بررسی تخصصی

پیش از انتشار نتایج درآمد سه ماهه سوم اپل در روز پنجشنبه چه چیزی را باید انتظار داشت

اپل نتایج درآمد سه ماهه سوم سال مالی 2022 را در روز پنجشنبه 28 جولای ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام گزارش خواهد کرد. اپل پس از مدت کوتاهی پس از آن یک کنفرانس تلفنی برای بحث در مورد نتایج میزبانی خواهد کرد.

لوگوی Apple Cash ویژگی آبی
برای دانستن برخی از نکات کلیدی درباره سه ماهه سوم اپل، از جمله انتظارات تحلیلگران برای درآمد و موارد دیگر، به خواندن ادامه دهید.

محصولات جدید

سه ماهه سوم اپل طبق تقویم مالی 2022 از 27 مارس تا 25 ژوئن ادامه داشت. تنها دستگاهی که اپل در این مدت عرضه کرد یک مک بوک پرو ۱۳ اینچی به روز شده با تراشه M2 بود. اپل همچنین در ماه ژوئن از مک بوک ایر بازطراحی شده با تراشه M2 رونمایی کرد، اما سفارشات تا پایان سه ماهه آغاز نشد.

اپل همچنین اولین آداپتورهای برق خود را با دو پورت USB-C و دو باند جدید نسخه پراید برای اپل واچ در طول سه ماهه عرضه کرد.

کاهش درآمد

طبق تخمین ها، اپل در سه ماهه سوم درآمدی معادل 82.6 میلیارد دلار گزارش کرده است یاهو فاینانسمیانگین 26 برآورد تحلیلگر.

اپل درآمد 81.4 میلیارد دلاری را در سه ماهه سوم سال 2021 گزارش کرده است، بنابراین 82.6 میلیارد دلار رشد سالانه تقریباً 1.5٪ خواهد بود که کاهش قابل توجهی برای اپل خواهد بود. در مقایسه، رشد درآمد سال به سال اپل بین سه ماهه سوم 2020 و 2021 36 درصد بود، زیرا همه گیر COVID-19 تقاضا برای محصولات و خدمات اپل را به شدت افزایش داد زیرا بسیاری از مردم کار می کردند و از خانه یاد می گرفتند.

کنفرانس تلفنی

مدیر عامل اپل، تیم کوک و لوکا ماستری، مدیر مالی شرکت اپل، در ساعت 2 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام در روز پنجشنبه، 28 جولای، یک کنفرانس تلفنی برگزار خواهند کرد تا در مورد نتایج درآمد سه ماهه سوم شرکت صحبت کنند. این تماس باید حدود یک ساعت طول بکشد و شامل یک بخش پرسش و پاسخ با تحلیلگران باشد.

یک پخش صوتی زنده از تماس کنفرانسی در صفحه روابط سرمایه‌گذار اپل در دسترس خواهد بود و ضبط در زمان دیگری برای پخش مجدد به اشتراک گذاشته خواهد شد.

سرمایه گذاران به هرگونه اظهار نظر احتمالی پیرامون اقتصاد گوش خواهند داد، زیرا نگرانی ها در مورد کاهش هزینه های مصرف کننده در میان تورم بالا، ادامه همه گیری COVID-19، جنگ روسیه و اوکراین و سایر عوامل افزایش می یابد. طبق گزارش ها، اپل قصد دارد در سال 2023 در بحبوحه افزایش عدم اطمینان اقتصادی، استخدام و هزینه در برخی از تیم ها را کند کند.

بعد چه است

سه ماهه چهارم اپل از 26 ژوئن آغاز شد و تا 24 سپتامبر ادامه خواهد داشت. این سه ماهه قبلاً شامل شروع سفارشات مک بوک ایر جدید با تراشه M2 بوده است و احتمالاً حداقل چند روز پیش خرید آیفون 14 را نیز شامل می شود.

اپل از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 راهنمایی درآمدی ارائه نکرده است، اما انتظار می‌رود که رشد درآمد آهسته‌تر ادامه یابد.

سهام اپل در حدود 152 دلار معامله می شود که در مقایسه با 182.94 دلار، حدود 17 درصد کاهش یافته است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا