بررسی تخصصی

مدیر عامل تلگرام می گوید اپل در انتشار آپدیت اصلی اپ استور تلگرام را به تاخیر انداخت

مدیر عامل تلگرام، پاول دوروف، علیه اپل به دلیل فرآیند بررسی “مبهم” اپ استور این شرکت که باعث تاخیر تلگرام در انتشار آپدیت اپلیکیشنش می شود که “انقلابی در نحوه بیان افراد در پیام رسانی ایجاد می کند” انتقاد می کند.

آیکون برنامه تلگرام
دوروف در کانال تلگرامی خود می‌گوید که به‌روزرسانی تلگرام برای iOS که نحوه ارتباط افراد را تغییر می‌دهد، بیش از دو هفته است که در روند بررسی اپ استور اپل گیر کرده است، بدون هیچ ارتباطی از سوی شرکت در مورد چرایی یا زمان تایید آن. دوروف اشاره می‌کند که اگر اپلیکیشنی به محبوبیت تلگرام این روش را دریافت کند، می‌توان مشکلاتی را که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های کوچک‌تر تجربه می‌کنند، تصور کرد.

به عنوان مثال، به‌روزرسانی آتی ما – که در شرف ایجاد انقلابی در نحوه بیان افراد در پیام‌رسانی است – به مدت دو هفته بدون توضیح یا هیچ بازخوردی از سوی اپل در «بررسی» اپل گیر کرده است.

اگر تلگرام، یکی از 10 اپلیکیشن برتر جهانی، این درمان را دریافت می کند، تنها می توان مشکلاتی را که توسعه دهندگان اپلیکیشن های کوچکتر تجربه می کنند، تصور کرد. این فقط روحیه را تضعیف نمی کند: صدها هزار برنامه تلفن همراه در سراسر جهان ضرر مالی مستقیمی را به همراه دارد.

دوروف، منتقد سرسخت اپل و اپ استور آن در گذشته، به «مالیات اپل» بحث‌برانگیز اشاره می‌کند که به اپل اجازه می‌دهد تا 30 درصد از خریدهای درون‌برنامه‌ای خاص از برنامه‌های واجد شرایطی که سالانه بیش از یک میلیون دلار درآمد دارند، کاهش دهد. دوروف رفتار اپل را “توهین آمیز” می خواند و می گوید که آسیب وارد شده توسط این شرکت “قابل جبران نیست”.

این آسیب بیشتر از مالیات 30 درصدی است که اپل و گوگل از توسعه دهندگان اپلیکیشن می گیرند – که به گفته آنها، قرار است برای منابع مورد نیاز برای بررسی برنامه ها بپردازند. رگولاتورها در اتحادیه اروپا و جاهای دیگر به آرامی شروع به بررسی این اقدامات توهین آمیز می کنند. اما آسیب اقتصادی که قبلاً توسط اپل به صنعت فناوری وارد شده است، جبران نخواهد شد.

هنوز مشخص نیست که چرا اپل به‌روزرسانی اپلیکیشن تلگرام را برای رسیدن به میلیون‌ها کاربر تلگرام به تاخیر می‌اندازد. اکثر برنامه ها معمولاً به سرعت بررسی می شوند، بنابراین انتظار طولانی در این مورد بسیار جالب است. تلگرام یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان در اپ استور است که با سرویس‌هایی مانند واتس‌اپ، اینستاگرام، سیگنال و سرویس iMessage اپل رقابت می‌کند.

اپل در وب‌سایت خود می‌گوید هر هفته بیش از 500 کارشناس اختصاصی در سراسر جهان بیش از 100 هزار برنامه را بررسی می‌کنند و اضافه می‌کند که بیش از 1 میلیون درخواست رد می‌شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا