بررسی تخصصی

سناتورهای آمریکایی از FTC می‌خواهند اپل را به دلیل “تبدیل تبلیغات آنلاین به یک سیستم نظارتی شدید” بررسی کند.

در نامه ای که امروز به لینا خان، رئیس کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ارسال شد، چهار قانونگذار آمریکایی گفتند که FTC باید “نقش اپل و گوگل در تبدیل تبلیغات آنلاین به یک سیستم نظارتی شدید را بررسی کند.” روزنامه وال استریت.

ردیابی عمومی نارنجی
در این نامه که توسط سناتورهای آمریکایی ران واین (D-Oregon)، الیزابت وارن (D-Masachusetts) و کوری امضا شده است، آمده است: اپل و گوگل “آگاهانه اقدامات مضر را با ایجاد شناسه های ردیابی مخصوص تبلیغات در سیستم عامل های تلفن همراه خود تسهیل کردند.” بوکر (دی-نیوجرسی)، و همچنین سارا جیکوبز، نماینده ایالات متحده (دی-کالیفرنیا).

از زمان انتشار iOS 14.5 در آوریل 2021، اپل از برنامه‌ها خواسته است تا قبل از ردیابی فعالیت کاربر در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های شرکت‌های دیگر، به عنوان بخشی از ویژگی به نام شفاف‌سازی ردیابی برنامه، مجوز بخواهند. اگر کاربر گزینه “Ask App Not to Track” را انتخاب کند، برنامه نمی تواند به شناسه دستگاه برای تبلیغ کنندگان (IDFA) دسترسی پیدا کند. با این حال، در نسخه های قبلی iOS، دسترسی به IDFA به طور پیش فرض فعال بود.

در این نامه آمده است: «اما تا همین اواخر، اپل این شناسه ردیابی را به‌طور پیش‌فرض فعال می‌کرد و از مصرف‌کنندگان می‌خواست که تنظیمات گیج‌کننده تلفن را برای خاموش کردن آن بررسی کنند.» و افزود: «این شناسه‌ها بازار غیرقانونی واسطه‌های داده را تقویت کرده‌اند».

با توجه به اینکه اپل قبلاً سال گذشته ردیابی برنامه شفافیت را اجرا کرده بود، مشخص نیست که آیا تحقیقات احتمالی FTC منجر به تغییرات بیشتر در سیاست‌های فعلی این شرکت شود یا خیر. روزنامه وال استریت گفت که نمایندگان FTC، اپل و گوگل فورا به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا