بررسی تخصصی

ویدئو: تست Stage Manager در iPadOS 16 با نمایشگر خارجی

با iPadOS 16، اپل Stage Manager را معرفی کرد، قابلیتی که برای بهبود چندوظیفه ای از طریق تجربه چند پنجره ای بیشتر شبیه مک طراحی شده است. اپل همچنین پشتیبانی کامل از نمایشگر خارجی را اضافه کرده است، بنابراین برای آخرین ویدیوی YouTube ما، فکر کردیم که هر دوی این ویژگی ها را برای نمایش آزمایش کنیم. MacRumors خوانندگان تجربه iPad در iPadOS 16 چگونه است.

هم پشتیبانی Stage Manager و هم پشتیبانی از نمایشگر خارجی به مدل‌های iPad Pro و iPad Air محدود می‌شود که به تراشه‌های M1 مجهز هستند که فقط جدیدترین دستگاه‌های اپل را شامل می‌شود. تصمیم اپل برای محدود کردن Stage Manager به آی‌پدهای M1 بسیار بحث‌برانگیز بوده است، زیرا بسیاری از مردم آی‌پدهای قدیمی‌تری دارند و نمی‌توانند از برخی از بهترین به‌روزرسانی‌های چندوظیفه‌ای که در سال‌های اخیر دیده‌ایم استفاده کنند، اما اپل معتقد است که ارائه یک نسخه قابل قبول امکان‌پذیر نیست. تجربه چندوظیفه ای در آیپدهایی که قدرت تراشه M1 را ندارند.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که M1‌ iPad Pro یا M1‌ iPad Air دارید، Stage Manager یک به‌روزرسانی چندوظیفه‌ای مفید است. می‌توانید آن را از طریق Control Center فعال کنید، و پس از روشن شدن، یک نمای کاشی‌شده از برنامه‌های باز خود را در سمت چپ برنامه با برنامه اصلی در دسترس در مرکز صحنه خواهید دید.

می‌توانید اندازه پنجره‌ها را تغییر دهید و آزادانه آن‌ها را روی آی‌پد جابه‌جا کنید، که تجربه جدیدی است. پیش از این، Split View و Slide Over تنها گزینه‌های چندوظیفه‌ای موجود بودند و به دو برنامه یا پنجره برنامه در یک زمان محدود می‌شدند.

Stage Manager با پشتیبانی از صفحه نمایش خارجی فوق الذکر کار می کند، و این جایی است که این ویژگی به بهترین وجه نشان داده می شود، زیرا امکان تجربه بسیار بیشتری مانند مک را فراهم می کند. تنها با یک آی‌پد، Stage Manager می‌تواند چهار برنامه را همزمان مدیریت کند، اما با یک نمایشگر خارجی می‌توانید تا هشت برنامه را استفاده کنید.

iPadOS 16 به آی‌پد اجازه می‌دهد تا از نمایشگر خارجی به جای انعکاس آی‌پد، استفاده کامل را ببرد و مانند استفاده از نمایشگر با مک است. می‌توانید پنجره‌ها را از آی‌پد به سمت نمایشگر منتقل کنید و ترتیب بین آن‌ها را همانطور که در macOS انجام می‌دهید، تنظیم کنید.

Stage Manager بی نقص نیست زیرا هنوز در مراحل اولیه آزمایش بتا هستیم، بنابراین برخی از برنامه ها به خوبی روی صفحه نمایش خارجی کار نمی کنند، اما زمان زیادی برای اپل وجود دارد تا اصلاحات و به روز رسانی ها را انجام دهد. Stage Manager احتمالاً تجربه کاری بسیار دلپذیرتری را برای کسانی که دوست دارند به جای رایانه رومیزی از iPad استفاده کنند ایجاد می کند، اما حیف است که آن را به جدیدترین iPads ها محدود کنیم.

آیا شما Stage Manager را امتحان کرده اید؟ نظر خود را در مورد آن در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا