بررسی تخصصی

توییتر متا را به شکار غیرقانونی کارمندان برای ایجاد موضوعات متهم کرد

به نظر می رسد توییتر از موفقیت فرار Threads، جایگزین توییتر متا که شب گذشته راه اندازی شد، ناراضی است. Threads بیش از 30 میلیون کاربر را در کمتر از 24 ساعت جمع آوری کرده است و این بزرگترین تهدید برای توییتر تا به امروز است.

ویژگی توییتر
مطابق با چراغ های راهنمایی و رانندگیالکس اسپیرو، وکیل توییتر دیروز نامه ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا فرستاد [PDF] متا را به «سوءاستفاده سیستمی، عمدی و قانونی از اسرار تجاری و سایر مالکیت معنوی توییتر» متهم کرد.

توییتر مدعی است که متا “ده ها” کارمند سابق توییتر را استخدام کرده است که “به اسرار تجاری توییتر و سایر اطلاعات بسیار محرمانه دسترسی داشته و دارند.” این شرکت همچنین می‌گوید که کارمندان «اسناد و دستگاه‌های الکترونیکی توییتر را به‌طور نامناسب نگهداری می‌کردند» و متا از این فرصت استفاده کرد تا آن کارگران برنامه Threads «Copycat» را در یک جدول زمانی تسریع‌شده توسعه دهند.

زمانی که ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب شد، هزاران کارمند را اخراج کرد که پس از آن مجبور شدند به دنبال کار بگردند. این احتمال وجود دارد که برخی از این کارمندان به متا منتقل شده باشند، اما استخدام افرادی که به طور فعال به دنبال شغل هستند معمولاً شکار غیرقانونی در نظر گرفته می شود.

در نامه توییتر آمده است که قصد دارد “حقوق مالکیت معنوی خود را اعمال کند” و شرکت از متا خواسته است “برای توقف استفاده از هرگونه اسرار تجاری توییتر اقدامات فوری انجام دهد.” توییتر تهدید می‌کند که این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که برای جلوگیری از استفاده متا از مالکیت معنوی خود، به دنبال «راه‌حل‌های مدنی و معافیت‌های قضایی» باشد.

همراه با ادعاهایی مبنی بر اینکه متا کارمندان توییتر را برای توسعه Threads شکار کرده است، توییتر می گوید که متا صراحتاً از خراش دادن دنبال کنندگان توییتر یا دنبال کردن داده ها منع شده است. توییتر از متا می‌خواهد که «هر سندی» را که می‌تواند مربوط به اختلافات آینده باشد، حفظ کند، که نشان می‌دهد ممکن است توییتر در حال برنامه‌ریزی برای طرح شکایت در آینده باشد.

توییتر دیگر شبکه‌های اجتماعی مشابه توییتر شامل Bluesky و Mastodon را دنبال نکرده است، اما Threads یک برنامه تازه راه‌اندازی شده است که از اینستاگرام ساخته شده است و از اولین بار به آن پایگاه کاربر قابل توجهی می‌دهد. Mastodon و Bluesky کاربران بسیار کمتری دارند. برای مثال، در ماه فوریه، Mastodon 1.4 میلیون کاربر فعال داشت، در حالی که Bluesky در پایان آوریل 50000 کاربر داشت.

به دنبال اتهامات توییتر، اندی استون، مدیر ارتباطات متا گفت که هیچ کس در تیم مهندسی Threads کارمند سابق توییتر نیست. او نوشت: «این یک چیز نیست.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا