بررسی تخصصی

iOS 17.2: نحوه ضبط ویدیوی فضایی در iPhone 15 Pro

اگر آیفون 15 یا آیفون 15 پرو مکس دارید، iOS 17.2 به شما امکان می دهد ویدیوی فضایی را برای مشاهده در برنامه Photos روی هدست ویژن پرو آینده اپل ضبط کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

iOS 17.2: نحوه ضبط ویدیوی فضایی در iPhone 15 Pro
انتظار می‌رود هدست ویژن پرو اپل در حدود مارس 2024 عرضه شود. تا آن زمان، یکی از راه‌هایی که می‌توانید برای آن آماده شوید این است که از آیفون خود برای ضبط ویدیوها در فرمت خاصی به نام ویدیوی فضایی استفاده کنید که برای مشاهده روی هدست اپل ساخته شده است.

وقتی در آیفون مشاهده می‌شود، ویدیوهای فضایی به‌عنوان ویدیوهای معمولی ظاهر می‌شوند، اما تجربه تماشای همه‌جانبه‌ای را در Vision Pro ارائه می‌کنند که تقریباً سه‌بعدی است. همراه با تکنیک‌های پیشرفته فیلم‌برداری محاسباتی و فشرده‌سازی HEVC، حافظه‌های فضایی در اندازه فایل نسبتاً فشرده ذخیره می‌شوند، با سرعت 30 فریم در ثانیه در 1080p ضبط می‌شوند و تا 130 مگابایت فضای ذخیره‌سازی را برای یک دقیقه ویدیو اشغال می‌کنند.

فعال کردن فضایی ویدیو

  1. برنامه تنظیمات را در iPhone 15 Pro یا iPhone 15 Pro Max خود باز کنید.
  2. Camera ➝ Formats را انتخاب کنید.
  3. به پایین بروید و به «Video Capture» بروید و سوئیچ کنار Spatial Video for Apple Vision Pro را تغییر دهید.

تنظیمات

ضبط فیلم فضایی

اپل می‌گوید زمانی که آیفون شما ثابت و در جهت افقی باشد، بهترین فیلم فضایی ضبط می‌شود. در برنامه دوربین، به ضبط ویدیو بروید و سپس نماد هدست Vision Pro را در منظره یاب جستجو کنید. روی نماد ضربه بزنید تا به حالت ویدیوی فضایی بروید. هنگامی که برای ضبط آماده شدید، به سادگی دکمه ضبط قرمز را فشار دهید.

دوربین
به یاد داشته باشید که اگر یک ویدیوی فضایی را در برنامه Photos در آیفون خود تماشا کنید، مانند یک ویدیوی معمولی به نظر می رسد. اما هیچ چیز مانع از ضبط لحظات خاص در ویدیوهای فضایی نمی شود تا بتوانید هنگام عرضه هدست در اوایل سال 2024، آنها را در Apple Vision Pro تجربه کنید.

می‌توانید تمام ویدیوهای فضایی که گرفته‌اید را در یک آلبوم فضایی جدید در برنامه Photos پیدا کنید، و همه ویدیوهای فضایی شما در دستگاه‌هایشان با iCloud همگام‌سازی می‌شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا