بررسی تخصصی

اپل سال گذشته نمونه اولیه یک iMac 27 اینچی بازطراحی شده با تراشه M1 Max و فینیش مشکی را ساخت

طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط اپل سال گذشته حداقل سه مدل بزرگتر iMac با تراشه های سیلیکونی اپل نمونه اولیه شد. MacRumors عضو انجمن Amethyst در ماه مارس. عضو انجمن گفت که آنها جزئیات را از یکی از آشنایان به دست آورده اند.

iMac Pro 2022 27 و 24 iMac
ما تصمیم گرفتیم این اطلاعات iMac را به اشتراک بگذاریم، زیرا آمتیست قبل از هر کس دیگری جزئیات مربوط به مک استودیو را به دقت فاش کرده است، از جمله نام رایانه و اینکه با نسخه دو برابر شده تراشه M1 Max با 20-20 در دسترس خواهد بود. پردازنده گرافیکی هسته ای و پردازنده گرافیکی 48 هسته ای. Amethyst همچنین جزئیات دقیقی در مورد نمایشگر استودیو به اشتراک گذاشت.

طبق گفته Amethyst، سه iMac که اپل نمونه اولیه آنها را ساخت، به شرح زیر بودند:

  • اولین مورد قبل از آگوست 2021 از همان طراحی iMac 27 اینچی مبتنی بر اینتل که از سال 2020 با تراشه M1 تولید شده بود استفاده می کرد.
  • دومی در اوت 2021 از همان طراحی iMac 24 اینچی استفاده کرد، اما با صفحه نمایش 27 اینچی و تراشه M1.
  • سومین مورد در نوامبر 2021 از همان طراحی iMac 24 اینچی استفاده کرد، اما با صفحه نمایش 27 اینچی XDR، روکش مشکی و تراشه M1 Max.

از ماه مارس، منبع Amethyst گفت که از مدل‌های بزرگ‌تر iMac دیگری که پس از سه مدل فوق‌الذکر توسط اپل نمونه‌سازی شده باشد، اطلاعی نداشتند.

جالب‌ترین نمونه اولیه توصیف‌شده یک آی‌مک ۲۷ اینچی با طراحی مشابه آی‌مک ۲۴ اینچی رنگارنگ، اما در پوشش مشکی شیک‌تر و با صفحه‌نمایش XDR بود که احتمالاً به معنای نسبت کنتراست 1000000:1 و روشنایی بالا بود.

در حالی که عضو انجمن با توجه به اطلاعات دقیق مک استودیو دارای سوابق ثابت شده ای است، هیچ تضمینی وجود ندارد که این اطلاعات مربوط به iMac دقیق باشد یا اینکه اپل قصد دارد هر یک از مدل های بزرگتر iMac را که گفته می شود نمونه اولیه کرده است، منتشر کند، به خصوص با توجه به اینکه نمونه اولیه گفته می شود سال گذشته رخ داده است.

اپل در سال گذشته و اندکی تولید iMac Pro مبتنی بر اینتل و مدل‌های iMac 27 اینچی خود را متوقف کرد و آی‌مک 24 اینچی را با تراشه M1 به عنوان تنها رایانه رومیزی همه‌کاره اپل در حال حاضر باقی گذاشت. بلومبرگمارک گورمن و مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، هر دو ادعا کرده اند که یک آی مک بزرگتر با سیلیکون اپل می تواند در اوایل سال 2023 بازگردد، اما جزئیات در مورد طراحی و گزینه های چیپ کامپیوتر کاملاً مشخص نیست.

مک پرو

در اوایل این ماه، به نقل از همان منبع، Amethyst همچنین جزئیاتی را در مورد یک برد منطقی Mac Pro پیش‌تولید به اشتراک گذاشت که شامل یک تراشه سیلیکونی اپل با یک CPU 40 هسته‌ای (32 هسته عملکرد، هشت هسته کارآمد) و یک پردازنده گرافیکی 128 هسته‌ای است. . همچنین گفته می‌شود که این برد Mac Pro دارای حداقل یک اسلات PCIe x16 است.

برج مک پرو در داخل


بلومبرگمارک گورمن در ماه مه 2021 در مورد همان تعداد هسته‌ها برای نسخه سیلیکونی مک پرو اپل در آینده گزارش داد، بنابراین این احتمال وجود دارد که برد منطقی برای نمونه اولیه مک پرو قدیمی‌تر مبتنی بر تراشه‌های سری M1 باشد. ممکن است هرگز آزاد نشود گورمن در خبرنامه ماه گذشته خود گفت که مک پرو جدید با تراشه های M2 Ultra و “M2 Extreme” در دسترس خواهد بود، اما او تعداد هسته های این تراشه ها را فاش نکرد.

پست انجمن آمیتیست در مورد مک پرو اخیراً توسط کانال YouTube Max Tech منتشر شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا