بررسی تخصصی

تیم کوک: از حالا نه چندان دور، شما متعجب خواهید شد که چگونه زندگی خود را بدون AR انجام دادید

تیم کوک، مدیر عامل اپل، طی سخنانی در Università Degli Studi di Napoli Federico II در ناپل، ایتالیا، گفت که از امروز خیلی زود، مردم تعجب خواهند کرد که چگونه زندگی خود را بدون واقعیت افزوده سپری کردند، و بر تأثیر عمیقی که این امر بر مردم خواهد داشت تأکید کرد. آینده بسیار دور

تیم کوک مالالا
در دانشگاه، به کوک مدرک افتخاری در زمینه نوآوری و مدیریت بین المللی اعطا شد و همچنین برای یک جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان نشست. کوک در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چه فناوری‌های آینده او را بیشتر به وجد می‌آورد، به هوش مصنوعی اشاره کرد و آن را یک فناوری بنیادی و افقی خواند که همه چیز را در زندگی ما لمس می‌کند، از نوآوری‌های اپل واچ گرفته تا بسیاری دیگر. چیزهایی که اپل روی آن کار می کند.

کوک، مهمتر از آن، بر هیجان خود برای واقعیت افزوده تاکید کرد. کوک پیشنهاد کرد که تاثیر واقعیت افزوده بر جهان به اندازه خود اینترنت عمیق خواهد بود و گفت که مردم تعجب خواهند کرد که چگونه بدون آن زندگی می کنند. همانطور که او در مورد واقعیت افزوده صحبت می کرد، جریان مستقیم جلسه پرسش و پاسخ به طور ناگهانی قطع شد، بنابراین نظر کامل کوک در مورد این موضوع به طور عمومی مشخص نیست.

من در مورد واقعیت افزوده بسیار هیجان زده هستم. چون فکر می‌کنم امروز اینجا گفتگوی عالی داشتیم، اما اگر می‌توانستیم آن را با چیزی از دنیای مجازی تقویت کنیم، مسلماً بهتر بود. بنابراین من فکر می کنم که اگر شما، و این به وضوح اتفاق می افتد نه چندان طولانی دیگر، اگر به گذشته نگاه کنید، می دانید، به آینده بزرگنمایی کنید و به گذشته نگاه کنید، متعجب خواهید شد که چگونه زندگی خود را بدون واقعیت افزوده درست مثل امروز، ما تعجب می کنیم که چگونه افرادی مثل من بدون اینترنت بزرگ شدند. و بنابراین من فکر می کنم که می تواند آنقدر عمیق باشد و یک شبه عمیق نخواهد شد…

کوک در گذشته هیجان شخصی خود را برای واقعیت افزوده ابراز کرده و اشاره کرده است که اپل در حال کار بر روی محصولات AR/VR است. انتظار می رود اولین محصول AR/VR این شرکت، یک هدست سطح بالا که گفته می شود «Reality Pro» نام دارد، در ماه ژانویه معرفی شود. این هدست چندین سال است که در حال توسعه است و اولین محصول جدید و بزرگ اپل از زمان معرفی «یک چیز دیگر» اپل واچ در سال 2014 خواهد بود.

شایعه شده است که “Reality Pro” دارای طراحی سبک وزن، دو نمایشگر میکرو OLED 4K، 15 ماژول نوری، دو پردازنده اصلی، اتصال Wi-Fi 6E، ردیابی چشم و موارد دیگر است. این هدست سیستم عامل realityOS را اجرا خواهد کرد که ظاهراً توسط گزارش های App Store تأیید شده است. انتظار می‌رود این دستگاه چیزی حدود 3000 دلار قیمت داشته باشد و طبق گزارش‌ها، گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری در دست ساخت است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا