بررسی تخصصی

آیا واقعا iMac Pro دیگری وجود خواهد داشت؟

پس از معرفی مک استودیو و نمایشگر استودیو در مجموعه محصولات اپل، و با نشانه های ترکیبی از آی مک سیلیکونی بزرگتر اپل در نقشه راه محصول، آیا آی مک پرو دیگری وجود خواهد داشت؟


پنج سال پیش، در این هفته، اپل آی‌مک پرو را معرفی کرد که در آن زمان به عنوان «قوی‌ترین مکی که تا به حال ساخته شده» معرفی می‌شد. در مارس 2021، اپل اعلام کرد که iMac Pro را متوقف می کند. در آن زمان، این دستگاه توسط Mac Pro 2019 پیشی گرفته بود، به‌روزرسانی نهایی قابل توجهی برای iMac 27 اینچی و اولین Mac سیلیکون اپل. در آوریل 2021، اپل آی‌مک 24 اینچی را به‌عنوان اولین مک رومیزی همه‌در یک خود با تراشه سیلیکونی اپل معرفی کرد. اپل تولید iMac 27 اینچی مبتنی بر اینتل را در مارس 2022 متوقف کرد و آی‌مک جوان را با یک تراشه سطح پایه به‌عنوان تنها تراشه همه‌چیز در خط تولید اپل باقی گذاشت.

راس یانگ، تحلیلگر مشاوران زنجیره تامین نمایشگر، از سال 2021 گفت که اپل در حال کار بر روی یک آی مک با صفحه نمایش 27 اینچی مینی ال ای دی با ProMotion است، اما شایعات در مورد این دستگاه از زمان عرضه مک استودیو و استودیو نمایشگر در مارس امسال کمرنگ شده است. سال هنگامی که اپل این دو دستگاه جدید را معرفی کرد، «مژولار بودن» و موقعیت جمعی آنها را بین iMac و Mac Pro تحسین کرد. به این ترتیب، محل قرارگیری مک استودیو در مجموعه محصولات اپل این ظن را برانگیخت که دیگر جایی برای آی مک «Pro» وجود ندارد. گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که اپل هیچ برنامه‌ای برای عرضه یک آی‌مک پرو جدید یا یک آی‌مک با نمایشگر بزرگ‌تر به این زودی‌ها ندارد.

اپل سال گذشته نمونه اولیه یک iMac 27 اینچی بازطراحی شده با تراشه M1 Max و فینیش مشکی را ساخت
>

با این وجود، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است که یک مدل جدید آی مک پرو در سال 2023 در کنار یک مک پرو جدید عرضه خواهد شد – شایعه ای که ظاهراً توسط آن پشتیبانی می شود. بلومبرگمارک گورمن. در اوایل سال جاری، گورمن گفت که اپل به کار روی یک مدل رده بالای iMac ادامه می‌دهد:

من همچنان معتقدم که اپل در حال کار بر روی یک iMac با صفحه نمایش بزرگتر با هدف بازار حرفه ای است. من تصور می‌کنم که این از نوعی تراشه M3 استفاده می‌کند، احتمالاً M3 Pro و M3 Max. این با تراشه های داخل مک بوک پرو مطابقت دارد. من فکر نمی‌کنم ترکیب مک استودیو یا مک مینی به‌علاوه نمایشگر استودیو اپل، آن را برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای که می‌خواهند صفحه نمایش بیشتری داشته باشند، کاهش دهد.

فراتر از شایعه ای که یانگ توضیح می دهد که iMac‌ Pro مناطق مینی ال ای دی کمتری نسبت به iPad Pro یا MacBook Pro خواهد داشت، اطلاعات کمی در مورد ویژگی هایی که می تواند داشته باشد، وجود دارد. به نظر می‌رسد که یک صفحه‌نمایش مینی ال‌ای‌دی بزرگ‌تر 27 اینچی با گزینه‌های تراشه‌های ProMotion، M3 Pro و ‌M3 Max، و تعداد زیادی از پورت‌های ارائه‌شده از MacBook Pro روی کارت‌های iMac Pro بر اساس آنچه ما هستیم، وجود دارد. در زمان فعلی آگاه است.

با توجه به اینکه یانگ، کو و گورمن همگی حول ایده یک آی‌مک پیشرفته جدید که احتمالاً در سال آینده عرضه می‌شود، متحد شده‌اند، به نظر می‌رسد که بدون در نظر گرفتن حضور آی‌مک پرو، شانس اپل برای عرضه یک آی‌مک پرو جدید همچنان نسبتاً زیاد است. Mac Studio و Studio Display.

iMac Pro پنج سال پیش امروز معرفی شد
>
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا