بررسی تخصصی

هدف جدید «Aliro» استاندارد باز کردن قفل درها با گوشی‌های هوشمند است

اتحادیه استانداردهای اتصال (CSA)، که شامل اپل به عنوان عضو است، امروز Aliro را معرفی کرد، استاندارد جدیدی که هدف آن بهبود نحوه کار قفل درهای هوشمند با گوشی‌های هوشمند و پوشیدنی‌ها است.

هدف جدید «Aliro» استاندارد باز کردن قفل درها با گوشی‌های هوشمند است
اعضای اتحاد در حال کار برای توسعه یک پروتکل ارتباطی جدید هستند که امکان همکاری بین دستگاه های تلفن همراه، پوشیدنی ها و خوانندگان کنترل دسترسی را فراهم می کند. مانند Matter، ایده این است که قفل های هوشمندی داشته باشید که با هر گوشی هوشمند یا دستگاه پوشیدنی سازگار باشد، بدون نیاز به اپلیکیشن.

به گفته CSA، هدف پروتکل Aliro “تقویت پذیرش گسترده دستگاه های الکترونیکی مصرفی برای باز کردن قفل درها و دهانه ها” با ایجاد یک تجربه ثابت در بین دستگاه های سخت افزاری تایید شده است.

توبین ریچاردسون، رئیس و مدیر عامل اتحادیه استانداردهای اتصال، توضیح می‌دهد: «همانطور که با معرفی Matter دیدیم، ثابت شده است که همکاری جهانی حول یک مأموریت مشترک در کنار استانداردهای باز، بهترین راه برای دستیابی به پذیرش گسترده‌تر فناوری جدید است. «اتحاد و اعضای آن اکنون از همان مدل برای باز کردن پتانسیل تجربه دسترسی دیجیتال، با ایجاد استاندارد و اعتبار جدید استفاده می‌کنند که پذیرش را برای شرکت‌های دستگاه‌های تلفن همراه و کنترل دسترسی آسان‌تر می‌کند.»

Aliro یک پروتکل ارتباطی و اعتبار مشترک است که گرفتن کلید دیجیتال برای قفل هوشمند و باز کردن قفل در را با استفاده از یک ابزار پوشیدنی یا گوشی هوشمند بسیار ساده‌تر می‌کند. CSA می‌گوید که «تأثیر ماندگاری» بر نحوه دسترسی مردم به خانه‌ها، دفاتر شرکت‌ها، انبارها، اتاق‌های هتل، امکانات مراقبت‌های بهداشتی، دانشگاه‌ها و موارد دیگر خواهد داشت.

علیرو از طیف گسترده ای از فناوری های انتقال، از جمله NFC، بلوتوث LE، و Ultra Wideband، همراه با رمزنگاری نامتقارن و داده های اعتبار پشتیبانی می کند. قرار است بدون در نظر گرفتن سخت افزار و سیستم عامل، در همه دستگاه ها یکسان کار کند.

اپل یکی از اعضای Aliro است، و در حال حاضر برخی از زمینه‌های لازم برای عملکرد را دارد، همانطور که توسط CSA توضیح داده شده است. CSA پیشنهاد می‌کند که افراد می‌توانند از گوشی‌های هوشمند و پوشیدنی‌ها برای باز کردن قفل خانه‌های خود به جای کلید فیزیکی استفاده کنند، چیزی که اپل در حال حاضر با Home Key از آن پشتیبانی می‌کند. Home Key اجازه می دهد تا یک کلید دیجیتال به برنامه Wallet اضافه شود تا قفل درب سازگار با HomeKit را از طریق NFC بدون باز کردن برنامه باز کند.

اپل، گوگل، کوالکام، سامسونگ و سایر اعضای CSA از تلاش Aliro حمایت می کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا