بررسی تخصصی

اسپیکرهای هوشمند Sonos Era 300 و Era 100 در تصاویر بازاریابی معرفی شدند

شرکت پرطرفدار بلندگوی Sonos در حال آماده شدن برای عرضه اسپیکرهای هوشمند پیشرفته جدید “Era” برای رقابت با محدوده هوم پاد اپل است. آستانه تصاویر بازاریابی محصولات و همچنین برخی اطلاعات تقریبی قیمت را قبل از عرضه آنها در ماه آینده به دست آورده است.

sonos era300black
Era 300 که در تصویر بالا نشان داده شده است، بلندگوی پرچمدار جدید Sonos خواهد بود که برای برجسته کردن موسیقی در صدای فضایی طراحی شده است. از دیگر ویژگی های این گوشی می توان به USB-C line-in، پشتیبانی از Wi-Fi 6، پخش بلوتوث و پشتیبانی از AirPlay 2 اشاره کرد. آستانهکریس ولش می گوید انتظار می رود Era 300 با قیمت 450 دلار عرضه شود.

گفته می شود اندازه Era 300 بین Sonos One و Sonos Five قرار دارد و در مجموع شامل شش درایور است که صدا را به جلو، چپ، راست و بالا هدایت می کنند. یک جفت استریو Era 300s، وقتی با Arc یا نسل دوم Beam استفاده می‌شود، صدای فراگیر به سمت عقب از جمله صدای شلیک به سمت بالا را ارائه می‌کند.

sonos era300atmos

Era 300 را می توان به صورت استریو به عنوان محیط پشتی با Sonos Arc and Beam (نسل 2) جفت کرد.

علیرغم اینکه Era 300 برای صدای فضایی طراحی شده است، طبق گفته ولش، آهنگ های Dolby Atmos در کاتالوگ Apple Music “بعید است در حال حاضر پشتیبانی شوند”، که نشان می دهد اپل و Sonos هنوز به توافق نرسیده اند. او می افزاید: «این همیشه می تواند در هفته های آینده یا زمانی که Era 300 وارد قفسه ها شود، تغییر کند.

Era 100، که در زیر نشان داده شده است، شکل گردتری دارد و با درایورهایی که به سمت بالا حرکت می کنند عرضه نمی شود، زیرا مانند سایر محصولات برای صدای فضایی طراحی نشده است. ولش به لطف اضافه شدن یک تویتر دوم برای صدای استریو واقعی و یک ووفر میانی بزرگ شده برای بیس بیشتر، اسپیکر جدید را “یک Sonos One تکامل یافته با عملکرد (در حالت ایده آل) بهتر” می نامد.

era100white


مانند دیگر اسپیکرهای جدید، Era 100 دارای قابلیت پخش Wi-Fi، ‌AirPlay‌ 2، بلوتوث و USB-C است. انتظار می رود Era 100 حدود 250 دلار قیمت داشته باشد و احتمالا جایگزین Sonos One شود که در حال حاضر با قیمت 219 دلار به فروش می رسد.

انتظار می رود هر دو بلندگو دارای دستیار صوتی Sonos Voice Control و Amazon Alexa باشند، اما ممکن است پشتیبانی از Google Assistant وجود نداشته باشد. Welch می گوید که Sonos به طور جداگانه یک آداپتور خط ورودی برای صدای USB-C و یک “آداپتور ترکیبی” برای اتصال از طریق اترنت به فروش می رساند، زیرا هیچ جک داخلی در هیچ یک از بلندگوها وجود ندارد.

sonos era100black

Sonos Era 100 به صورت جفت استریو از طریق خط خروجی به صفحه گردان متصل می شود

Sonos طبق گزارش‌ها، برنامه‌ای برای انتشار اواخر ماه مارس برای هر دو اسپیکر تنظیم کرده است، در حالی که گفته می‌شود این شرکت همچنین قصد دارد تا پایان سال دستگاهی را در رده محصولات جدید عرضه کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا