بررسی تخصصی

برخلاف شایعات “Stemless” ایرپاد پرو 2 احتمالاً دارای طراحی تقریباً مشابهی است

بر اساس یافته‌های جدید بر اساس تصاویر لو رفته که به اشتراک گذاشته شده است، ایرپاد پرو 2 ممکن است تا حد زیادی از طراحی مشابه مدل فعلی برخوردار باشد، برخلاف شایعات در مورد طراحی “بدون پایه” MacRumors سال گذشته

برخلاف شایعات “Stemless” ایرپاد پرو 2 احتمالاً دارای طراحی تقریباً مشابهی است
سال گذشته، MacRumors تصاویری به اشتراک گذاشته شده که ظاهراً نسل دوم AirPods Pro را نشان می‌دهد – ظاهراً طراحی با تغییرات بسیار کمی را نشان می‌دهد. اکنون، تجسم‌های سه بعدی در مقیاس جدید بر اساس MacRumorsتصاویر طراحی گرافیک مفهومی اپل، یان زلبو، شواهد بیشتری را نشان می‌دهد که نسل دوم AirPods Pro، طراحی به اصطلاح «بدون پایه» نخواهد داشت.

از تصویر سال گذشته مشخص است که هدفون‌های نسل دوم AirPods Pro فاقد حسگرهای IR رو به پایین هستند تا تشخیص دهند که چه زمانی در گوش کاربر قرار دارند، اما آخرین تجسم‌های سه بعدی به طور فعال نشان می‌دهند که AirPods Pro جدید دارای ویژگی‌های پوستی است. تشخیص سنسورها

airpods pro 2 1ادعایی نسل دوم AirPods Pro

سنسورهای تشخیص پوست اپل در ایرپادهای نسل سوم معرفی شدند و روشی دقیق‌تر برای تشخیص اینکه آیا هدفون‌ها واقعاً در گوش کاربر هستند نه در جیب یا روی میز، ارائه می‌کنند. حسگرها با تشخیص محتوای آب در پوست کاربر کار می‌کنند، که تضمین می‌کند که سطوح دیگر را با گوشت اشتباه نگیرد.

به جای سنسورهای تشخیص پوست در هر هدفون، AirPods Pro فعلی از حسگرهای نوری دوگانه برای تشخیص قرار گرفتن آنها در گوش کاربر استفاده می کند. در حالی که آنها به طور موثر عملکرد مشابهی را انجام می دهند، حسگرهای نوری به سادگی می توانند تشخیص دهند که چه زمانی در برابر یک سطح یا پوشیده شده اند، نه به طور خاص در برابر پوست. این بدان معناست که اگر هدفون AirPods Pro را در جیب یا روی یک سطح قرار دهید، ممکن است به اشتباه پخش را از سر بگیرد. به همین دلیل است که اپل برای دقت بیشتر به سنسورهای تشخیص پوست روی آورده است و این مزیت افزوده تنها نیاز به یک سنسور مرکزی کمی بزرگتر برای هر هدفون است.

ایرپاد 3 در مقابل ایرپاد پرو 2ایرپادهای نسل سوم با سنسورهای تشخیص پوست

مقایسه‌های مقیاس‌شده Zelbo تأیید می‌کند که تصاویر نسل دوم AirPods Pro حسگرهای تشخیص پوست را نشان می‌دهند که دقیقاً اندازه و جهت‌گیری مشابه ایرپادهای نسل سوم دارند. در نسل فعلی AirPods Pro، سنسور اصلی مادون قرمز بخشی از یک مستطیلی مشکی نازک و بلند است که همچنین حاوی یک توری به همان شکل است. بریدگی جدید حسگر تشخیص پوست که گمان می‌رود در نسل دوم AirPods Pro وجود داشته باشد، مانند نسل سوم AirPods، دارای یک مستطیلی کوتاه‌تر و ضخیم‌تر با جلوپنجره دایره‌ای است.

این جزئیات کوچک اما مهم ممکن است نشان دهد که تصاویر معتبرتر از آنچه قبلاً تصور می شد هستند – این احتمال را بیشتر می کند که نسل دوم AirPods Pro از طراحی مجدد عمده ای برخوردار نباشد. در واقع، یافته‌های Zelbo نشان می‌دهد که طراحی هدفون جدید با نسل کنونی AirPods Pro، فراتر از بریدگی حسگر تشخیص پوست، بدون تغییر در طول ساقه یا شکل قسمت داخلی هدفون، یکسان است.

airpods pro در موردنسل اول AirPods Pro با سنسورهای IR

شایعات پیرامون ایده تغییر نسل دوم AirPods Pro به طراحی “بدون پایه” جمع شده است، اما پس از بررسی دقیق تر، منابع معتبر به صراحت اعلام نکرده اند که این اتفاق می افتد. به عنوان مثال، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، معتقد است که نسل دوم AirPods Pro، احتمالاً به دلیل دانش در مورد نوعی ابزارآلات مجدد، از «طراحی فرم فاکتور جدید» بهره می‌برد، اما به طور مشخص نگفته است که آنها طراحی بدون پایه خواهند داشت.

در اکتبر 2020، بلومبرگمارک گورمن گفت که اپل قصد دارد با حذف ساقه کوتاهی که در حال حاضر از پایین امتداد دارد، ایربادهای نسل دوم ایرپاد پرو را فشرده‌تر کند و طبق گزارش‌ها در حال آزمایش طرحی با شکل گردتر است که بیشتر فضای کاربر را پر می‌کند. یک گوش،” آنها را از نظر سبک به Galaxy Buds سامسونگ و طراحی هایی مانند آمازون و گوگل نزدیک تر می کند. با این حال گورمن گفت که اپل در یکپارچه‌سازی سخت‌افزار AirPods Pro، از جمله آنتن‌ها و میکروفون‌ها، در یک محفظه بسیار کوچک‌تر، با مشکلاتی مواجه است که «ممکن است در زمان نهایی شدن محصول، طراحی کمتر جاه‌طلبانه‌تری داشته باشد».

ویژگی airpods pro 2قاب شارژ نسل دوم AirPods Pro در پشت

Kuo همچنین ظاهراً از سایر جنبه های نشان داده شده در آن نیز پشتیبانی کرده است MacRumorsنسل دوم تصاویر AirPods Pro، به طور بالقوه اعتبار آنها را افزایش می دهد. اوایل سال جاری، Kuo توضیح داد که نسل دوم AirPods Pro دارای یک کیس شارژ است که کاربران می‌توانند صدایی را از آن برای برجسته کردن مکان آن ایجاد کنند و به هدفون و کیس اجازه می‌دهد جداگانه قرار بگیرند. این به طور مستقیم با سوراخ‌های بلندگو که روی کیس شارژ دیده می‌شود مطابقت دارد MacRumors‘ تصاویر. به نظر می رسد محتمل است که این کیس شارژ با انتشار صدا در اپلیکیشن Find My ادغام شود، مشابه این که کاربران در حال حاضر می توانند صدا را از AirPods فردی خود در داخل کیس منتشر کنند تا به مکان یابی آنها کمک کند.

بنابراین بر اساس اطلاعات Kuo، Gurman و به هیچ وجه قطعی نیست MacRumors که نسل دوم AirPods Pro دارای طراحی بدون پایه خواهد بود. در واقع، در حال حاضر شواهد به ظاهر فزاینده ای بر خلاف آن وجود دارد.

Beats Studio Buds اپل، که مقدار زیادی از فناوری را با AirPods Pro به اشتراک می‌گذارد، طراحی کاملاً داخل گوش دارد و به هیچ وجه دارای “ساقه” نیست. این واقعیت که Beats Studio Buds طراحی «بدون پایه» را ارائه می‌کند، لزوماً نشان‌دهنده این نیست که AirPods Pro از آن پیروی خواهد کرد. اپل اغلب به دنبال یافتن راه هایی برای متمایز کردن خطوط تولید Beats و AirPods خود است. اپل همچنین یک برند بصری متمایز و قابل شناسایی برای AirPods با طراحی “ساقه” و استفاده از پلاستیک سفید ایجاد کرده است، و اینکه آیا این شرکت هنوز آماده انحراف از آن است، جای سوال دارد.

شایعه شده است که نسل دوم AirPods Pro از پشتیبانی از صدای Apple Lossless (ALAC) از طریق یک راه حل اتصال جدید پشتیبانی می کند و تاریخ عرضه آن در پاییز امسال محتمل به نظر می رسد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا