بررسی تخصصی

اپل تجربه جدید CarPlay را در سال 2023 با این 5 ویژگی کلیدی راه اندازی می کند

در نمایشگاه WWDC 2022 در ژوئن، اپل نسل بعدی CarPlay را پیش‌نمایش کرد و نوید یکپارچگی عمیق‌تر با عملکردهای خودرو مانند A/C و رادیو FM، پشتیبانی از نمایشگرهای متعدد در داشبورد، گزینه‌های شخصی‌سازی و موارد دیگر را داد.


اپل می گوید اولین خودروهایی با پشتیبانی از نسل بعدی تجربه CarPlay در اواخر سال 2023 با خودروسازان متعهد از جمله آکورا، آئودی، فورد، هوندا، جگوار، لندرور، مرسدس بنز، نیسان، پورشه، ولوو و دیگران معرفی خواهند شد. . پیش از زمان، ما پنج ویژگی کلیدی را که باید از نسخه جدید CarPlay انتظار داشت، خلاصه کرده ایم.

پشتیبانی از چند نمایشگر

CarPlay Next Generation Multi Screens - اپل تجربه جدید CarPlay را در سال 2023 با این 5 ویژگی کلیدی راه اندازی می کند


نسخه جدید CarPlay می‌تواند در تمام نمایشگرهای یک وسیله نقلیه ظاهر شود و تجربه‌ای ثابت را در سیستم اطلاعات سرگرمی، دسته ابزار و هر صفحه نمایش اضافی روی داشبورد ارائه دهد. اپل می‌گوید CarPlay برای هر مدل خودروی جدید طراحی می‌شود تا شکل‌ها و طرح‌بندی‌های منحصربه‌فرد صفحه نمایش را در خود جای دهد.

ادغام خوشه ابزار

Multi Display CarPlay 2 - اپل تجربه جدید CarPlay را در سال 2023 با این 5 ویژگی کلیدی راه اندازی می کند


تجربه جدید CarPlay یکپارچگی با دسته ابزار یک وسیله نقلیه، از جمله سرعت سنج، سرعت سنج، کیلومتر شمار، سنج سوخت، سنج دمای موتور، گیج فشار روغن و غیره را فراهم می کند. اپل می‌گوید رانندگان می‌توانند از میان چندین طرح و طرح‌بندی خوشه سنج، از جمله گزینه‌های خاص برند، انتخاب کنند.

کنترل آب و هوا


شما می‌توانید مستقیماً در نسخه جدید CarPlay به کنترل‌های تهویه مطبوع وسیله نقلیه خود دسترسی داشته باشید که به شما امکان می‌دهد دمای تهویه مطبوع یا گرما، سرعت فن، صندلی‌های گرم شونده، فرمان گرم شونده و سایر گزینه‌ها را تنظیم کنید.
مدیر عامل فولکس واگن در مورد Apple Car مشکوک است و به رویکرد CarPlay-Only اعتقاد دارد
>

ابزارک ها

CarPlay Next Generation Widgets - اپل تجربه جدید CarPlay را در سال 2023 با این 5 ویژگی کلیدی راه اندازی می کند


ویجت‌ها بخش مهمی از تجربه جدید CarPlay خواهند بود و اطلاعاتی مانند مدت زمان سفر، مصرف سوخت، مسافت طی شده، رویدادهای تقویم، آب‌وهوا، تماس‌های تلفنی، وضعیت درب گاراژ مجهز به HomeKit و موارد دیگر را در یک نگاه ارائه می‌کنند. . همچنین امکان مشاهده و پیمایش ویجت‌های درون خوشه ابزار وجود خواهد داشت.

برنامه رادیو FM

CarPlay Next Generation Radio - اپل تجربه جدید CarPlay را در سال 2023 با این 5 ویژگی کلیدی راه اندازی می کند


نسخه جدید CarPlay شامل یک برنامه کاملاً جدید رادیویی است که به شما امکان می دهد رادیو FM را در وسیله نقلیه خود به راحتی کنترل کنید، مانند تغییر ایستگاه.
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا