بررسی تخصصی

مدال آزادی ریاست جمهوری پس از مرگ به استیو جابز اهدا شد

کاخ سفید امروز اعلام کرد، استیو جابز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق اپل، مدال آزادی ریاست جمهوری را پس از مرگ اعطا خواهد کرد.

مدال آزادی ریاست جمهوری پس از مرگ به استیو جابز اهدا شد
مدال آزادی ریاست جمهوری بالاترین افتخار غیرنظامی ایالات متحده است که به افرادی اعطا می شود که “به سعادت، ارزش ها، یا امنیت ایالات متحده، صلح جهانی، یا سایر تلاش های مهم اجتماعی، عمومی یا خصوصی کمک های مثال زدنی کرده اند.”

پرزیدنت بایدن مدت هاست گفته است که آمریکا را می توان با یک کلمه تعریف کرد: امکانات. این هفده آمریکایی قدرت امکانات را به نمایش می گذارند و روح ملت را تجسم می بخشند – سخت کوشی، پشتکار و ایمان. آنها بر موانع مهمی برای دستیابی به دستاوردهای چشمگیر در هنر و علوم غلبه کرده‌اند، زندگی خود را وقف حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد در میان ما کرده‌اند، و با شجاعت برای ایجاد تغییر در جوامع خود – و در سراسر جهان – عمل کرده‌اند و در عین حال مسیرهای درخشانی را برای نسل‌های آینده ایجاد کرده‌اند. .

[…]

استیو جابز (متوفی 2011) یکی از بنیانگذاران، مدیر اجرایی، و رئیس شرکت اپل، مدیرعامل پیکسار بود و نقش اصلی را در شرکت والت دیزنی داشت. بینش، تخیل و خلاقیت او منجر به اختراعاتی شد که شیوه ارتباطات جهان را تغییر داده و همچنان ادامه می‌دهد و همچنین صنایع کامپیوتر، موسیقی، فیلم و بی‌سیم را متحول کرده است.

افتخار ریاست جمهوری برای جابز در کنار شانزده دریافت کننده دیگر از جمله سیمون بایلز، خواهر سیمون کمپبل، جولیتا گارسیا، گابریل گیفوردز، فرد گری، پدر الکساندر کارلوتسوس، خیزر خان، ساندرا لیندسی، جان مک کین (پس از مرگ)، دایان نش، مگان راپی. آلن سیمپسون، ریچارد ترومکا (پس از مرگ)، ویلما وات، دنزل واشنگتن و رائول یزاگویر. این جوایز روز پنجشنبه 7 جولای در کاخ سفید اهدا خواهد شد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا