بررسی تخصصی

آیا اپل به زودی مک های جدید را عرضه می کند؟ این چیزی است که آخرین شایعات می گویند

اپل اغلب مک‌های جدید خود را در پاییز عرضه می‌کند، اما اینکه آیا این اتفاق در سال جاری رخ می‌دهد یا خیر، کاملا مشخص نیست. اکنون هفته دوم اکتبر است و اگر اپل قصد دارد مک‌های مک را قبل از تعطیلات عرضه کند، تاریخ اخیر نشان می‌دهد که این اتفاق در این ماه رخ خواهد داد. این چیزی است که ما تاکنون می دانیم.

مک های ممکن بهار 2022
بیش از 120 روز از عرضه مک جدید اپل می گذرد که آخرین نسخه M2 مک پرو، مک استودیو و مک بوک ایر 15 اینچی بود که همگی در ماه ژوئن وارد بازار شدند. پیش از آن، در ژانویه، اپل نسخه‌های M2 Pro و ‌M2 Max مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را در کنار مدل‌های جدید مک مینی مجهز به M2 منتشر کرد.

در همین حال، مک بوک ایر 13 اینچی و مک بوک پرو 13 اینچی بیش از 450 روز است که به روز نشده اند و آی مک نیز بیش از 880 روز است که به روز رسانی نشده است (اپل در ماه آوریل از آی مک M1 24 اینچی رونمایی کرد. 2021). این سه مدل آخر هستند که بیشتر به‌روزرسانی می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که اپل آن‌ها را برای به‌روزرسانی‌ها نسبت به سایر مک‌ها در اولویت قرار می‌دهد.

اگر به دهه گذشته نگاه کنید، اپل اغلب یک رویداد پاییزی سالانه برگزار می کند که در آن مک ها و آی پدهای جدیدی را عرضه می کند. در حالی که اپل این اتفاق در سال گذشته رخ نداد، رویدادهای اکتبر در سال های 2013، 2014، 2016، 2018، 2020 و 2021 رخ داد.

بلومبرگمارک گورمن اخیراً به The MacRumors Show گفته است که انتظار ندارد اپل رویدادی را در ماه اکتبر برگزار کند زیرا این شرکت محصولات و ویژگی های جدید کافی برای توجیه آن ندارد.

با این حال، این بدان معنا نیست که امسال دیگر مک های جدیدی از اپل نخواهیم دید. اپل می‌تواند مدل‌های جدید را از طریق انتشار مطبوعاتی منتشر کند، مانند آنچه در ژانویه 2023 برای مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی انجام داد. در همان زمان، اپل ممکن است هیچ مدل جدیدی در این سمت از کریسمس 2023 نداشته باشد. بنابراین شایعات چه می گویند؟

مک پرو، مک استودیو، مک بوک ایر

شایان ذکر است که اپل امسال مک پرو، مک استودیو و مک بوک ایر 15 اینچی را به روز رسانی کرده است. این به‌روزرسانی‌ها در ژوئن 2023 منتشر شدند، بنابراین احتمال کمی وجود دارد که قبل از سال 2024 توسط مدل‌های جدید جایگزین شوند.

با این حال، اپل هنوز مک بوک ایر کوچک 13 اینچی را در سال جاری به روز نکرده است. این مدل در ابتدا در ژوئن 2022 معرفی شد، بنابراین به زودی فرصت برای تجدید وجود دارد. مطابق با بلومبرگمارک گورمن، مک‌بوک ایر 13 اینچی می‌تواند یکی از اولین ذینفعان تراشه جدید M3 اپل باشد، اما مشخص نیست که آیا این ارتقا در اواخر سال 2023 یا اوایل سال 2024 ارائه خواهد شد.

مک مینی، مک بوک پرو 14 و 16 اینچی

اپل مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را با تراشه‌های M2 Pro و ‌M2 Max در ژانویه به‌روزرسانی کرد و بیشتر شایعات حاکی از آن است که مدل‌های به‌روزرسانی‌شده سال آینده عرضه می‌شوند. به گفته گورمن، انتظار می‌رود نسخه بعدی این دو دستگاه دارای تراشه‌های M3 Pro و M3 Max باشد و «احتمالاً» حداکثر تا اواسط سال 2024 عرضه شود.

از سوی دیگر، یک گزارش زنجیره تامین در ماه اکتبر ادعا کرد که اپل در حال آماده شدن برای عرضه مدل‌های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی با نمایشگرهای مینی ال‌ای‌دی کم مصرف‌تر قبل از پایان سال است.

در مورد مک مینی، اپل این دستگاه را در ژانویه 2023 با تراشه‌های M2 به‌روزرسانی کرد، در حالی که طبق گفته Gurman انتظار نمی‌رود مدل‌های مجهز به M3 تا اواخر سال 2024 ظاهر شوند.

آی مک، مک بوک پرو 13 اینچی

که از آی‌مک و مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی باقی می‌ماند. آی‌مک 24 اینچی اپل با طراحی جدید، تراشه‌های M1 و گزینه‌های رنگی جدید در آوریل 2021 به‌روزرسانی شد. در حالی که iMac امسال به تراشه M2 ارتقا پیدا نکرد، انتظار می‌رود مدل تازه‌سازی شده با تراشه M3 به زودی عرضه شود. ، به طور بالقوه تا پایان سال جاری.

مک بوک پرو 13 اینچی در ژوئن 2022 با تراشه ‌M2 به‌روزرسانی شد، بنابراین این مدل دیگری است که می‌تواند به زودی و احتمالاً اواخر امسال شاهد ارتقا باشد.

با این گفته، مینگ-چی کو، تحلیلگر زنجیره تامین، در ماه سپتامبر ادعا کرد که اپل بعید است امسال هیچ مدل مک بوک جدیدی با تراشه M3 عرضه کند. با این حال، کو فقط مک‌بوک‌های جدید را رد کرد، بنابراین هنوز پتانسیلی برای iMac جدید در سال جاری وجود دارد.

جمع بندی

مک های جدید 2023
همانطور که اوضاع پیش می‌رود، ما هنوز می‌توانیم حداقل یک مک را با تراشه جدید M3 تا قبل از پایان سال ببینیم. انتظار می رود تراشه M3 که هنوز معرفی نشده است، با فرآیند 3 نانومتری TSMC برای بهبود عملکرد و بهره وری قابل توجه در مقایسه با تراشه 5 نانومتری فعلی M2 که در ژوئن 2022 عرضه شد، ساخته شود.

با توجه به اینکه اپل در ماه ژانویه مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی و اخیراً مدل های مک بوک ایر، مک استودیو و مک پرو جدید 15 اینچی را در ماه ژوئن عرضه کرد، گورمن معتقد است که اولین ذینفعان تراشه جدید M3 خواهند بود. آی مک بعدی، مک بوک ایر 13 اینچی و مک بوک پرو 13 اینچی.

گورمن گفته است که اگر این محصولات در سال 2023 وارد بازار شوند، احتمالا اپل آنها را از طریق بیانیه مطبوعاتی به جای برگزاری یک رویداد رونمایی خواهد کرد.

در آخر، MacRumors در اوایل اکتبر اطلاعاتی دریافت کرد که نشان می‌داد اپل در حال آماده شدن برای پذیرش برخی از آخرین مدل‌های مک خود برای تجارت است، که نشان می‌دهد ممکن است برنامه‌هایی را برای عرضه مدل‌های جدید مک ادامه دهد. اینکه آیا این با عرضه حداقل یک دستگاه جدید در اواسط اکتبر مرتبط است یا خیر، باید دید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا