بررسی تخصصی

آیفون مینی ممکن است به دنبال رویداد اپل در این هفته پس از سه سال فعالیت متوقف شود

طرفداران گوشی های کوچکتر وقتی اپل آیفون 12 مینی را در سال 2020 معرفی کرد و پس از آن یک سال بعد آیفون 13 مینی را معرفی کرد، خوشحال شدند. با این حال، پس از تقریباً سه سال در دسترس بودن، ممکن است پایان جاده برای دستگاه 5.4 اینچی نزدیک باشد.

ویژگی شگفت انگیز آیفون مینی زرد
همانطور که اشاره شد توسط بلومبرگمارک گورمن، موجودی آیفون 13 مینی رو به اتمام است و فروشگاه آنلاین اپل در ایالات متحده تخمین ارسال 2 تا 3 هفته ای را برای برخی مدل ها و حتی 6 تا 8 هفته ای برای چند مدل دیگر ذکر کرده است. این کمبود نشان می دهد که آیفون 13 مینی ممکن است پس از معرفی آیفون های جدید اپل در رویداد “Wonderlust” خود در روز سه شنبه متوقف شود.

اپل سال گذشته آیفون 14 مینی عرضه نکرد، اما آیفون 13 مینی را به عنوان یک گزینه ارزان‌تر در دسترس نگه داشت و قیمت آن از 599 دلار در ایالات متحده شروع می‌شود. این احتمال وجود دارد، زیرا به نظر می رسد اپل روز سه شنبه پس از رونمایی از سری آیفون 15، این دستگاه را متوقف کند. لاین آپ جدید اپل احتمالا شامل آیفون 15 6.1 اینچی، آیفون 15 پلاس 6.7 اینچی، آیفون 15 پرو 6.1 اینچی، آیفون 15 پرو مکس 6.7 اینچی، آیفون SE 4.7 اینچی و آیفون 13 6.1 اینچی خواهد بود.

در حالی که در ابتدا به نظر می‌رسید که تقاضا برای آیفون کوچک‌تر وجود داشته باشد، داده‌های واقعی نشان می‌دهد که آیفون مینی فروش پایینی نسبت به سایر مدل‌های آیفون داشته است. در آوریل 2022، شرکت تحقیقاتی CIRP تخمین زد که آیفون 13 مینی تنها 3 درصد از کل فروش آیفون 13 در ایالات متحده در سه ماهه اول همان سال را به خود اختصاص داده است.

در آینده، مشتریانی که خواهان یک آیفون کوچک از اپل هستند، باید به iPhone SE سطح پایه بسنده کنند، اما حتی شایعه شده است که این دستگاه با نمایشگر بزرگتر 6.1 اینچی در یکی دو سال آینده به روز خواهد شد. حداقل در حال حاضر، به نظر می رسد که اپل متوجه شده است که گوشی های کوچکتر چندان محبوب نیستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا