بررسی تخصصی

با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید

دسامبر رو به پایان است و تا چند هفته دیگر سال 2023 فرا خواهد رسید. با نزدیک شدن تعطیلات و تعطیلات، آخر ماه زمان خوبی برای نشستن و انجام کمی تعمیرات آیفون برای آماده شدن برای سال جدید است.


اگر شما هم مثل خیلی از ما اینجا هستید MacRumors، شما چیزهای زیادی در قالب عکس هایی دارید که باید پاک شوند، برنامه های قدیمی حذف شوند، مخاطبین برای پاک کردن و موارد دیگر، بنابراین فکر کردیم پیشنهادهای مفیدی را در مورد سازماندهی و بهینه سازی آیفون جمع آوری کنیم. می تواند در فضا صرفه جویی کند و باعث شود دستگاه شما کمتر به هم ریخته باشد.

پاک کردن عکس های قدیمی

من امسال خانه ای خریدم و حدود هزار عکس از رنگ پوست کنده روی سقف، علائم روی زمین، درختان فرو ریخته، شکوفه در فضای خزنده، ناودان های باران سرریز شده و ده ها مشکل کوچک دیگر در خانه دارم که یکی از آنها عکس می گیرد. اگر در شرایط مشابهی هستید، اکنون زمان خوبی است که آن تصاویر را در آلبوم سازماندهی کنید، آنها را از آیفون در یک آلبوم اختصاصی در مک یا دستگاه دیگر خود بیرون بیاورید یا آنها را حذف کنید.

delete organize photos ios - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید


در آیفون، کافی است برنامه Photos را باز کنید، هر چیزی را که غیرضروری است انتخاب کنید و با Share Sheet به آلبوم اضافه کنید یا آن را حذف کنید. همچنین می‌توانید آن را به چیزی مانند برنامه Files منتقل کنید تا نسخه‌ای را نگه دارید که برنامه Photos شما را شلوغ نکند، کاری که من می‌خواهم انجام دهم.

iOS 16 یک ویژگی مفید برای ادغام مخاطبین در صورت داشتن موارد تکراری اضافه کرد. فقط کافی است برنامه مخاطبین را باز کنید و اگر موارد تکراری وجود داشته باشد، دقیقاً در بالای صفحه به شما اطلاع می دهد که می توانند با یک ضربه ادغام شوند.

ios 16 merge duplicate contacts - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید


اگر مخاطبین قدیمی دارید که دیگر با آن‌ها صحبت نمی‌کنید، این زمان خوبی است تا هر چیزی را که برای پاک کردن فهرست مخاطبینتان نامربوط است، مرور کرده و حذف کنید.

حذف برنامه های استفاده نشده

اپل راه‌های زیادی برای خلاص شدن از شر برنامه‌هایی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید به شما ارائه می‌کند، اما شاید کارآمدترین راه این باشد که به سادگی برنامه تنظیمات را باز کنید، به General بروید و Storage آیفون را انتخاب کنید. از آنجا، می‌توانید ببینید چه چیزی فضای زیادی را اشغال می‌کند و می‌توانید از چیزهایی که دیگر استفاده نمی‌کنید خلاص شوید تا هم فضای صفحه اصلی روی آیفون و هم فضای ذخیره‌سازی ذخیره شود.

ویدیو: 5 بهترین ویژگی iPadOS 16 را بررسی کنید
>

ios delete unused apps - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید

پیام های قدیمی را حذف کنید

iMessages های قدیمی، به خصوص آنهایی که تصاویر زیادی دارند، می توانند فضای شگفت انگیزی را اشغال کنند. هنگامی که در حال حذف برنامه‌ها هستید، تنظیمات > عمومی > ذخیره‌سازی آیفون > پیام‌ها را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی بیشترین فضای برنامه را اشغال می‌کند. از آنجا، روی دسته‌ای مانند عکس‌ها یا ویدیوها ضربه بزنید تا محتوای قدیمی را حذف کنید.

manage app storage messages - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید


توجه داشته باشید که بارگذاری عکس‌ها و ویدیوهای شما ممکن است کمی طول بکشد.

یادآوری‌ها و یادداشت‌های قدیمی را پاک کنید

هنگام بررسی عکس‌ها، پیام‌ها و برنامه‌های استفاده نشده، احتمالاً ایده خوبی است که یادداشت‌ها و یادآوری‌های قدیمی را نیز به ترتیب از آن برنامه‌ها پاک کنید.

manage reminders ios - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید


من به طور خاص در بالا نگه داشتن یادداشت ها خوب نیستم، و ممکن است با محتوایی که دیگر به آن نیازی ندارم شلوغ شود. مشکل بزرگی نیست، اما خالی کردن هر از چند گاهی احساس طراوت می کند. حذف یادداشت ها به سادگی باز کردن برنامه Notes و کشیدن انگشت به سمت چپ است، و همین امر در مورد یادآوری ها نیز صادق است.

تنظیمات اعلان خود را مرور کنید

در طول سال، دانلود برنامه‌ها، فراموش کردن آن‌ها و حذف اعلان‌های اضافی که واقعاً به آن‌ها نیاز ندارید، آسان است. حذف برنامه ها مشکل را حل می کند، اما ممکن است برنامه هایی داشته باشید که بخواهید آنها را نگه دارید و نیازی به اعلان نداشته باشید.

ios manage notifications - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید


در تنظیمات > اعلان‌ها، می‌توانید همه برنامه‌های خود را مدیریت کنید و تصمیم بگیرید که کدام می‌تواند اعلان ارسال کند و کدام نه. پاک کردن اعلان‌ها می‌تواند منجر به حواس‌پرتی کمتر شود، همچنین افزودن برنامه‌ها به خلاصه برنامه مفید است تا فقط یک بار در روز از آنها بشنوید.

بررسی میزان مصرف باتری

ایده خوبی است که هر از چند گاهی به میزان مصرف باتری خود توجه کنید تا بتوانید ببینید چه برنامه هایی عمر باتری را می خورند و زمان خود را در کجا صرف می کنید تا ببینید آیا مناطقی وجود دارد که می توان در آن تغییرات ایجاد کرد.

بهترین تخفیف‌های هفته اپل: فروش روز کارگر برای تعطیلات آخر هفته همراه با پایین‌ترین قیمت در AirPods Max و موارد دیگر می‌رسد.
>

ios battery usage info - با این نکات نگهداری آیفون برای سال نو آماده شوید


در بخش تنظیمات > باتری، می‌توانید 24 ساعت گذشته و 10 روز گذشته استفاده از برنامه را ببینید، با تفکیک اینکه کدام برنامه‌ها بیشترین عمر باتری را داشته‌اند. این به شما امکان می‌دهد بدانید که آیا باتری از طریق استفاده فعال یا فعالیت در پس‌زمینه تخلیه شده است یا خیر، که اگر به دنبال به حداکثر رساندن باتری هستید، می‌تواند مفید باشد.

اگر برنامه‌هایی مانند Photos یا Weather دارید که در پس‌زمینه به‌روزرسانی می‌شوند، در حالی که واقعاً به آن‌ها نیاز ندارید، می‌توانید به‌روزرسانی‌های پس‌زمینه را غیرفعال کنید. به General > Background App Refresh بروید تا بروزرسانی پس‌زمینه را بر اساس هر برنامه تغییر دهید.

نکات بیشتر

دسته‌های مدیریتی بسیار بیشتری وجود دارد که می‌توانید به آنها بپردازید، با چند پیشنهاد برای سازماندهی و به‌روزرسانی در زیر.

  • فایل های خود را در iCloud Drive، Dropbox، Box یا هر سرویس ابری دیگری که استفاده می کنید، مرور کنید.
  • صندوق ورودی ایمیل خود را تمیز کنید، ایمیل های قدیمی را حذف کنید تا فضا ذخیره شود و به صندوق ورودی صفر برسید.
  • برای به‌روزرسانی گذرواژه‌های قدیمی، بستن حساب‌های قدیمی یا خلاص شدن از شر داده‌هایی که دیگر به آن نیاز ندارید، 1Password یا برنامه مدیریت رمز عبور خود را بررسی کنید.
  • برنامه ها را در پوشه ها مجدداً مرتب کنید تا صفحه اصلی سازماندهی بیشتری داشته باشید.
  • ویجت‌های «صفحه اصلی» و «صفحه قفل» را مرور کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همچنان مرتبط است و چیزی وجود ندارد که استفاده نمی‌شود.
  • مکان‌ها را در برنامه آب‌وهوا به‌روزرسانی کنید تا مکان‌های قدیمی تعطیلات یا سایر اطلاعات آب‌وهوا را که به آن نیاز ندارید پاک کنید.
  • موارد دلخواه خود را در Maps به روز کنید.
  • لیست های پخش Apple Music خود را به روز کنید.
  • همه برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنید و مطمئن شوید که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار در همه دستگاه‌ها نصب شده است.
  • به روز رسانی سیستم عامل HomeKit را روی هر دستگاهی که نیاز به به روز رسانی دارد نصب کنید.

پیشنهادی دارید؟

در لیست شما برای نگهداری و به‌روزرسانی آخر سال آیفون چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا