بررسی تخصصی

آیا اپل در سال 2023 آیپد جدیدی عرضه می کند؟

در طول سال 2022، ما گزارش‌های زیادی در مورد یک iPad Pro OLED و حتی یک iPad کاملاً جدید 14.2 اینچی شنیدیم – اما شایعات در مورد همه مدل‌های نسل بعدی آی‌پد در غیر این صورت نازک بودند، بنابراین واقعاً می‌توان انتظار داشت که چنین چیزی وجود داشته باشد. مدل‌های جدید آی‌پد امسال عرضه می‌شوند؟

iPad Pro Big Ol Logo نارنجی
به نظر می‌رسد سال 2023 سالی آرام برای به‌روزرسانی سخت‌افزار آی‌پد باشد، و در حالی که ممکن است بتوانیم مدل‌های جدیدی را ببینیم، تصویر کنونی نشان می‌دهد که آی‌پدهای جدید امسال در کل بعید است. از سوی دیگر، به نظر می رسد سال 2024 سال بسیار مهم تری برای خط تولید آی پد باشد. در زیر، ما همه آخرین شایعات در مورد هر یک از مدل‌های آی‌پد آینده اپل را ادغام کرده‌ایم تا درک کنیم که چه چیزی ممکن است در سال جاری باشد یا نه.

آی پد نسل یازدهم: بعید است

زمانی که اپل نسل دهم اپل را در سال گذشته معرفی کرد، این دستگاه را از سال 2021 به خط تولید نسل نهم اضافه کرد. در نتیجه، اپل در حال حاضر هر دو نسل نهم و دهم آی پد را به ترتیب به قیمت 329 و 449 دلار به فروش می رساند. به نظر می‌رسد که می‌تواند این کار را راحت‌تر انجام دهد زیرا دستگاه‌ها به خوبی متمایز شده‌اند و طرح‌ها، تراشه‌ها، اندازه‌های نمایشگر، پورت‌ها، لوازم جانبی صفحه‌کلید و موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

نسل دهم آیپد دارای ویژگی آبی بادبزندار


تراشه A15 Bionic معقول‌ترین به‌روزرسانی برای نسل یازدهم آی‌پد است، زیرا هر آی‌پد سطح پایه جدید از مدل نسل هشتمی از سال 2020، تراشه‌ای را به دست می‌آورد که یک نسل جدیدتر است. آی‌پد نسل دهم از تراشه A14 Bionic بهره می‌برد، بنابراین A15 محتمل‌ترین ارتقا برای مدل بعدی است – به ویژه به این دلیل که این تراشه اکنون به طور گسترده در دستگاه‌هایی مانند iPhone SE، iPad mini و Apple TV استفاده می‌شود.

احتمالاً آی‌پد سطح پایه می‌تواند از پشتیبانی نسل دوم Apple Pencil و یک تراشه جدیدتر نیز بهره‌مند شود، اما هنوز مشخص نیست چه چیز دیگری می‌تواند ارائه نسخه جدید دستگاه را در سال جاری توجیه کند. از آنجایی که بعید به نظر می‌رسد یک آی‌پد نسل یازدهم در حال حاضر چیز جدیدی برای ارائه نسبت به مدل نسل دهم داشته باشد، مدل جدید به زودی بعید به نظر می‌رسد. همچنین هنوز هیچ شایعه ملموسی در مورد آی‌پد سطح پایه جدید منتشر نشده است.

در سال جاری، اپل احتمالاً نسل نهم آی‌پد را از خط تولید حذف می‌کند و مدل نسل دهم را به‌جای عرضه مدل نسل یازدهم، کاهش می‌دهد.

آیپد مینی نسل هفتم: ممکن است

اپل نسل ششم آی‌پد مینی را در سپتامبر 2021 راه‌اندازی کرد و اولین بازطراحی بزرگ این دستگاه را در کل تاریخ آن به ارمغان آورد. مانند نسل یازدهم آی‌پد، ارتقای تراشه مطمئن‌ترین ویژگی است که در آی‌پد مینی بعدی ارائه می‌شود – جنبه‌ای که گزارش‌های اخیر از آن پشتیبانی می‌کنند.

آیپد مینی 6 نارنجی BG


آی‌پد مینی در حال حاضر حاوی A15 Bionic است. در حالی که A15 Bionic آی‌پد مینی را با آیفون 13 مینی، آیفون 13، نسل سوم آیفون SE، آیفون 14، آیفون 14 پلاس و نسل سوم اپل تی‌وی 4K در یک سطح قرار می‌دهد. انتظار می‌رود این شش دستگاه دارای تراشه A15 تا سال 2023 در فروش باقی بمانند، به این معنی که احتمالاً این تراشه در خط تولید اپل کاملاً رایج باقی خواهد ماند.

در نتیجه، آی‌پد مینی فعلی شامل سخت‌افزار تراشه‌های نسبتاً مدرن در کل سال جاری خواهد بود. با ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از Apple Pencil نسل دوم و Center Stage، امسال نیازی مبرم به به‌روزرسانی دستگاه وجود ندارد و مشخص نیست که یک مدل جدید چه چیزی می‌تواند ارائه دهد.

در حالی که اپل از سال 2012 تا 2016 آی‌پد مینی‌ را هر سال به‌روزرسانی می‌کرد، به‌روزرسانی‌ها پس از آن بسیار کم‌تکرار شدند، تنها با یک به‌روزرسانی جزئی در مارس 2019 قبل از طراحی مجدد در سال 2021. به‌عنوان دستگاهی که اکنون به نظر می‌رسد بین به‌روزرسانی‌ها برای مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند، به‌روزرسانی سخت‌افزار در سال 2023 قطعی نیست، اما نسل هفتم اپل مینی تنها مدل اپل است که به طور فعال شایعه شده است که احتمالاً امسال عرضه می‌شود.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، معتقد است که نسل هفتم اپل در اواخر سال 2023 یا در نیمه اول سال 2024 عرضه انبوه را آغاز خواهد کرد – بنابراین در حالی که عرضه آن در سال جاری امکان پذیر است، سال 2024 به احتمال زیاد به نظر می رسد.

آیپد ایر نسل ششم: بعید است

آی‌پد ایر دستگاه دیگری است که هیچ شایعه‌ای درباره جانشین آن وجود ندارد. مدل فعلی در مارس سال گذشته معرفی شد و تراشه M1، سنتر استیج در دوربین جلو، پورت USB-C سریعتر و چندین گزینه رنگی جدید را اضافه کرد، اما در کل نسبت به مدل قبلی از سپتامبر ارتقاء جزئی داشت. 2020.

ویژگی Air 2022 M1


به این ترتیب، از سال 2023، مدتی است که iPad Air به‌روزرسانی سخت‌افزاری بزرگی داشته است. با این حال، با توجه به موقعیت آن بین iPad سطح مبتدی و iPad Pro، بلافاصله مشخص نیست که یک مدل جدید iPad Air بدون آدم‌خواری iPad Pro چه چیزی می‌تواند به دست آورد.

دوربین جلوی افقی، تراشه M2 و پورت Thunderbolt از جمله ویژگی‌های بالقوه برای نسل ششم iPad Air هستند، اما در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد این دستگاه وجود دارد. در حالی که اضافه کردن تراشه M2 در سال 2023 امکان پذیر است، ممکن است احتمال بیشتری وجود داشته باشد که اپل دوباره دو سال صبر کند تا دستگاه را به روز کند و سال 2024 را برای ارتقای ارزشمندتر هدف قرار دهد.

آیپد پرو نسل هفتم: بسیار بعید است

نسل بعدی مدل‌های iPad Pro شایع‌ترین آیپدهای آینده هستند. مدل‌های فعلی آی‌پد پرو ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی در اکتبر ۲۰۲۲ عرضه شدند و تراشه‌های M2، شناور مداد اپل، Smart HDR 4، Wi‑Fi 6E و بلوتوث 5.3 را اضافه کردند – یک تازه‌سازی جزئی دیگر مانند نسل پنجم Air iPad.

iPad pro 2022


با توجه به نسل فعلی و نسل قبلی آی‌پد پرو با تراشه‌های سری M، و به‌روزرسانی ۲۰۲۲ که به تراشه M2 جهش می‌کند، تراشه M3 محتمل‌ترین تراشه است که در نسل بعدی iPad Pro گنجانده می‌شود. انتظار می‌رود تراشه M3 با استفاده از فرآیند 3 نانومتری TSMC تولید شود و بیشترین عملکرد و کارایی را برای تراشه‌های اپل در چند سال اخیر به ارمغان بیاورد. اولین دستگاه‌های اپل با تراشه‌های M3 احتمالاً تا نیمه دوم سال 2023 ظاهر نمی‌شوند، که ظاهراً به‌زودی آی‌پد پرو جدید را رد می‌کند.

علاوه بر این، ویژگی اصلی شایعه شده برای نسل بعدی آی‌پد پرو، نمایشگرهای OLED هستند – ارتقایی که بیش از یک سال شایعه شده است. ده‌ها گزارش از منابع متعدد حاکی از آن است که مدل‌های iPad Pro با نمایشگرهای OLED قرار است در سال 2024 به جای امسال عرضه شوند. نمایشگرهای OLED که اپل قصد استفاده از آنها را دارد، ظاهراً بادوام‌تر خواهند بود و طراحی دستگاه‌های نازک‌تر و سبک‌تری را امکان‌پذیر می‌کنند و می‌توانند حاشیه‌های باریک‌تری با گزینه‌های افزایش اندازه نمایشگر از 11 به 11.1 اینچ و 12.9 تا 13 اینچ داشته باشند.

آی‌پد پرو از سال 2018 برای چهار نسل متوالی طراحی یکسانی داشته است و به نظر می‌رسد این دستگاه در نهایت می‌تواند در تجسم بعدی خود دوباره طراحی شود. کاملاً مشخص نیست که طراحی جدید چگونه می‌تواند باشد، اما یک دستگاه نازک‌تر و سبک‌تر با پشت شیشه‌ای یا لوگوی شیشه‌ای بزرگ‌تر اپل برای فعال کردن شارژ بی‌سیم بر اساس شایعات کنونی قابل قبول به نظر می‌رسد. این دستگاه همچنین می‌تواند از جهت‌گیری پرتره پیش‌فرض به طراحی منظره تغییر کند – چیزی که ظاهراً با جابجایی دکمه‌های ولوم آی‌پد مینی و دوربین جلویی منظره‌ای آخرین سطح ابتدایی آی‌پد پشتیبانی می‌شود.

شایعه شده است که خط تولید آیفون 15 به طراحی شبیه به آیفون 5C یا مک بوک پرو با جلوی صاف و پشتی گرد خواهد رفت، بنابراین طراحی مانند این برای iPad Pro نیز دور از ذهن نیست.

طبق شایعات، تنها چیزی که در مورد به‌روزرسانی بزرگ بعدی iPad Pro مشخص است این است که در سال 2023 عرضه نخواهد شد، به این معنی که هر مدل جدید iPad Pro در سال جاری بسیار بعید به نظر می‌رسد. اپل بیش از 18 ماه بین آی‌پد پروهای 2021 و 2022 منتظر ماند و اگر باز هم جدول زمانی مشابهی دنبال شود، نسل بعدی آی‌پد پرو در ماه می 2024 عرضه خواهد شد.

آیپد 14 اینچی: لغو شد

قبلاً شایعه شده بود که یک آی‌پد 14.1 اینچی در اوایل سال 2023 عرضه شود، اما آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که چنین دستگاهی دیگر در کار نیست.

آیپد 14 اینچی دارای رنگ نارنجی است


در حالی که در ابتدا گفته می شد که دارای صفحه نمایش مینی ال ای دی و فناوری ProMotion است، بعداً اعتقاد بر این بود که دارای صفحه نمایش LCD مانند iPad Air است. این نشان می‌دهد که این یک مدل iPad Pro نبود، بلکه یک نوع کاملاً جدید از iPad بود که بر روی یک صفحه‌نمایش بزرگ بدون ویژگی‌های پیشرفته موجود در مدل‌های رده بالای iPad تمرکز داشت.

آی‌پدهای بزرگ‌تر هنوز یک امکان برای آینده هستند اطلاعات معتقد است اپل در حال طراحی یک آیپد 16 اینچی است و بلومبرگ بارها علاقه اپل به iPad های بزرگتر را تایید کرده است.

با لغو عرضه آی‌پد 14.1 اینچی، که ظاهراً توسعه‌یافته‌ترین مدل بزرگ‌تر آی‌پد به‌دلیل شایعات تایید شده پیرامون این دستگاه بود، و همچنین تنها آی‌پدی که شایعه شده بود در نیمه اول سال عرضه شود، اکنون به نظر می‌رسد. به این صورت که هر مدل بزرگتر آی پد برای سال 2023 از کارت خارج می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا