بررسی تخصصی

ویدئو نمونه اولیه AirPower نیمه کاربردی را در عمل نشان می دهد

در ماه آگوست، ویدئویی از یک نمونه اولیه AirPower به ما نگاهی دقیق‌تر به دستگاه شارژ بی‌سیم رها شده اپل داد، اما این دستگاه به هیچ وجه کاربردی نبود. اکنون، به لطف همکاری بین کانال‌های یوتیوب Apple Demo و Unbox Therapy، می‌توانیم نمونه اولیه ‌AirPower را ببینیم که در واقع دستگاه‌ها را شارژ می‌کند – البته با برخی اخطارهای بزرگ.

دموی اپل نمونه اولیه airpower
AirPower که در سال 2017 در کنار آیفون X معرفی شد، به گونه‌ای طراحی شد که آیفون، ایرپاد و اپل واچ را می‌توان بر روی هر قسمتی از تشک قرار داد و دستگاه‌ها شارژ می‌شدند، به این معنی که چندین سیم‌پیچ شارژ روی هم قرار می‌گرفتند (در مجموع 22 عدد) شامل شود.

برای نشان دادن شارژ، Apple Demo یک نمونه اولیه AirPower نادر با یک سیم پیچ کارآمد در گوشه سمت راست پایین تشک، همراه با مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های صریح در مورد نحوه استفاده از دستگاه بدبخت بدون آسیب رساندن به دستگاه یا آسیب رساندن به آن ارائه کرد. خود را در این فرآیند، با توجه به تمایل آن به گرمای بیش از حد.

برای روشن کردن AirPower، Unbox Therapy از پورت USB-C MacBook Pro با کابل اصلی Apple Lightning به USB-C استفاده می‌کند. مانند دیگر نمونه‌های اولیه ایرپاور، این دستگاه فاقد پوسته سفید بیرونی است که اپل دستگاه را با آن به بازار عرضه کرده است و مدار داخلی آن را در پشت نمایان می‌کند. Apple Demo هشدار می دهد که این طرف ایرپاور را لمس نکنید، زیرا آنها به طور تصادفی این کار را انجام داده اند و شوک الکتریکی بدی دریافت کرده اند.

نمونه اولیه نیروی هوایی


دموی اپل هشدار می دهد که فقط دستگاه های اپل باید در ایرپاور شارژ شوند و ترجیحاً فقط مدل های آیفون X یا ایرپادها. نمونه اولیه AirPower قادر به شارژ هیچ مدل اپل واچ یا هر دستگاه جدیدتری با آهنربا MagSafe نیست. علاوه بر این، باید از دستگاه‌های «Max» (مانند iPhone XS Max) نیز اجتناب کرد، زیرا در صورت مصرف انرژی بیشتر می‌توانند باعث آسیب شوند.

اپل دمو همچنین توصیه می‌کند که ایرپاور را برای مدت طولانی (حداکثر حداکثر یک دقیقه) به برق وصل نگذارید و قبل از قرار دادن هر چیزی روی آن، دستگاه را به مدت پنج دقیقه بگذارید تا خنک شود و از آسیب جلوگیری شود.

با رعایت این دستورالعمل‌ها، Unbox Therapy یک آیفون X را در گوشه‌ی تشک قرار می‌دهد، پس از آن شروع به شارژ بی‌سیم می‌کند – و برای مدت کوتاهی که گوشی روی تشک می‌ماند، شارژ می‌شود. پس از یک دوره خنک شدن، یک قاب AirPods روی تشک قرار می گیرد که به سیم پیچ کار نیز پاسخ می دهد.

نیروی هوایی اپل


ایرپاور هدف اولیه تاریخ راه اندازی 2018 خود را از دست داد و اپل این پروژه را در مارس 2019 به دلیل مشکلات ناشی از گرمای بیش از حد، مشکلات ارتباط بین دستگاهی و مشکلات مکانیکی و تداخلی متوقف کرد. اما این ویدئو همچنین این واقعیت را برجسته می‌کند که از برخی جهات ‌AirPower محصول زمان خود بوده است و از زمانی که اپل این ایده را مطرح کرده است، فناوری حرکت کرده است.

به عنوان مثال، Unbox Therapy این نکته برجسته را نشان می‌دهد که ‌AirPower برای بسیاری از باندهای اپل واچ امروزی که هنگام برداشتن مچ و قرار دادن آن‌ها صاف قرار نمی‌گیرند، ضعیف طراحی شده است (مثلاً Solo Loop). اینکه آیا این موضوع در استدلال اپل برای کنار گذاشتن AirPower نقش داشته است یا خیر، ناشناخته است، اما دلیل اصلی این است که اغلب شارژرهای بی‌سیم چند دستگاهی شخص ثالث دارای پایه‌ای برجسته هستند که به باند امکان می‌دهد بدون نیاز به برداشتن آن، پشت پد شارژ حلقه بزند.

شایعات در سال‌های بعد در مورد کار اپل بر روی یک شارژر بی‌سیم کوچک‌تر، ممکن است به جای دیگر دستگاه‌های ایرپاور مانند، به MagSafe یا شارژر MagSafe Duo مربوط باشد. گفته شد، گزارشی از معتبر بلومبرگ مارک گورمن، روزنامه نگار سال گذشته گفت که اپل همچنان به دنبال راه حل های شارژ مانند AirPower برای آینده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا