بررسی تخصصی

برخی از کاربران iOS 16 از کندی جستجوی Spotlight و تخلیه باتری شکایت دارند

نه روز از عرضه عمومی iOS 16 توسط اپل می گذرد و تغییرات عمده ای را در قفل صفحه، پیام ها، نقشه ها و موارد دیگر ایجاد کرده است. در روزهای پس از انتشار، برخی از کاربران با مشکلات متعددی در آیفون خود مواجه شده اند، از عملکرد کند سیستم گرفته تا تخلیه باتری.

ویژگی صفحه قفل ios 16
در چند روز گذشته، کاربران آیفون 14 پرو باگ‌های خاصی را در رابطه با جدیدترین آیفون‌های رده بالای اپل از جمله لرزش دوربین، مشکلات فعال‌سازی iMessage و FaceTime و موارد دیگر به اشتراک گذاشته‌اند. با این حال، مشکلات دیگری وجود دارد که بر گروه گسترده‌تری از کاربران iOS 16 تأثیر می‌گذارد، و ما دو مشکل را بر اساس گزارش‌های کاربران در زیر جمع‌آوری کرده‌ایم.

تخلیه غیرعادی باتری

باتری ios 16 1 beta 2


پس از یک به‌روزرسانی بزرگ iOS، برای آیفون شما طبیعی است که عمر باتری را سریع‌تر از بین می‌برد زیرا کارهای نمایه‌سازی و پس‌زمینه را انجام می‌دهد. با این حال، برخی از کاربران در سراسر توییتر، MacRumors انجمن ها (1، 2)، و Reddit (1،2) چند روز پس از به روز رسانی، تخلیه بیش از حد باتری را گزارش می کنند.

وای، iOS 16 باگ است. به طور کامل عمر باتری من در 13 پرو من از بین رفت. حالا من یک 14 پرو دارم و همه چیز خوب به نظر می رسید، عمر باتری خوبی داشت و اکنون عمر باتری وحشتناکی دارم. مانند تخمین زده شده 4.5-5 ساعت SOT. و حالا، از هیچ جا، تلفن من شروع به داغ شدن کرد. چه خبره؟؟؟ اپل لطفا این مشکل را حل کنید.

سایر کاربران از بهبود عمر باتری در مقایسه با iOS 15 خبر می دهند، بنابراین تجربه کلی نسبتاً متفاوت است. اپل اخیراً اذعان کرده است که فعال کردن بازخورد لمسی برای صفحه کلید در iOS 16 ممکن است عمر باتری را کاهش دهد، بنابراین کاربرانی که با تخلیه باتری مواجه هستند، می‌توانند در صورت فعال کردن آن، آن را خاموش کنند. اگر همچنان با مشکلات باتری مواجه هستید، به توضیح ما مراجعه کنید.

جستجوی آهسته Spotlight

مشکل برجسته تری که کاربران iOS 16 با آن مواجه هستند عملکرد کند در جستجوی Spotlight است. کاربران گزارش می دهند که Spotlight گاهی اوقات تا 10 ثانیه طول می کشد تا نتایج در iOS 16 بارگیری شود و گاهی اوقات اصلاً بارگیری نمی شود. کاربران در چندین Reddit (1،2) و MacRumors تاپیک های انجمن (1،2) تجربیات خود را به اشتراک می گذارند:

من هم همین مشکل را دارم. قبل از iOS 15.6 جستجو فوری بود، اما زمانی که به iOS 15.6 به‌روزرسانی کردم بسیار کند شد، بیش از 5 ثانیه طول می‌کشد تا هر چیزی هنگام جستجو نشان داده شود. من امیدوار بودم که iOS 16 این مشکل را برطرف کند، اما به همان اندازه کند است. من حتی گوشی را پاک کردم و از پشتیبان iCloud آن را بازیابی کردم، به امید اینکه درست شود. این کار را نکرد.
بنابراین اپل، لطفا این مشکل را در به روز رسانی بعدی برطرف کنید. این فوق العاده آزار دهنده است و من نمی خواهم تمام تنظیمات شبکه را به این دلیل از دست بدهم.

من از جستجوی تلفن استفاده می‌کنم تا به سرعت برنامه‌هایی را که پنهان کرده‌ام یا چندین صفحه دورتر از آن‌ها هستند، بیرون بکشم. وقتی پایین می کشم و برای جستجو تایپ می کنم، گاهی اوقات بیش از 10 ثانیه طول می کشد تا برنامه ها در جستجو ظاهر شوند. قبلاً تقریباً آنی بودند. به عنوان مثال، اگر من شروع به تایپ کردن MAP کنم، در نتیجه Apple Maps، Google Maps و غیره ظاهر می شود. آیا کسی دیگر متوجه این کاهش شدید سرعت شده است؟

برای این باگ خاص، چندین کاربر گفته اند که بازنشانی همه تنظیمات به طور قابل توجهی عملکرد جستجوی Spotlight را بهبود می بخشد، اما راه حل رسمی و/یا رفع اشکال توسط اپل صادر نشده است.

آپدیت جدید iOS 16 هفته آینده ارائه می شود

اپل تأیید کرده است که از برخی از مشکلاتی که کاربران با آن مواجه می شوند، از جمله لرزش دوربین در جدیدترین آیفون 14 پرو، آگاه است و وعده داده است که هفته آینده به روزرسانی iOS 16 را ارائه کند. این به روز رسانی که به احتمال زیاد iOS 16.0.2 خواهد بود، شامل رفع مشکلات دوربین، درخواست کپی و پیست آزاردهنده و فعال سازی iMessage و FaceTime می شود. این به‌روزرسانی همچنین می‌تواند مشکلات دیگری را که کاربران احساس می‌کنند، از جمله تخلیه باتری و جستجوی کند Spotlight برطرف کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا