بررسی تخصصی

watchOS 10: پنج ویژگی برتر جدید

در کنار iOS 17، iPadOS 17، tvOS 17 و macOS Sonoma، اپل واچ OS 10 را نیز معرفی می کند و برخی از بزرگترین به روز رسانی هایی که در سال های اخیر برای watchOS دیده ایم را به ارمغان می آورد. ما پنج دلیل داریم که چرا وقتی واچ او اس 10 در پاییز عرضه می‌شود، ارزش نصب آن را دارد.

  1. برنامه های بازطراحی شده – اپل تقریباً تمام برنامه های موجود در watchOS را با زبان طراحی جدیدی که بیشتر صفحه را اشغال می کند و اطلاعات بیشتری را در یک نگاه ارائه می دهد، بازنگری کرده است. به عنوان مثال، برنامه Activity دارای نماهای جدیدی است که اطلاعات عمیقی در مورد کالری سوزانده شده، دقیقه های تمرین و موارد دیگر نشان می دهد. برنامه ضربان قلب دارای قلب تپنده و BPM فعلی شما است و برنامه Weather دیدن دما و سایر شرایطی را که برایتان مهم است آسان‌تر می‌کند. عکس‌ها، پادکست‌ها، اخبار، موسیقی، ایمیل، تقویم، فروشگاه برنامه و هزاران برنامه دیگر به‌روزرسانی دریافت کردند.
  2. پشته هوشمند – ویجت‌ها تمرکز اصلی در ‌watchOS 10 هستند، با اپل “پشته هوشمند” جدیدی از ویجت‌ها را ارائه می‌کند که با چرخاندن Digital Crown می‌توان به آنها دسترسی داشت. Smart Stack ویجت‌هایی را نشان می‌دهد که مربوط به روز شما هستند، و می‌توانید موارد موجود را نیز سفارشی کنید. پشته هوشمند دسترسی سریع به همه چیز از فعالیت و تقویم گرفته تا یادآوری‌ها، برنامه موسیقی، میانبرها، کیف پول و تمرین را می‌دهد.
  3. مرکز کنترل – علاوه بر Smart Stack برای دسترسی سریع به عملکردهایی که بیشتر به آن نیاز دارید، اپل دسترسی به مرکز کنترل را آسان‌تر کرده است. فقط دکمه کناری را فشار دهید تا مرکز کنترل در یک برنامه یا در صفحه اصلی باز شود.
  4. Watch Faces – دو صفحه ساعت جدید شامل پالت و اسنوپی وجود دارد. پالت در طول روز با یک پالت رنگی قابل تنظیم در رنگ‌های مختلف جابه‌جا می‌شود و اسنوپی شخصیت‌هایی از کارتون محبوب Peanuts مانند اسنوپی و وودستاک را به نمایش می‌گذارد. اسنوپی یکی از پیچیده ترین واچ فیس های اپل تا به امروز است که اسنوپی و ووداستاک با عقربه های ساعت تعامل دارند و بر اساس زمان روز، آب و هوا و عوامل دیگر در موقعیت های مختلف متحرک می شوند.
  5. ردیابی خلق و خو – هر دو واچ او اس 10 و آی او اس 17 از ویژگی جدید ردیابی خلق و خوی پشتیبانی می کنند. در اپل واچ، می‌توانید برنامه Mindfulness را باز کنید و گزینه «State of Mind» را انتخاب کنید تا احساس خود را در یک لحظه خاص در طول روز یا در کل روز ثبت کنید. می‌توانید برای انتخاب حالتی مانند خوشایند، خنثی یا ناخوشایند پیمایش کنید و سپس می‌توانید با ارائه پیشنهادات اپل، احساسی را که احساس می‌کنید محدود کنید. از آنجا، می‌توانید آنچه را که بر خلق و خوی شما تأثیر می‌گذارد، مانند رابطه، کار، اجتماع، دوستان، سرگرمی‌ها و موارد دیگر انتخاب کنید. اطلاعات در برنامه Health جمع‌آوری می‌شوند، بنابراین می‌توانید خلق و خوی خود را در طول زمان ببینید و چه چیزی بر احساس شما تأثیر می‌گذارد.

همچنین ویژگی‌های جدید اپلیکیشن Workout برای کوهنوردان و دوچرخه‌سواران، همراه با چند مورد دیگر اضافه شده است. برای مشاهده خلاصه کاملی از آنچه در واچ او اس 10 موجود است، یک خلاصه اختصاصی watchOS 10 داریم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا