بررسی تخصصی

تیم کوک و کیشیدا نخست وزیر ژاپن درباره حریم خصوصی کاربر، شناسه دیجیتال «شماره من» و موارد دیگر بحث کردند

بر اساس گزارشی جدید، زمانی که تیم کوک، مدیر عامل اپل در اوایل این ماه از ژاپن بازدید کرد، با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن دیدار کرد تا در مورد اپ استور، سرمایه گذاری های اپل در ژاپن و ویژگی های آیفون که می تواند در آینده استفاده شود، گفتگو کرد. نیکی.

تبلیغ سال نو اپل ژاپن 2022
کیشیدا از کوک خواست تا نسخه دیجیتال کارت های شناسایی My Number ژاپن را فعال کند که برای همه ساکنان ژاپن صادر می شود. او می‌خواهد کوک از کارت‌های موجود در آیفون پشتیبانی کند و به آنها اجازه می‌دهد تا مانند شناسه‌های برخی از ایالت‌های آمریکا به برنامه کیف پول اضافه شوند.

هدف ژاپن افزایش پذیرش کارت های شماره من است که دارای شماره شناسه 12 رقمی هر فرد است. ژاپن از سال 2016 این کارت ها را ارائه کرده است، اما تا سال 2022، تنها 49 درصد از مردم ثبت نام کرده اند. افزودن کارت‌های شماره من به برنامه کیف پول می‌تواند افراد بیشتری را به استفاده از سیستم ترغیب کند، زیرا این کار باعث می‌شود راحت‌تر و به‌طور بالقوه به دست آوردن آن‌ها آسان‌تر شود، اما برخی از آنها نگرانی‌هایی درباره حفظ حریم خصوصی دارند.

ژاپن می‌خواهد از کارت‌های شماره من برای ذخیره انواع اطلاعات شخصی، از داده‌های بیمه درمانی گرفته تا اطلاعات بانکی، استفاده کند و این کارت‌ها دارای عکس، نام، آدرس و تاریخ تولد کاربر هستند و مشکلات احتمالی در نشت داده‌ها وجود دارد.

کوک به کیشیدا گفت که روی افزودن کارت‌های My Number به آیفون کار خواهد کرد، اما او گفت که اپل «نگرانی‌های شدید» در مورد مدیریت My Number ID دارد. او همچنین از کیشیدا خواسته است مطمئن شود که مقررات مربوط به توزیع اپلیکیشن ها حریم خصوصی و امنیت کاربران آیفون را تضعیف نمی کند.

دولت ژاپن نگران کنترل اپل و گوگل بر بازار سیستم عامل گوشی های هوشمند بوده است و قوانینی را پیشنهاد کرده است که اپل را ملزم می کند به فروشگاه های اپلیکیشن شخص ثالث اجازه دهد. اپل در آن زمان در بیانیه ای اعلام کرد که “به طور سازنده با دولت ژاپن تعامل خواهد داشت.” ژاپن در حال تهیه گزارش نهایی درباره قوانین اپ استور اپل، جمع‌آوری نظرات مردم و برگزاری بحث‌های مداوم است، بنابراین جای تعجب نیست که کوک قصد دارد کیشیدا را به سمت کنار گذاشتن قوانینی که اپل معتقد است امنیت اپ استور را تضعیف می‌کند، سوق دهد.

کوک و کیشیدا همچنین درباره سرمایه‌گذاری‌های اپل در این کشور صحبت کردند و کوک اشاره کرد که اپل در طول پنج سال گذشته بیش از 100 میلیارد دلار در زنجیره‌های تامین ژاپن سرمایه‌گذاری کرده است و سرمایه‌گذاری ژاپنی‌های خود را در اولویت قرار خواهد داد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا