بررسی تخصصی

iOS 17: چگونه عادت های مرور خود را با پروفایل های سافاری جدا کنید

در iOS 17، Safari یک ویژگی جدید به نام Profiles به دست آورده است که برای کمک به تفکیک جلسات مرور شما به مواردی مانند Work، School یا Personal طراحی شده است. در اینجا نحوه استفاده از آن در نسخه بتا و زمانی که iOS 17 در اواخر این ماه برای عموم منتشر می شود، آورده شده است.

ویژگی سافاری عمومی iOS 17
در iOS 17، اپل در Tab Groups با یک ویژگی Profile طراحی شده است که به شما امکان می دهد مرور خود را برای موارد مختلف جدا کنید. برای مثال، می‌توانید یک نمایه «کار» و یک نمایه «شخصی» ایجاد کنید، بنابراین تمام مرورهای مربوط به کار شما جدا از مرور شخصی شما نگهداری می‌شود.

هر نمایه دارای نماد و سیلوهای تاریخچه شما، گروه‌های برگه، موارد دلخواه، برگه‌های مرور خصوصی و کوکی‌ها است. حتی می‌توانید افزونه‌های خاصی را به پروفایل‌های مختلف اختصاص دهید تا تجربه مرور خود را بر اساس وظیفه‌ای که در دست دارید بهینه کنید.

نحوه ایجاد نمایه سافاری

برای تنظیم پروفایل در آیفون های دارای iOS 17، به سادگی این مراحل را دنبال کنید:

  1. باز کن تنظیمات برنامه در iPhone یا iPad شما.
  2. به پایین بروید سافاری.
  3. در بخش «نمایه‌ها»، روی ضربه بزنید نمایه جدید.
  4. یک نماد، نام و رنگ پس زمینه برای نمایه انتخاب کنید.
  5. تنظیمات خود را برای موارد دلخواه و برگه های جدید.
  6. ضربه زدن انجام شده.

سافاری

وقتی نمایه جدیدی ایجاد می‌کنید، دستگاه شما به‌طور خودکار یک نمایه «شخصی» ایجاد می‌کند تا سایر جلسات مروری را که خارج از نمایه‌ای که ایجاد کرده‌اید متمایز کند.

هم پروفایل ها و هم پروفایل های اضافی که ایجاد می کنید را می توان در همان بخش برنامه تنظیمات ویرایش کرد. هنگام ویرایش یک نمایه موجود، همچنین می‌توانید برنامه‌های افزودنی سافاری را که بر روی دستگاه خود نصب کرده‌اید فعال کنید و در صورت تمایل نمایه را حذف کنید.

نحوه جابه‌جایی بین پروفایل‌ها در سافاری

  1. در Safari، روی آن ضربه بزنید نماد برگه ها با دو مربع همپوشانی
  2. روی ضربه بزنید نماد وسط برای نمایش منوی نمایه فعال.
  3. روی ضربه بزنید مشخصات گزینه ای برای تغییر پروفایل فعال.

سافاری

ویژگی Safari Profiles در iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma موجود است و همچنین بخشی از Safari 17 برای macOS Monterey و macOS Ventura است. هر نمایه‌ای که ایجاد می‌کنید بین دستگاه‌هایی که در همان Apple ID وارد شده‌اند همگام‌سازی می‌شوند.

سافاری جدید همچنین قابلیت‌های حفظ حریم خصوصی، بهبودهایی در جستجو، ادغام سیری به‌روزرسانی‌شده و موارد دیگر را به ارمغان می‌آورد. خلاصه‌ای از همه ویژگی‌های جدید در به‌روزرسانی iOS 17 را می‌توانید در خلاصه جامع iOS 17 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا