بررسی تخصصی

پی پال در شکایت ضد انحصار اتحادیه اروپا درباره کیف پول اپل نقش داشت

رقیب Apple Pay، PayPal در تصمیم اتحادیه اروپا برای هدف قرار دادن اپل با شکایات ضد انحصار در مورد کیف پول موبایل خود نقش داشت. بلومبرگ. پی پال یکی از «شرکت‌های متعددی» بود که شکایت‌های غیررسمی را درباره روشی که اپل برنامه‌های شخص ثالث را از دسترسی به قابلیت‌های NFC آیفون محدود می‌کند، ارائه کرد، که به نوبه خود منجر به صدور بیانیه اعتراض کمیسیون اروپا علیه اپل شد.

پی پال در شکایت ضد انحصار اتحادیه اروپا درباره کیف پول اپل نقش داشت
کمیسیون اروپا معتقد است که اپل به‌طور ناعادلانه دسترسی به تراشه NFC را محدود می‌کند و از ارائه ویژگی‌های مشابه با Apple Pay توسط PayPal، Venmo، بانک‌ها و سایر سرویس‌های پرداخت جلوگیری می‌کند که به نوبه خود گزینه‌های پرداخت موبایلی را که کاربران آیفون به آن دسترسی دارند محدود می‌کند. در فروشگاه ها.

هیچ برنامه شخص ثالثی قادر به دسترسی به NFC در آیفون نیست، بنابراین Apple Pay تنها روش پرداخت برای پرداخت است. اپل ادعا می کند که این محدودیت برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران طراحی شده است، اما اکنون با تحقیقات اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد.

کمیسیون اروپا نظر اولیه خود را مبنی بر سوء استفاده از موقعیت غالب خود در بازارهای کیف پول موبایل در دستگاه های iOS به اپل اطلاع داده است. اپل با محدود کردن دسترسی به فناوری استانداردی که برای پرداخت‌های بدون تماس با دستگاه‌های تلفن همراه در فروشگاه‌ها استفاده می‌شود («ارتباطات میدان نزدیک (NFC)» یا «ضربه بزنید و بروید»)، رقابت را در بازار کیف پول‌های موبایل در iOS محدود می‌کند.

PayPal دارای گزینه ای شبیه به Apple Pay است که برای کاربران اندروید در دسترس است و این شرکت می خواهد قابلیت مشابهی را در آیفون ارائه دهد. چنین ویژگی ای به پی پال نیاز دارد تا از تراشه NFC در آیفون استفاده کند، اما با محدودیت های فعلی اپل قادر به انجام این کار نیست.

اپل قصد دارد به برنامه‌های شخص ثالث اجازه دهد تا از تراشه NFC برای ویژگی «Tap to Pay on iPhone» استفاده کنند که به آیفون‌های سازگار امکان می‌دهد پرداخت‌ها را از طریق Apple Pay، کارت‌های اعتباری و نقدی بدون تماس و سایر کیف پول‌های دیجیتال بدون سخت افزار مورد نیاز است، اما معادل ضربه زدن به پرداخت معادل Apple Pay نیست که پی پال به دنبال آن است.

به گفته اپل، رقبای Apple Pay مانند PayPal بدون گزینه پرداخت مستقیم روی آیفون محبوب هستند، اما این شرکت قصد دارد “به تعامل با کمیسیون ادامه دهد تا اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان اروپایی به گزینه پرداخت مورد نظر خود در گاوصندوق و گاوصندوق دسترسی دارند.” محیط امن.”

این اولین بار نیست که اپل به دلیل محدودیت دسترسی به NFC در آیفون با انتقاداتی مواجه می شود. بانک‌های استرالیایی در سال 2017 می‌خواستند به NFC دسترسی داشته باشند تا جایگزینی برای Apple Pay راه‌اندازی کنند، اما موفق نشدند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا