بررسی تخصصی

مک‌بوک پرو مشکی فضایی با مهر و موم ضد اثرانگشت در اولین ویدیوهای دستی آشکار شد

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی که در روز دوشنبه معرفی شدند، در صورتی که با تراشه‌های M3 Pro یا M3 Max پیکربندی شوند، در رنگ جدید Space Black در دسترس هستند. شایان ذکر است، اپل می گوید که این روکش دارای یک “مهر آنودیزاسیون” برای “کاهش چشمگیر اثر انگشت” است.

مک‌بوک پرو مشکی فضایی با مهر و موم ضد اثرانگشت در اولین ویدیوهای دستی آشکار شد

اپل قبلاً مک‌بوک ایر را با رنگ تیره‌تر Midnight در دسترس قرار داده است و بسیاری آن را آهنربای اثر انگشت می‌دانند. بر اساس ویدیوهای عملی مدل‌های جدید مک‌بوک پرو که پس از رویداد اپل به اشتراک گذاشته شد، مهر و موم جدید ضد اثرانگشت در مقایسه با مک‌بوک ایر بهبود یافته است، اما به آزمایش‌های بیشتری نیاز است.

در ویدیوی عملی زیر، آستانهدن سیفرت می‌گوید: «برای لمس مدل جدید اسپیس بلک 30 ثانیه زمان داشتم و بله، حدس می‌زنم اثر انگشت کمتری روی آن باشد، اما ما واقعاً باید ببینیم که در دنیای واقعی چگونه می‌ماند».

شش رنگ سردبیر، جیسون اسنل، گفت که پوشش Space Black “به طور کلی در برابر اثر انگشت مقاوم تر است”، اما او گفت که هنوز باید انتظار داشت که برخی از اثر انگشت ها وجود داشته باشد. او همچنین گفت که Space Black به جای سیاه واقعی بیشتر شبیه یک “خاکستری تیره” است:

من پنجه‌های میمون‌های چرب خود را روی لپ‌تاپ Space Black گرفتم و می‌توانم گزارش دهم که اپل به اندازه کلمه‌اش خوب است، به این معنا که به نظر می‌رسد به طور کلی در برابر اثر انگشت و سایر لک‌ها مقاوم‌تر است.

اما من نمی خواهم این ویژگی را اغراق کنم: هنوز هم می توانید اثر انگشت را ببینید. آنها فقط آنقدر برجسته نیستند. این یک پیشرفت پیشرونده نسبت به چیزی مانند Midnight M2 MacBook Air است، اما درمان همه چیز نیست.

به همین ترتیب، لازم است به شما هشدار دهم که از اینکه اپل بالاخره یک مک‌بوک پرو مشکی می‌سازد، خیلی هیجان‌زده نشوید. Space Black در واقع به سیاهی فضا نیست. خاکستری تیره است. بله، نسبت به Space Grey در مک‌بوک پروهای فعلی (و مدل پایه جدید) بسیار تیره‌تر است، اما همچنان خاکستری متالیک درخشان است. طرفداران دارث ویدر کنار می روند.

یک ویدیوی عملی دیگر از برایان تانگ:

شربت موبایلPatrick O’Rourke می‌گوید: “من انگشتانم بسیار چرب است و چندین دقیقه در ناحیه دستی تلاش کردم تا رنگ “Space Black” را لکه دار کنم – نمی‌توانم.

Gizmodoکایل بار می‌گوید: «من این شانس را داشتم که دست‌های کثیف خود را روی جدیدترین مک‌بوک پروهای مجهز به M3 بگذارم، و در حالی که لکه‌های باقی‌مانده زیادی روی سطح ندیدم، مدت زیادی طول نکشید که کارمندان اپل دست به کار شدند. با پارچه میکروفایبر در دست برای از بین بردن هر گونه لکه ناخواسته، بنابراین آزمایش خارج از یک محیط کنترل شده مورد نیاز است.

XDAبرادی اسنایدر در فضای سیاه و اثر انگشت:

اگرچه تغییرات در M3 MacBook Pro بیشتر داخلی بود، اما رنگ جدیدی به نام Space Black وجود دارد. ظاهراً بهتر از رونمایی اپل به نظر می رسد، اما هنوز مشکی نیست. من آن را با رنگ مشکی آیفون 5 یا آی‌پد مینی 2 مقایسه می‌کنم. هنوز به رنگ مشکی که در مک‌بوک‌های پلی کربنات در اواسط دهه 2000 می‌دیدیم، نزدیک نیست. همانطور که در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید، این مک‌بوک می‌تواند بر اساس شرایط نوری روشن‌تر و تیره‌تر به نظر برسد، دقیقاً شبیه رنگ آمیزی Midnight اپل. با این حال، در مقایسه با آن رنگ، به نظر می رسد که مک بوک پرو کمتر مغناطیس اثر انگشت باشد.

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو اکنون برای سفارش در دسترس هستند، و اکثر پیکربندی‌ها از روز سه‌شنبه، 7 نوامبر به مشتریان می‌رسند و در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند. تنظیمات با تراشه M3 Max اواخر نوامبر عرضه می‌شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا