بررسی تخصصی

اسکن کدهای QR با آیفون شما در iOS 17 آسان تر می شود

هنگامی که اپل iOS 17 را در پاییز منتشر می کند، هرکسی که تمایل دارد از دوربین آیفون خود برای اسکن کدهای QR استفاده کند، به لطف تغییر کوچک اما قابل توجهی که در جدیدترین سیستم عامل موبایل اپل رخ می دهد، می تواند انتظار داشته باشد که این روند را کمی آسان تر بیابد.

کد qr ios 17
اپل برای اولین بار پشتیبانی از اپلیکیشن دوربین آیفون را برای اسکن کد QR در iOS 11 معرفی کرد. در آن زمان، لینک URL که کد QR ایجاد می‌کرد به‌گونه‌ای ظاهر می‌شد که اعلان فشاری در بالای صفحه است.

شاید به این دلیل که این پیاده سازی برای برخی از کاربران بی ظرافت یا گیج کننده بود، اپل در iOS 13 تصمیم گرفت اسکن کد QR را به گونه ای طراحی کند که پیوند به صورت یک دکمه زرد در داخل منظره یاب دوربین ظاهر شود. با این حال، با انجام این کار، یک مشکل جدید ایجاد کرد: اگر لنز دوربین نیز در حال حرکت باشد، دکمه در منظره یاب می چرخید، که ضربه زدن به آن را حتی از قبل دشوارتر می کرد.

خوشبختانه، در iOS 17، اپل یک تغییر کوچک و این بار خوش‌آمد دیگر ایجاد کرده است که وضعیت را به طرز بی‌اندازه‌ای بهبود می‌بخشد. اکنون وقتی یک کد QR را اسکن می کنید، دکمه پیوند به طور خودکار در پایین رابط دوربین ظاهر می شود. بنابراین به جای تعقیب حلقه رقص در اطراف منظره یاب، می توانید به سادگی روی مکان ثابت آن بالای دکمه شاتر ضربه بزنید.

در واقع، راهی وجود دارد که می‌توانید پیوند کد QR را دریافت کنید تا در iOS 16 رفتاری مشابه داشته باشد: به محض اینکه دوربین را حرکت می‌دهید تا دیگر کد QR در عکس نباشد، باید به پایین صفحه بیفتد. منظره یاب و آنجا بمان. با این حال، هنگامی که iOS 17 اواخر امسال وارد می‌شود، دیگر نیازی به انجام این اقدام اضافی برای رام کردن موفقیت‌آمیز یک پیوند گردشگر نخواهید داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا