بررسی تخصصی

کاربران Tweetbot و Twitterrific می توانند با کاهش بازپرداخت اشتراک، از توسعه دهندگان حمایت کنند.

مشتریان محبوب توییتر Tweetbot و Twitterrific در ماه ژانویه پس از اینکه توییتر API مورد استفاده توسط برنامه های شخص ثالث را غیرفعال کرد، یک شبه کار نکردند. توییتر هیچ هشداری مبنی بر مسدود شدن دسترسی برنامه‌ها به محتوای توییتر داد و در واقع برای بیش از یک هفته هیچ بیانیه‌ای در مورد وضعیت ارائه نکرد.

گزینه های بازپرداخت tweetbot twitterrific
پس از آن توییتر به طور رسمی شرایط خدمات خود را به روز کرد تا همه برنامه های مشابه برنامه توییتر را ممنوع کند. مشتریان توییتر که بیش از یک دهه فعالیت می‌کردند، ناگهان ممنوع شدند، بدون هیچ ارتباطی از سوی توییتر، بدون سر و صدا، و بدون هیچ راهی برای توسعه‌دهندگان برای یافتن راهی برای بازگشایی دقیق کسب‌وکارشان و اطلاع رسانی خاموشی به مشتریان

Tweetbot و Twitterrific، دو مورد از پرکاربردترین مشتریان توییتر، دارای پیشنهادات اشتراک و هزاران مشتری بودند که هزینه اشتراک را به صورت سالانه پرداخت می کردند. با ناتوانی برنامه‌ها، بازپرداخت‌های متناسب با رتبه‌بندی قرار است ماه آینده به‌طور خودکار برای مشترکین صادر شود، که به شدت بر مشاغلی که هیچ هشداری برای قطع جریان درآمدشان نداشتند، تأثیر می‌گذارد.

این بازپرداخت ها عمدتاً توسط Tweetbot و Twitterific به جای اپل پرداخت می شود. همانطور که جان گروبر اشاره می کند گلوله آتشین جسورانه، این شبیه به این است که فردی اخراج شود و سپس مجبور شود شش ماه آخر حقوق خود را بازپرداخت کند. این یک ضربه مالی قابل توجه برای توسعه دهندگان برنامه است که با تصمیم فوری توییتر از کار خارج شده اند.

Tweetbot و Twitterrific با هم متحد شده اند تا گزینه های متعددی را به مشتریانی که باید بازپرداخت می کنند ارائه دهند مشتریانی که می خواهند کمک کنند باید موارد زیر را انجام دهند:

  1. Tweetbot یا Twitterrific را باز کنید (یا اگر برنامه‌ها حذف شده‌اند دوباره دانلود کنید و باز کنید).
  2. دکمه «نیازی به بازپرداخت ندارم» را انتخاب کنید. از طرف دیگر، برای Tweetbot، انتقال اشتراک را به برنامه جدید Ivory برای Mastodon انتخاب کنید.

از آنجایی که بازپرداخت به صورت خودکار صادر می شود، مشتریان Tweetbot و Twitterrific که از خدمات خود راضی بوده اند و می خواهند به توسعه دهندگان کمک کنند، باید با استفاده از این روش به صورت دستی انصراف دهند.

مشتریانی که انجام دادن مایل به بازپرداخت هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم و در 28 مارس بازپرداخت متناسب با امتیاز دریافت می‌کند. هر کسی که دکمه “من به دکمه بازپرداخت نیازی ندارم” را نزند، پول خود را برای ماه‌هایی که در اشتراک باقی مانده است، پس می‌گیرد. زمانی که برنامه ها از کار افتادند.

این برنامه‌ها قبلاً بیش از یک ماه است که در دسترس نیستند، به این معنی که Tweetbot و Twitterific هیچ راهی برای تماس با مشتریانی که احتمالاً دیگر حتی برنامه‌ها را باز نمی‌کنند یا قبلاً آنها را به طور کامل حذف کرده‌اند، ندارند. به بسیاری از مشتریان بازپرداخت داده می شود بدون اینکه حتی تصمیم به بازپرداخت داشته باشند زیرا این یک فرآیند خودکار بدون انصراف دستی است.

توسعه دهندگان Twitterrific Iconfactory و توسعه دهندگان Tweetbot Tapbots هر دو برنامه های دیگری دارند، اما Tweetbot و Twitterrific برنامه های اصلی آنها بودند. اپل از آن‌ها می‌خواهد بین 70 تا 85 درصد از هر بازپرداخت را بپردازند، بسته به مدت زمانی که هر فرد مشترک بوده است (70 درصد برای کسانی که کمتر از یک سال مشترک شده‌اند و 85 درصد برای کسانی که بیش از یک سال مشترک شده‌اند). اپل 15 تا 30 درصد باقیمانده را پرداخت خواهد کرد، زیرا این کاهشی است که اپل از اشتراک ها گرفته بود.

Tapbots قبلاً به Mastodon منتقل شده است و مشتری Ivory را در iPhone و Mac ارائه می دهد، در حالی که Iconfactory روی برنامه های دیگر خود مانند Linea Sketch تمرکز کرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا