بررسی تخصصی

فید الگوریتمی «برای شما» توییتر به جدول زمانی پیش‌فرض در iOS تبدیل می‌شود

توییتر تایم لاین الگوریتمی «برای شما» را به فید پیش‌فرضی تبدیل کرده است که کاربران هنگام باز کردن برنامه iOS می‌بینند، تغییری بحث‌برانگیز که این شرکت قبلاً قبل از بازگرداندن آن به دلیل واکنش شدید، آن را امتحان کرده بود.


توییتر در تغییری که مطمئناً خشم برخی از کاربران را برانگیخته است، نماد درخشانی را از سمت راست بالای رابط برنامه حذف کرده است که به کاربران امکان می‌دهد بین «For You» و «Latest» جابه‌جا شوند و آن را با دو تب جایگزین کرده است. به نام “برای تو” و “دنبال کردن”.

«برای تو» همچنان توییت‌هایی را به کاربران نشان می‌دهد که افرادی را که دنبال می‌کنند بدون ترتیب، با توییت‌های پیشنهادی الگوریتمی از افرادی که این کار را نمی‌کنند، پر شده است، در حالی که «دنبال کردن» توییت‌ها را به ترتیب زمانی معکوس نشان می‌دهد.

در حالی که این تغییر از نظر فنی جابه‌جایی خطوط زمانی را آسان‌تر می‌کند – کاربران اکنون می‌توانند به جای ضربه زدن روی نماد ستاره، فقط بین آن‌ها سوایپ کنند – کاربران iOS اکنون هنگام باز کردن برنامه همیشه تب الگوریتمی «For You» را می‌بینند، چه بخواهند و چه نخواهند. .

following for you twitter - فید الگوریتمی «برای شما» توییتر به جدول زمانی پیش‌فرض در iOS تبدیل می‌شود


یکی دیگر از نتایج قابل توجه این تغییر این است که افرادی که از لیست‌های پین‌شده برای جدول‌های زمانی جایگزین استفاده می‌کنند، اکنون باید برای رسیدن به آن فهرست‌ها، تند کشیدن بیشتری انجام دهند.

این اقدام پس از ماه گذشته ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت صورت گرفت توییت کرد که “خط زمانی اصلی باید اجازه دهد تا بین موضوعات برتر، جدیدترین، پرطرفدارترین، و موضوعاتی که دنبال می‌کنید، به آسانی به سمت و سویی بروید” و گفت که شرکت به زودی تغییرات را اعمال خواهد کرد. با این حال، در حال نوشتن، هیچ گزینه ای برای سوایپ کردن به موضوعات پرطرفدار یا دنبال شده وجود ندارد، در حالی که دکمه ستاره قدیمی هنوز در اندروید و وب وجود دارد.

توییتر در ابتدا از یک فید زمانی معکوس استفاده می‌کرد که جدیدترین توییت‌ها را در بالای برنامه نشان می‌داد، قبل از اینکه به جدول زمانی تغییر کند که در ابتدا مجموعه‌ای از توییت‌های برتر را قرار می‌داد. این باعث ایجاد حیرت در میان کاربران شد و توییتر در نهایت گزینه بازگشت به جدول زمانی خالص را اضافه کرد.

آی‌پد ارزان‌قیمت‌شده به‌روز شده به نمایشگر بزرگ‌تر، تراشه A14، USB-C و 5G مجهز می‌شود.
>

همانطور که بسیاری بدون شک مشاهده خواهند کرد، تصمیم توییتر برای اولویت بندی جدول زمانی الگوریتمی خود اکنون آن را بیشتر به نحوه عملکرد TikTok شبیه می کند. TikTok یاد می‌گیرد که کاربران تمایل دارند چه چیزی را مشاهده کنند و آنها را با یک فید مشابه «برای شما» به سمت محتوای پیشنهادی بیشتری سوق می‌دهد، که تعامل را افزایش می‌دهد. اینکه آیا الگوریتم‌های توییتر همان میزان موفقیت را خواهند داشت، باید دید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا