بررسی تخصصی

اپل آپدیت اپلیکیشن Spotify و افزودن پشتیبانی کتاب صوتی را رد کرد

طبق گزارش‌ها، اپل و اسپاتیفای بار دیگر با هم درگیر شدند زیرا Spotify تلاش می‌کند وارد بازار کتاب‌های صوتی شود مجله نیویورک تایمز. طبق گزارش ها، اپل در ماه گذشته سه بار آخرین آپدیت اپلیکیشن اسپاتیفای را رد کرده است.

Apple vs Spotify feature2
در طول سال‌ها، اپل و اسپاتیفای بر سر خط‌مشی‌های اپ استور اپل اختلافات طولانی‌ای داشته‌اند، با درگیری‌های عمومی متعدد بر سر هزینه‌های اپلیکیشن و اشتراک و رد شدن اپلیکیشن‌ها به دلیل تلاش‌های اسپاتیفای برای دور زدن کاهش 30 درصدی اپل از خرید.

اپل می‌گوید که Spotify دوباره سعی می‌کند قوانین App Store خود را دور بزند و شرکت کوپرتینویی ادعا می‌کند که به‌روزرسانی کتاب‌های صوتی Spotify با دستورالعمل‌هایی که نحوه ارتباط برنامه‌ها با کاربران در مورد خرید گزینه‌های خارج از اپ استور را پوشش می‌دهد، مطابقت ندارد.

اپل سال گذشته با تغییر قانون App Store موافقت کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از ارتباطاتی مانند ایمیل برای به اشتراک گذاشتن روش های اطلاعاتی در مورد گزینه های پرداختی که خارج از یک برنامه iOS در دسترس هستند استفاده کنند، اما Spotify در تلاش برای پیاده سازی این ویژگی با مشکلاتی مواجه شده است. با تغییر قوانین، Spotify می‌خواست مشتریان را به خرید کتاب‌های آنلاین برای گوش دادن در برنامه راهنمایی کند، نه اینکه اپل از فروش کتاب‌های صوتی خود کم کند.

ظاهراً اپل به Spotify گفته است که می تواند به مشتریان در مورد خریدهای آنلاین ایمیل ارسال کند، اما Spotify قادر به ارائه دکمه ای در داخل برنامه برای درخواست ایمیل نیست. این ویژگی با مشارکت تیم حقوقی Spotify طراحی شد و اپل در ابتدا این به‌روزرسانی را در ماه سپتامبر تأیید کرد، اما بعداً مسیر خود را تغییر داد و به‌روزرسانی‌های بعدی را رد کرد.

Spotify یک فرآیند نه مرحله‌ای برای خرید یک کتاب صوتی طراحی کرد که شامل ضربه زدن مشتری بر روی کتاب صوتی و دیدن صفحه‌ای با قفل روی دکمه پخش بود. با فشار دادن دکمه پخش، صفحه‌ای برای مشتریان فراهم شد که در آن می‌توانستند اطلاعات مربوط به نحوه خرید کتاب را از طریق ایمیل درخواست کنند و ایمیل پیوندی برای خرید کتاب ارائه می‌دهد.

مطابق با مجله نیویورک تایمزیکی از سخنگویان اپل گفت که اپل اعتراضی به کتاب‌های صوتی در برنامه Spotify ندارد، اما Spotify نمی‌تواند قوانین مربوط به آدرس‌های وب و زبانی را که مشتریان را به خرید خارج از برنامه تشویق می‌کند، دور بزند.

پس از رد چندین بار از سوی اپل، Spotify نسخه ای از برنامه را منتشر کرد که اطلاعات مربوط به نحوه خرید یک کتاب صوتی را از وب سایت Spotify حذف می کند، که اپل آن را تایید کرد. Spotify اکنون به کاربران اطلاع می دهد که گزینه ای برای خرید کتاب صوتی در برنامه وجود ندارد. Spotify در متن برنامه می گوید: «ما می دانیم که ایده آل نیست.

اپلیکیشن کتاب های صوتی spotify


Spotify در سال 2019 یک شکایت نظارتی به اتحادیه اروپا در مورد شیوه‌های اپ استور اپل ارائه کرد و یک وب‌سایت ضد اپل «زمان برای بازی منصفانه» دارد. Spotify به ملاقات با رگولاتورهای اروپایی ادامه داده است، اما این پرونده هنوز به پایان نرسیده است. اسپاتیفای در نبرد حقوقی اپیک گیمز علیه اپل نیز از اپیک گیمز حمایت کرده است و در کنار اپیک گیمز، کاشی و دیگرانی که از سیاست‌های «ضد رقابتی» اپل ناراضی هستند، در «ائتلاف عادلانه برنامه‌ها» شرکت می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا