای توسعه دهنده امروز مطابقت دارد، احتمالاً هفته آینده منتشر خواهد شد.

ما ویژگی‌ها و تغییرات قابل توجه جدید در iOS 16 beta 4 را در زیر بیان کرده‌ایم. از استیو موزر و @AppleSWUpdates برای مشارکت‌هایشان تشکر می‌کنیم.

iMessage ویرایش/لغو ارسال تغییرات

همه چیز جدید در iOS 16 بتا 4 برای صفحه قفل، iMessage، CarPlay و موارد دیگر
اکنون می‌توانید روی برچسب کوچک «Edited» در زیر حباب iMessage ویرایش‌شده ضربه بزنید تا نسخه اصلی پیام و سایر ویرایش‌های قبلی را مشاهده کنید. علاوه بر این، iMessages اکنون تنها پنج بار می تواند قبل از ناپدید شدن گزینه “Edit” ویرایش شود.

در حالی که هنوز یک پنجره 15 دقیقه ای برای ویرایش iMessage وجود دارد، اپل محدودیت زمانی برای لغو ارسال iMessage را به دو دقیقه پس از تحویل آن کاهش داده است.

Live Activities API

ویژگی فعالیت های زنده ios 16


اپل ActivityKit را در نسخه بتا منتشر کرده است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا آزمایش ویژگی Live Activities را در صفحه قفل در برنامه های خود در iOS 16 بتا آغاز کنند. در حال حاضر، برنامه هایی که این ویژگی را اجرا می کنند، فقط از طریق TestFlight در دسترس خواهند بود.

Live Activities اطلاعات قابل مشاهده در زمان واقعی را روی صفحه قفل ارائه می دهد. به عنوان مثال، یک برنامه ورزشی ممکن است به کاربر اجازه دهد تا یک فعالیت زنده را برای یک بازی ورزشی زنده شروع کند. در این سناریو، Live Activity در طول مدت بازی روی صفحه قفل ظاهر می‌شود و آخرین به‌روزرسانی‌های بازی را در یک نگاه ارائه می‌دهد.

اپل می‌گوید Live Activities در نسخه اولیه iOS 16 که به صورت عمومی منتشر شده است، گنجانده نخواهد شد و این ویژگی در یک به‌روزرسانی در اواخر سال جاری فعال خواهد شد – شاید iOS 16.1. در آن زمان، برنامه‌هایی که فعالیت‌های زنده را ارائه می‌کنند در اپ استور در دسترس خواهند بود.

تصاویر پس زمینه جدید در برنامه Home

ویژگی تصویر زمینه iOS 16 بتا 4


چهارمین بتای iOS 16، تصاویر پس زمینه گل های وحشی و معماری جدیدی را برای انتخاب در برنامه Home، در کنار تصاویر پس زمینه موجود، اضافه می کند.

محدودیت های زمانی جدید برای لغو ارسال در نامه

قابلیت Undo Send iOS 16 Beta 4


در برنامه Mail در iOS 16، به طور خلاصه امکان لغو ارسال ایمیل در برنامه Mail وجود دارد. در سه نسخه بتای اول، محدودیت زمانی برای لغو ارسال ایمیل 10 ثانیه بود، اما بتای چهارم گزینه های 10، 20 یا 30 ثانیه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد.

تنظیمات اعلان صفحه قفل

ویژگی اعلان‌های iOS 16 بتا 4


اپل ظاهر گزینه های اعلان صفحه قفل را در برنامه تنظیمات بهبود بخشیده است. در چهارمین نسخه بتای iOS 16، اپل اکنون تصاویری را ارائه می‌کند که گزینه‌های Count، Sack و List را برای نحوه نمایش اعلان‌های Lock Screen تجسم می‌کنند.

رابط سفارشی سازی صفحه قفل جدید

اپل هنگام سفارشی‌سازی صفحه قفل، رابط کاربری را با گزینه‌هایی برای رنگ‌ها، شیب‌ها، عکس‌ها و موارد دیگر در پایین تغییر داده است.

iOS 16 Beta 4 Lock Screen Customizer

پخش کننده موسیقی برجسته تر در صفحه قفل

اپل پخش کننده موسیقی روی صفحه قفل را با عناصر پررنگ تر به روز کرده است.

پخش کننده موسیقی iOS 16 بتا 4

تصاویر پس زمینه جدید برای CarPlay

نسخه ایستا از تصویر زمینه iOS 16 برای آیفون اکنون برای CarPlay با گزینه های چند رنگ، آبی و خاکستری برای انتخاب در دسترس است.

سایر تغییرات

اگر تغییرات دیگری را مشاهده کردید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا