بررسی تخصصی

بررسی: Schlage’s Encode Plus Lock دسترسی راحت به خانه را مستقیماً از iPhone یا Apple Watch شما ارائه می دهد

در CES 2022، Schlage قفل Encode Plus را معرفی کرد، اولین قفل هوشمند در آمریکای شمالی که از ویژگی کلید خانه اپل پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد قفل درب خود را از طریق NFC فقط با استفاده از آیفون یا اپل واچ باز کنید. Encode Plus از زمان عرضه آن بسیار کم بوده است، اما من بالاخره یکی از آن ها را به دست آوردم و چند ماه گذشته را صرف آزمایش آن کرده ام.

schlage رمزگذاری به علاوه روشن نزدیک
من به لطف Schlage Sense تجربه قبلی با قفل‌های هوشمند مجهز به HomeKit Schlage دارم و واحد بررسی Encode Plus من بسیار شبیه به Schlage Sense تا تریم Camelot در Aged Bronze است تا با سایر سخت‌افزارهای درب من مطابقت داشته باشد. یک گزینه رنگ ساتن نیکل نیز برای تریم Camelot موجود است و یک تریم مدرن تر Century در هر دو رنگ به اضافه یک گزینه مشکی مات اضافی موجود است.

نصب و راه اندازی

اگر قبلاً یک Deadbolt نصب کرده اید، فرآیند نصب سخت افزار Encode Plus را بسیار ساده خواهید دید. حتی اگر این کار را نکرده‌اید، این یک فرآیند پیچیده نیست. معمولاً برای برداشتن پیچ و مهره موجود فقط باید چند پیچ ​​در قسمت داخلی قفل برداشته و دو طرف آن را از هم جدا کنید تا بدنه اصلی جدا شود.

پیشنهاد کدگذاری به علاوه قطعات


پس از انجام این کار، اگر می خواهید آن را تعویض کنید، ساده است که چند پیچ ​​را از لبه در خارج کنید و پیچ را بردارید و سپس چند پیچ ​​را برای جدا کردن صفحه ضربه ای که پیچ به داخل پایه در می لغزد، بردارید. خوب.

نصب Encode Plus اساساً همان فرآیند معکوس است، با کمی پیچیدگی اضافه از نیاز به تغذیه سیم‌های صفحه کلید به واحد داخلی. Encode Plus از یک صفحه فلزی در قسمت داخلی در استفاده می کند تا ابتدا دو طرف قفل را در کنار هم نگه دارد و سپس واحد داخلی حجیم تر روی آن صفحه پیچ می شود.

دکمه رمزگذاری به علاوه دستگیره داخلی را فشار دهید


از آنجا، فقط باید چهار باتری AA را در نگهدارنده نصب کنید، نگهدارنده را به داخل واحد داخلی بکشید، و درپوش را روی آن بکشید تا تمام قطعات داخلی پنهان شود.

پیکربندی قفل برای عملکرد نیز بسیار ساده است و می توان آن را از برنامه Schlage یا از برنامه Home شروع کرد. در هر صورت از شما می‌خواهد کد HomeKit را اسکن کنید تا آن را به برنامه Home خود اضافه کنید و سپس بپرسید که آیا می‌خواهید دسترسی کلید خانه را تنظیم کنید. این یک فرآیند راه اندازی سریع است و من هیچ مشکلی با آن نداشتم. همچنین می‌توانید کدهای دسترسی اضافی را تنظیم کنید تا به پرستاران حیوانات خانگی، پرستاران خانه یا سایر بازدیدکنندگان اجازه دهید بدون ارائه کد اصلی شما وارد شوند.

رمزگذاری به همراه صفحه برنامه را بزنیدقفل کردن جزئیات در برنامه Schlage

با راه‌اندازی برنامه Home اپل، سایر اعضای خانواده شما نیز می‌توانند به وضعیت Encode Plus، اتوماسیون‌ها و کلیدهای خانه دسترسی داشته باشند، اما به دلیل مشکلات ناامیدکننده HomeKit که قدمت آن‌ها به سال‌ها قبل برمی‌گردد، من نتوانستم این عملکرد را آزمایش کنم. به دلایلی چندین سال است که نمی‌توانم خانه هوم کیت خود را با همسرم به اشتراک بگذارم زیرا او هرگز دعوتنامه‌های من را دریافت نمی‌کند.

در روند تلاش دوباره برای تنظیم آن برای این بررسی، در نهایت با از دست دادن مالکیت خانه HomeKit خودم و مجبورم به راه‌اندازی همه دستگاه‌های HomeKit در خانه‌ام از ابتدا تمام شد. ماه ها می گذرد و تعدادی از آنها حتی پس از بازنشانی های کامل فرضی هنوز در بلاتکلیفی هستند و ادعا می کنند که به خانه دیگری مرتبط هستند که البته من نمی توانم آنها را از آنجا حذف کنم زیرا هیچ کس مالکیت خانه مذکور را ندارد.

عمل

در مقایسه با سنس قبلی، Encode Plus در اکثر موارد تقریباً یکسان عمل می‌کند، با هر دو قفل دسترسی به صفحه کلید و کلیدهای سنتی از بیرون با بیشتر وسایل الکترونیکی و باتری‌ها در قسمت داخلی درب. این یک راه اندازی بسیار حجیم تر از Level Lock + جدید است، اما یک ترتیب غیر معمول نیست و Schlage توانسته است با Encode Plus نسبت به Sense، واحد داخلی را کمی کوچکتر کند.

با قفل شدن هوم کیت، Sense و Encode Plus هر دو در برنامه Home در سراسر پلتفرم‌های اپل نشان داده می‌شوند و مشاهده وضعیت آن‌ها همراه با بقیه دستگاه‌های خانه هوشمند را آسان می‌کنند. همچنین می‌توانید آن‌ها را در اتوماسیون‌ها و صحنه‌های برنامه Home بگنجانید و در صورت تمایل، آنها را با آن دستگاه‌های دیگر دست به دست هم دهید.

کد به همراه هوم کیت را پیشنهاد کنید


آنچه Encode Plus را از Sense جدا می کند، البته پشتیبانی از کلید خانه است، به این معنی که نیازی به تایپ کد روی صفحه کلید یا استفاده از کلید فیزیکی برای باز کردن قفل درب ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آیفون یا اپل واچ خود را به قفل بسته نزدیک کنید تا قفل آن باز شود و به خانه شما دسترسی پیدا کند.

می‌توانید کلیدهای خانه را طوری پیکربندی کنید که قبل از باز کردن قفل در، به مجوز نیاز داشته باشند، یا با حالت اکسپرس می‌توانند به‌طور خودکار بدون احراز هویت یا نیاز به باز کردن کلید در دستگاهتان، آن را فعال کنند. حالت اکسپرس همچنین به این معنی است که حتی اگر باتری آیفون شما تمام شود، می‌توانید قفل درب خود را برای مدتی باز کنید و از آخرین اندک انرژی ذخیره شده در باتری گوشی استفاده کنید و چند ساعت بالشتک به شما بدهد.

پیشنهاد کدگذاری به همراه کیف پول آیفونکلید خانه در برنامه کیف پول در آیفون – جزئیات کد دسترسی به طور خودکار در تصاویر خالی می شود اما در برنامه قابل مشاهده است.

کلید خانه برای قفل شما در برنامه کیف پول در آیفون و اپل واچ شما زندگی می کند و مانند یک کارت فلزی باکیفیت ظاهر می شود که با بقیه کارت های شما مطابقت دارد، اما دارای لمس های کوچک اضافی است که از اپل انتظار دارید مانند خیره کننده در صفحه کارتی که با کج کردن گوشی به اطراف جابجا می شود. کارت کلید خانه در برنامه کیف پول عملکرد زیادی ندارد، اما به شما امکان می دهد کد دسترسی به صفحه کلید دستی مرتبط با آن را مشاهده کنید، یک جابجایی برای حالت Express ارائه می دهد و راهی برای پرش سریع به برنامه Home برای پیکربندی ارائه می دهد. تنظیمات دیگر

به سرعت متوجه شدم که باید آیفون یا اپل واچ خود را کاملاً نزدیک Encode Plus نگه دارم تا قبل از اینکه برای باز کردن قفل ثبت شود. این برای NFC به‌عنوان یک فناوری ارتباط بی‌سیم با برد بسیار تعجب‌آور نیست و برای جلوگیری از فعال‌سازی ناخواسته قفل خوب است، اما عملکرد کلید خانه را برای من کمتر از آنچه انتظار داشتم راحت کرد.

به جای بیرون آوردن گوشی از جیبم، ترجیح می دهم هر زمان که ممکن است از اپل واچ خود برای کارهایی مانند این یا پرداخت با Apple Pay استفاده کنم، اما در این مورد استفاده از اپل واچ خود را کمی سخت دیدم.

رمزگذاری به همراه ساعت را پیشنهاد کنید


با یک قاب بیرون زده در سمت چپ قفل، باید مچ دستم را به طرز ناخوشایندی به اطراف خم کنم تا ساعتم را به اندازه کافی نزدیک کنم، و این بعد از اینکه کت یا آستین گرمکنم را کمی به سمت بالا فشار دادم تا ساعتم نمایان شود. و سپس یک لحظه طول می کشد تا ثبت شود و در را باز کند. اگر بخواهم قفل در را باز کنم استفاده از صفحه کلید برای تایپ کد دسترسی راحت تر است، اما مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد.

اما اینجاست که یک مشکل جزئی دیگر ظاهر می شود. همانند Sense، اعداد روی صفحه کلید Encode Plus در شرایط نوری معمولی بسیار کم رنگ هستند و به سختی می توان دید کجا هستند. به محض فشار دادن یک دکمه روی صفحه کلید، آنها روشن می شوند، اما هر بار که کد خود را وارد می کنید، یک کلید اضافی فشار داده می شود و یک لحظه عدم اطمینان است.

کد schlage به علاوه unilluminatedصفحه کلید بدون نور

مجموعه‌ای از نمادهای سیگنال بی‌سیم در پرانتز «5» وجود دارد که به شما نشان می‌دهد دستگاه خود را برای باز کردن قفل NFC کجا نگه دارید، و همچنین به شما کمک می‌کنند تا در یک نگاه روی صفحه‌کلید جهت‌یابی کنید، اما خوب بود که مجموعه کاملی از این نمادها را داشته باشید. اعداد صفحه کلید به طور مشابه بدون نیاز به نور قابل مشاهده هستند.

استفاده از کمی رنگ متضاد برای شماره‌های صفحه کلید باعث می‌شود که در نور روز به راحتی قابل مشاهده باشند و روشنایی همچنان در دسترس باشد تا در هنگام تاریکی هوا کمک کند. این مسئله مهمی نیست و فشار دادن کلید اضافی برای روشن کردن نور فقط یک لحظه طول می کشد، اما کنتراست بهتر برای اعداد یک پیشرفت آسان است که آرزو می کردم آنها در هفت سال پس از عرضه Sense انجام می دادند.

در قسمت داخلی در، کاهش اندازه واحد در مقایسه با Sense یک تغییر خوشایند است، اگرچه هرگز در Sense واقعاً من را آزار نداد. با یک سیلندر قفل کلیددار، وسایل الکترونیکی و چهار باتری قلمی مورد نیاز برای تامین انرژی Encode Plus، همچنان در قسمت بزرگی قرار دارد، بنابراین اگر به دنبال زیبایی تمیزی هستید، مراقب باشید.

پیشنهاد رمزگذاری به همراه بسته داخلی


به غیر از کاهش اندازه برای واحد داخلی، یک تغییر دیگر در این سمت از درب وجود دارد. در حالی که Sense دارای یک دستگیره گرد قابل گرفتن برای قفل کردن دستی پیچ از داخل بود، Encode Plus از یک اهرم چرخان استفاده می کند. عملکرد اساساً یکسان است (برای قفل شدن به سمت درب بچرخانید تا قفل را باز کنید)، اما طراحی اهرم باعث می شود که در یک نگاه از سراسر اتاق راحت تر ببینید که آیا در قفل است یا خیر.

من همچنین عملکرد مکانیکی Encode Plus را به طور قابل توجهی آرام‌تر از Sense می‌دانم، که برای مزاحمت نکردن سایر ساکنان خانه در هنگام ورود اواخر شب یا مبهوت کردن گربه‌ام خوب است.

بسته شدن

به طور کلی، من Encode Plus را یک افزودنی خوب برای اکوسیستم هوم کیت اپل یافتم. نصب آن آسان است، ظاهری نسبتاً تمیز ارائه می دهد و چندین گزینه مختلف برای باز کردن قفل درب در اختیار شما قرار می دهد.

پیشنهاد کدگذاری به علاوه دور


من چند nit برای انتخاب با آن دارم، عمدتاً در نزدیکی نزدیک مورد نیاز برای راه اندازی NFC و مشکلات دید روی صفحه کلید، اما به طور کلی اگر قفل HomeKit را در نظر می گیرید، افزودنی ارزشمند است. این یکی از تنها گزینه‌های شما با پشتیبانی از کلید خانه است، و پیاده‌سازی این ویژگی توسط اپل به همان اندازه که انتظار دارید نرم و روان است و امیدواریم با ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری آسان کلید از طریق iMessage و سایر برنامه‌ها به بهبود ادامه دهد.

ناراحتی‌های HomeKit من کمی روی من سنگینی می‌کند، هرچند اذعان می‌کنم که آنها تقصیر Schlage نیستند و در این مورد اخیر اصلاً به طور خاص به Encode Plus مربوط نمی‌شوند. اما به طور کلی من بیشتر یاد گرفته ام که با هوم کیت که یک سیستم پیچیده و غیرقابل اعتماد است زندگی کنم. من مطمئناً امیدوارم که با معماری جدید خانه که به نظر می رسد در نهایت در iOS 16.4 به طور واقعی عرضه شود، همه چیز بهبود یابد، اما به خصوص با توجه به مشکلاتی که منجر به خروج اپل از ارتقاء از به روز رسانی iOS 16.2 شد، من دست به کار نمی شوم. نفس

حتی با وجود مشکلات کلی HomeKit، من از داشتن ده ها سوئیچ هوشمند، چراغ، قفل و موارد دیگر از اطراف خانه خود در هر کجا که هستم، لذت می برم، و Encode Plus دقیقاً در آن جا می شود.

Schlage Encode Plus در فروشندگانی مانند The Home Depot و Lowe’s حدود 320 دلار قیمت دارد، اما در دسترس بودن می تواند بسیار ناچیز باشد.

توجه: Schlage/Allegion Encode Plus را برای اهداف این بررسی در اختیار MacRumors قرار داد. هیچ هزینه جبران خسارت دیگری دریافت نشد. MacRumors ممکن است یک شریک وابسته با برخی از فروشندگان ذکر شده در این مقاله باشد و ممکن است بابت خریدهایی که از طریق پیوندهای موجود در این مقاله انجام می شود، کمیسیون دریافت کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا