بررسی تخصصی

آیا آیفون 16 دارای دکمه های تاپتیک خواهد بود؟

در حالی که شایعه شده بود که مدل‌های آیفون 15 پرو به دکمه‌های حالت جامد مجهز خواهند شد، دستگاه‌ها در نهایت با دکمه‌های مکانیکی سنتی عرضه شدند. اکنون توجه به این موضوع معطوف شده است که آیا دکمه‌های حالت جامد همچنان در سری آیفون 16 در سال آینده اتفاق می‌افتند یا خیر، اما تا کنون شایعات متناقضی وجود دارد، همانطور که در زیر توضیح داده شده است.

ویژگی iPhone 16 Side 2
برای زمینه، دکمه‌های حالت جامد زمانی که برای شبیه‌سازی احساس حرکت فشار داده می‌شوند، بازخورد لمسی ارائه می‌دهند، شبیه به دکمه هوم در آیفون SE و پد لمسی فورس در مک‌بوک‌های مدرن. از سوی دیگر، دکمه های مکانیکی در واقع با فشار دادن حرکت می کنند. همه دکمه‌های مدل‌های آیفون 15 پرو مکانیکی هستند، از جمله دکمه جدید Action که دسترسی سریع به عملکرد اختصاص داده شده را فراهم می‌کند.

مزایای دکمه های حالت جامد می تواند شامل قطعات مکانیکی کمتری باشد که می تواند شکسته شود و مقاومت در برابر آب را بهبود بخشد. دکمه‌های حالت جامد همچنین می‌توانند به طور بالقوه همسطح قاب آیفون قرار بگیرند و امکان طراحی یکپارچه‌تر را فراهم کنند.

چندین تحلیلگر و یک افشاگر ادعا کردند که اپل دکمه های حالت جامد را بر روی نمونه اولیه مدل های آیفون 15 پرو آزمایش کرده است، اما ظاهراً این شرکت تصمیم گرفت تا قبل از شروع تولید انبوه به دلیل “مشکلات فنی”، با این تغییر پیش نرود.

تامین کننده اپل Cirrus Logic ظاهرا تایید کرد که دکمه های حالت جامد در اوایل سال جاری لغو شده بودند و ظاهراً دوباره به این موضوع پرداخته است. در نامه ای از سهامداران این هفته، تامین کننده اطلاعات زیر را به اشتراک گذاشت:

در نهایت، در طول سه ماهه، حذف ویفرهای مرتبط با یک محصول جدید سیگنال مختلط با کارایی بالا (HPMS) را که قبلاً انتظار می‌رفت امسال ارسال شود، تکمیل کردیم. همانطور که پیش بینی می شد، این واگذاری اثر مالی با اهمیتی نداشت.

در یک ایمیل، یک تحلیلگر تحقیقات سهام در بانک بریتانیایی بارکلیز به ما اطلاع داد که Cirrus Logic این ویفرها را به دلیل لغو دکمه‌های حالت جامد در مدل‌های آیفون 15 پرو توسط اپل حذف کرد. انتظار می‌رفت که دستگاه‌ها دارای موتورهای Taptic اضافی باشند که با فشردن دکمه‌ها، بازخورد لمسی را ارائه می‌دهند، و انتظار می‌رفت که Cirrus Logic درایورهای لمسی را به اپل عرضه کند که این عملکرد را فعال می‌کنند.

این تحلیلگر همچنین به ما گفت که آنها انتظار ندارند مدل های آیفون 16 به دکمه های حالت جامد مجهز شوند، با توجه به اینکه Cirrus Logic موجودی مربوطه خود را برای این پروژه کنار گذاشته است. MacRumors مارکو ژیوکوویچ، مشارکت کننده، عقیده دیگری دارد. ماه گذشته، Zivkovic گزارش داد که کل سری آیفون 16 به دکمه‌های حالت جامد Action و «Capture» مجهز خواهند شد. هدف از دکمه “Capture” ناشناخته باقی مانده است، و او هشدار داد که برنامه های اپل ممکن است بار دیگر با پیشرفت توسعه تغییر کند.

Zivkovic گفت که دکمه “Capture” در زیر دکمه پاور در سمت راست مدل‌های iPhone 16 قرار خواهد گرفت، در صورت تحقق. در نتیجه، او گفت که پنجره آنتن mmWave 5G در مدل‌های آیفون 16 که در ایالات متحده فروخته می‌شوند به سمت چپ دستگاه‌ها، زیر دکمه‌های تنظیم صدا منتقل می‌شود. این شایعه ظاهراً این هفته توسط یک افشاگر در پلتفرم رسانه اجتماعی چینی Weibo تأیید شد، اما مشخص نیست که آیا این حساب به طور مستقل این اطلاعات را تأیید می کند یا اینکه فقط جزئیات به اشتراک گذاشته شده توسط Zivkovic را تکرار می کند.

در مجموع، شایعات در مورد دکمه های حالت جامد برای سری آیفون 16 در حال حاضر با هم هماهنگ نیستند، برخی منابع انتظار آن را دارند و برخی دیگر نه. با نزدیک شدن به عرضه این دستگاه ها در سپتامبر آینده، برنامه های اپل باید واضح تر شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا