بررسی تخصصی

شایعه Sketchy ادعا می کند قیمت هدست AR/VR اپل از 1999 دلار شروع می شود

هدست واقعیت مختلط اپل در چندین گزینه پیکربندی در دسترس خواهد بود و قیمت اولیه آن 1999 دلار است، نه 3000 دلاری که ما به آن باور داشتیم.

رندر لنز هدست اپل توسط مارکوس کان

رندر مفهومی هدست اپل توسط مارکوس کین

پیش از رونمایی از هدست AR/VR مورد انتظار اپل در WWDC، شایعات به طور ثابت قیمت دستگاه را در حدود 3000 دلار اعلام کرده اند که آن را بسیار گران تر از رقبای خود می کند که حدود 300 تا 900 دلار قیمت دارند.

رقم 3000 دلار برای اولین بار در گزارشی در سال 2021 ظاهر شد اطلاعات، و از آن زمان توسط سایر رسانه های معتبر پشتیبانی شده است. در واقع، بلومبرگمارک گورمن، که این هدست را «پیش‌ساز گران‌قیمت» برای یک محصول جاه‌طلبانه‌تر می‌خواند، هشدار داده است که این دستگاه در ابتدا برای مصرف‌کنندگان عمومی هدف قرار نخواهد گرفت، بلکه در عوض به عنوان دستگاهی برای توسعه‌دهندگان و محتوا قرار خواهد گرفت. سازندگان و متخصصان

با این حال، طبق شایعه‌ای که توسط حساب جمع‌آوری اخبار “yeux1122” در وبلاگ Korean Naver دریافت شده است، هدست موسوم به “Reality One” یا “Reality Pro” قیمت اولیه 1999 دلاری خواهد داشت. این به ارقامی نزدیکتر است که در گزارش های بسیار قبلی در مورد توسعه نوپای هدست نقل شده است، اگرچه منبع این شایعه اخیر ناشناخته است و وبلاگ در گذشته شایعات نادرستی را گزارش کرده است، بنابراین باید با کمی نمک کنار آمد.

گفته می‌شود، این شایعه خاطرات عرضه اولیه iPad و استفاده ماهرانه استیو جاب از اثر لنگر را ایجاد می‌کند که بر درک ارزش تأثیر می‌گذارد. قبل از رونمایی اپل از آی‌پد، تحلیلگران و شایعات قیمت آن را ۹۹۹ دلار اعلام کردند. جابز حتی این رقم را در اسلاید ارائه در طول اعلامیه قرار داد، قبل از اینکه به طور اتفاقی فاش کند که قیمت ورودی واقعی است. در واقع 499 دلار. به لطف لنگر قیمت اولیه، مخاطبان آن را یک معامله بزرگ در نظر گرفتند.

در مورد هدست روبه‌روی اپل، طبق یک سری گزارش‌هایی که در ماه مه 2023 از آسیا منتشر شد، تولید آن برای هر دستگاه حدود 1500 دلار هزینه دارد. طبق گفته Gurman، اپل در ابتدا قصد داشت این هدست را با ضرر بفروشد، اما پس از آن برای فروش آن به قیمت تقریبی آن انتخاب شد.

از جمله بسته بندی، حمل و نقل و بازاریابی، هزینه کل هدست احتمالاً بسیار کمتر از قیمت خرده فروشی شایعه شده آن 3000 دلار است، اما با حاشیه بسیار کمتری نسبت به سایر محصولات اپل. ما می‌توانیم قیمت رسمی این هدست را در روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه WWDC اپل بدانیم، اما انتظار می‌رود این دستگاه تا اواخر سال، شاید در آستانه تعطیلات، به فروش برسد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا