بررسی تخصصی

iOS 17: نحوه استفاده از حالت جدید استند بای آیفون

StandBy یک حالت قفل صفحه نمایش جدید در iOS 17 است که زمانی فعال می شود که آیفون در حال شارژ شدن است و در کنار آن قرار می گیرد. اگر از نسخه بتای iOS 17 استفاده می کنید، در اینجا همه چیزهایی که برای شروع استفاده از این ویژگی باید بدانید، آورده شده است.

iOS 17: نحوه استفاده از حالت جدید استند بای آیفون

نحوه فعال کردن Standby

StandBy می‌تواند به‌عنوان نوعی نمایشگر هوشمند برای آیفون شما در نظر گرفته شود که دسترسی سریع به صفحه‌های مختلف اطلاعات قابل مشاهده را ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را از راه دور مشاهده کرد، مثلاً وقتی دستگاه شما روی آشپزخانه، میز یا میز خواب شارژ می‌شود. اگر آیفون خود را در شب شارژ می کنید، StandBy با نور کم سازگار می شود و رنگ قرمز به خود می گیرد. حالت StandBy در تمام مدل‌های آیفونی که از iOS 17 پشتیبانی می‌کنند در دسترس است، اما امکان استفاده از ویژگی همیشه روشن حالت StandBy به مدل‌های iPhone 14 Pro محدود می‌شود.

برای فعال کردن StandBy در صورت فعال کردن، آیفون شما باید قفل شده و با شارژر بی‌سیم MagSafe یا Qi یا شارژر لایتنینگ شارژ شود. مهمترین چیزهایی که باید به خاطر بسپارید این است که آیفون باید قفل شود، در جهت ثابت افقی (یا افقی) ثابت باشد و در یک زاویه (یعنی نه روی سطح صاف) قرار گیرد، بنابراین یک پایه شارژ در بیشتر موارد ضروری است.

تنظیمات آماده به کار
StandBy به طور پیش فرض روشن است، اما می توانید با رفتن به آن، آن را به صورت دستی فعال یا غیرفعال کنید تنظیمات -> Standby و جابجایی آماده به کار تعویض.

سفارشی کردن صفحه های مختلف Standby

StandBy از سه صفحه نمایش تشکیل شده است که با کشیدن انگشت به صورت افقی بر روی صفحه نمایش آیفون شما قابل دسترسی است. صفحه اول ویجت‌های تعاملی را نشان می‌دهد، صفحه دوم عکس‌های فردی را از کتابخانه عکس‌های شما به نمایش می‌گذارد، و صفحه سوم یک ساعت بزرگ است.

آماده به کار
صفحه ویجت ها از دو پشته ویجت تعاملی تشکیل شده است که در کنار هم نمایش داده می شوند که می توانید به طور مستقل به بالا و پایین بکشید. پشته‌ها مانند نسخه‌های منفجر شده پشته‌های ویجت صفحه اصلی هستند و حتی گزینه‌های مشابهی مانند Smart Rotate و Widget Suggestions را در بر می‌گیرند.

آماده به کار
از آنجایی که بسیاری از ویجت‌ها دارای عناصر تعاملی هستند، می‌توانید برای مثال، موارد انجام کار را در فهرست یادآوری علامت بزنید. اگر روی ویجتی که تعاملی نیست، مانند تقویم ضربه بزنید، یک نشانگر پیکان روی صفحه ظاهر می شود. ضربه زدن روی فلش شما را به برنامه مرتبط می برد، که به جلوگیری از راه اندازی تصادفی برنامه کمک می کند.

آماده به کار
برای سفارشی کردن یک پشته ویجت، آن را به مدت طولانی فشار دهید. پس از اینکه Face ID قفل آیفون شما را باز کرد، پشته در حالت جیگل روی صفحه متمرکز می‌شود. می‌توانید با استفاده از دکمه + در بالا سمت چپ ویجت‌ها را به پشته اضافه کنید و با استفاده از دکمه‌های سمت راست، Smart Rotate و Widget Suggestions را روشن و خاموش کنید.

آماده به کار
صفحه نمایش عکس های StandBy نیز تعاملی و قابل تنظیم است. با ضربه زدن روی مکان/تاریخ عکس، شناسه چهره فعال می‌شود و سپس شما را به تصویر موجود در کتابخانه عکس خود می‌برد.

آماده به کار
به‌طور پیش‌فرض، StandBy عکس‌ها و خاطرات برجسته‌ای را که از کتابخانه‌تان برداشته‌اند نمایش می‌دهد، اما فشار طولانی روی عکس و باز کردن قفل Face ID به شما امکان می‌دهد بین تم‌های خاص از جمله طبیعت، حیوانات خانگی، شهرها و افراد تند بکشید. همچنین می‌توانید آلبوم‌های خاصی را اضافه کنید تا با استفاده از دکمه + نمایش داده شوند و تم‌هایی را که دوست ندارید با استفاده از نماد چشم پنهان کنید.

آماده به کار
صفحه سوم StandBy زمان و تاریخ را در تم های مختلف نشان می دهد که می توانید به صورت عمودی روی آنها بکشید. برخی از تم ها همچنین اطلاعات اضافی مانند دما یا زنگ بعدی را نشان می دهند. اگر ساعت را فشار دهید و نگه دارید، می توانید بین تم های مختلف، که شامل دیجیتال، آنالوگ، جهانی، خورشیدی و شناور می شود، جابجا شوید.

آماده به کار
Float زمان را با اعداد حباب بزرگ با رنگ‌های قابل تنظیم نشان می‌دهد، Solar دارای فونت استاندارد با طرح خورشیدی در رنگ‌های مختلف است، و World زمان را با نقشه جهان و مکان فعلی شما برجسته‌شده نشان می‌دهد. تم آنالوگ دارای رنگ های برجسته قابل تنظیم است و دیجیتال دارای اعداد برجسته با گزینه های رنگی مختلف است.

اعلان‌ها، فعالیت‌های زنده و سیری

زمانی که آیفون خود را در حالت آماده به کار قرار دهید، اعلان‌های دریافتی تمام صفحه نشان داده می‌شوند. بنابراین، برای مثال، اگر یک iMessage دریافت کنید، با نام شخص و نماد پیام‌ها ظاهر می‌شود تا به شما اطلاع دهد که پیامی دارید.

آماده به کار فعالیت زنده
فعالیت‌های زنده به سبک تمام صفحه مشابه ارائه می‌شوند، همانطور که نتایج جستجوها و دستورات Siri نیز ارائه می‌شوند. شایان ذکر است که محتوایی که معمولاً در یک اعلان نشان داده نمی‌شود، در حالت StandBy نمایش داده نمی‌شود، مگر اینکه در نزدیکی شما باشید و قفل دستگاه خود را با Touch ID یا Face ID باز کرده باشید.

آگاهی موقعیت مکانی MagSafe

طبق گفته اپل، StandBy شامل یک ویژگی مرتبط با MagSafe است که به آیفون شما اجازه می دهد بسته به محل شارژر خود، پیکربندی صفحه نمایش و ویجتی را که استفاده می کنید به خاطر بسپارد. برای مثال، ممکن است از صفحه ویجت‌ها در دفتر کار و صفحه ساعت هنگام شارژ روی میز خواب خود استفاده کنید.

در زمان نگارش، به نظر نمی رسد این ویژگی در آخرین نسخه بتای iOS 17 کار کند، اما ما این مقاله را با اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی زمانی که در نسخه بتای آتی شروع به کار کرد، به روز خواهیم کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا