بررسی تخصصی

شکایت اپل توسط زنان پس از استفاده از AirTag برای زیر پا گذاشتن آنها

اپل با شکایت دو زن در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو روبرو است که یکی از آنها ادعا می کند که دوست پسر سابقش بدون رضایت او از AirTag برای ردیابی او استفاده کرده است. بلومبرگ.

برچسب هوا 1
از زمان انتشار آنها در آوریل 2021، استفاده از AirTag های اپل نگرانی هایی را در میان گروه های حریم خصوصی و مجری قانون ایجاد کرده است که این ردیاب ها می توانند برای ردیابی غیرقانونی استفاده شوند. اپل چندین محافظ برای محافظت در برابر ردیابی ناخواسته ایجاد کرده است، اما طبق دادخواست جدید، این حفاظت ها “ناکافی” هستند.

شکایتی که روز دوشنبه ارائه شد، ادعا می‌کند که تدابیر امنیتی موجود، که شامل هشدار دادن به کاربران آیفون در صورت مشاهده یک AirTag ناشناخته است که آنها را دنبال می‌کند، “به طرز تاسف باری ناکافی است، و برای هشدار دادن سریع به افراد در صورت وجود آنها کم است. ردیابی شد.” زن دیگر در این دعوا می گوید که شوهرش یک AirTag را در کوله پشتی فرزندش گذاشته تا او را ردیابی کند. این دو زن تقاضای خسارت نامشخصی دارند و اپل را به انتشار یک محصول ناایمن متهم می کنند.

بر اساس طرح شکایت کلاسی پیشنهادی که دوشنبه در فدرال ارائه شد، دوست پسر سابق یکی از زنانی که شکایت کرده بود، یک AirTag را در چاه چرخ ماشین او کاشت و توانست بفهمد که او کجا حرکت کرده است تا از آزار و اذیت خود جلوگیری کند. دادگاه در سانفرانسیسکو زن دیگر گفت شوهرش که از او جدا شده بود با گذاشتن AirTag در کوله پشتی فرزندش حرکات او را دنبال می کرد.

اپل نگرانی هایی را در مورد استفاده از AirTags برای ردیابی ناخواسته برطرف کرده است، از جمله به روز رسانی های اعلام شده در فوریه 2021، که شامل تشخیص بهبود یافته برای AirTags ناشناخته، هشدارهای بلندتر AirTags و موارد دیگر است. اپل در بیانیه مطبوعاتی فوریه 2021 گفت: «AirTag برای کمک به افراد در یافتن وسایل شخصی خود طراحی شده است، نه برای ردیابی افراد یا دارایی افراد دیگر، و ما به شدت هر گونه استفاده مخرب از محصولات خود را محکوم می کنیم. ردیابی ناخواسته مدتهاست که یک مشکل اجتماعی بوده است و ما این نگرانی را در طراحی AirTag جدی گرفتیم.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا